folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kafası Başka Bedene Takılacak (Kafa Nakli Ameliyatı)

Kafası Başka Bedene Takılacak (Kafa Nakli Ameliyatı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Bu ilgili haber
    https://www.youtube.com/watch?v=FqTeS8eBqyE

Bu da ameliyatı yapacak doktoron konuşması
    https://www.youtube.com/watch?v=FV5pOO5Mt64

Eğer böyle bir olay gerçekleşirse bir nevi ölümsüzlük yada gençleşme demek değilmidir? 

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

6 7 aydır dönüyor kardeşim bu mevzu , çoğu doktorun dediği şu " böyle bir ameliyat tarihte hiç görülmemiş bir çıldırışa sebep olur " çok ilginç ve adamın cesaretide kelimeyle açıklanamaz

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı

Eğer böyle bir olay gerçekleşirse bir nevi ölümsüzlük yada gençleşme demek değilmidir? 

Hayır, sonuçta beyin de yaşlanıyor. Vücudun geri kalanı yenilense bile (ki bana çok uzak bir ihtimal gibi geliyor, doku reddi vs.) beyin yaşlanacağı için insan gene ölür.

Ölümsüzlük için ya hücrelerin yaşlanmasını engelleyecek bir teknoloji geliştirilecek ya da bilinç tamamiyle mekanik alanlarda varlığını sürdürecek.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

pek olası gelmiyor bu.. rusların eskiden böyle deneyleri vardı, büyük ihtimal sahte şeylerdir (propaganda amaçlı) ama ilgisi olan bakabilir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çıtır bi hatuna taksalar bari :D yine de ölümsüzlük için yeterli değil :(

beyni aktarabildikleri gün, ben gönüllü olucam :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı

Hayır, sonuçta beyin de yaşlanıyor. Vücudun geri kalanı yenilense bile (ki bana çok uzak bir ihtimal gibi geliyor, doku reddi vs.) beyin yaşlanacağı için insan gene ölür.

Ölümsüzlük için ya hücrelerin yaşlanmasını engelleyecek bir teknoloji geliştirilecek ya da bilinç tamamiyle mekanik alanlarda varlığını sürdürecek.

Tabiki ama olay nasıl oluyor çok karışık mesela ben hayatım da hiç şöyle bir şey duymadım "beyin hücrelerinin tamamı öldüğü için hayatını kaybetti" gibi birşey.

Çoğu insan 80'ni göremeden kalp kriziydi kanserdi hayatını kaybediyor insanların normal yaşam süresi bana göre 100-120 arası ama çoğu insan bunun yanına bile yetişemiyor günümüzde. 

En azından böyle bir yöntemle 20-30 sene bile daha fazla yaşasan dünya da değişen daha çok şey görürsün.

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı

Kafayi baska bedene aktaran beyni degistiremez mi ?

Oha amk olaya bak. Dusununce cok deli bisey cikiyo ortaya tabi oluru varsa.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

daha yüz nakillerinde bile vücut kabul etmediği için ölümler oluyo hatta bi vatandaşımıza kol nakli mi yapılmıştı yanlış hatırlamıyosam bi süre sonra ölmüştü adam vücut kabul etmiyo

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ben yapılabilir diye düşünüyorum. Heyecanla takip ediyorum bu projeyi. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

ulan olaya bak , bana yapsalar şahsen başkasının penisi ile yaşamak istemem :P

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

ulan olaya bak , bana yapsalar şahsen başkasının penisi ile yaşamak istemem :P

bugün haberlerde okudum hocam penis nakli yapmışlar adama, şimdi karısı 4 aylık hamile mi neydi :)

http://www.ntv.com.tr/saglik/dunyada-ilk-penis-nakli-yapilan-hasta-baba-oluyor,tE2WzgyL-kyn-rTY6jhIvw

unbalanced tarafından 12/Haz/15 20:16 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 8913 Toplam Mesaj: 80
kafa nakli ameliyatı