folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalp Rahatsızlığı

Kalp Rahatsızlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

babamın 3 yıl önce kollarını kaldıramama gibi bi problemi vardı. yani omuz hizasından yukarı kollarını kaldıramıyodu. doktor dedik gitmedi. sonra bigün çalışırken tüm vücudu kasılıyor yerde yatıp kalıyor. sonra kendine gelip arabaya atlıyo o halde hastaneye gidiyo bizde tabi hastaneye. doktor kalp krizi geçiriyo hemen sevk ediyoruz dedi ambulansla özel hastaneye orda hemen anjiyo yaptılar sonra 3 damarın %99 1 damarın %95 tıkalı olduğunu bypass olacağını söylediler. neyseki ameliyat başarılı geçti babam şuan Allah'a çok şükür sağlığı yerinde eskisi gibi.

2 hafta önce kankamın babası bana şikayet ediyodu. aniden bi ağrı saplanıyo bi 10 sn kendime gelemiyorum gibisine. kollarını kaldıramama problemi yine. dedim bi git abi görün doktora anjiyo yapsınlar bak bizim başımıza böle böle geldi direkten döndük falan. geçen hafta gitti anjiyo yaptılar. 1 damar %99 bir damar %92 tıkalı. stent taktılar.

babamda fazla kilo, şeker, sigara var. kankanın babasında sadece sigara var ve sanırım 46 yaşında.

gerçekten o şekilde ölmeyi haketmiyosun. çok zor değil saklanacak bişeyde yok. hastaneyi kimse sevmez. ama hastaneler bu durumlar için var. sorun çözülünce tekrar konu açarsın. geçmiş olsun...

Kendi şansımı yaratırım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

dostum acilen yağlı şeylerden,özellikle fast food'dan uzaklaşıyorsun 1 olur 2 hafta olur bi değişim var mı yok mu kendin anlayacaksın doktora gitmek istemiyorsan. bi şey farkederse bil ki o mna kodumun yağları yapıyor. bende 1 haftada 6469846168 kez burger yedim o hafta senin dediğini sürekli yaşadım deli gibi çarpıntı,sıkışma böyle . . hart atak fena şey. ama uzun sürede kesinlikle bir doktora görünmen gerekiyor bunu sende biliyorsun.  

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

pirax bunu yazdı:
    -----------------------------
    amk çok uzakmışsın bana beraber gidelim mi dicektim :D hocam bilmiyorum biliyo musun, acil servisler bedava, yani şu an kalkıp hastaneye gidersen hiçbir muayene, ilac, serum vs. ücreti vermeden muayeneni olup geleceksin, yakınında devlet hastanesi yok mu ? kalk git aciline.

Hacı, sana söz gidicem ama şimdi değil tabiki, tanıdık bir doktor varmı önce onu bir sorayım arklara falan... Aklımda cidden..

@Daniel-Koo

Hacı ben derin nefes alamıyorum, almaya çalıştığımda acılar 5 e katlanıyor yani daha doğrusu nefes alamıyorum gibi sinek gibi nefes alıyorum eğer o an derin nefes alırsam ölecekmişim gibi acı geliyor..

@AMpul

hacı kafayı yemedim ya psikiyatriye bile moral veririm ben bu kafayla, durum o kadarda kötü değildir. ( inş )

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

kalp spazmı geçiriyon gibi hocam bendede oluyo bazen kilodan hep...

l enfer c est les autres Sartre ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek
    hocam kalpte bir şey varsa zaten doktor seni kardiyologa yonlendircek, yani dahiliyeci işi değil, sen şimdi gidersen nereye gideceğini, ne yapacağını öğrenirsin, ne olduğunu falan.Bunun için tanıdık doktora gerek yok...kafandaki hastane, doktor şeyini bırak ve git, güzel hemsireleri düşün giderken, sarısın falan öyle git :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    amk çok uzakmışsın bana beraber gidelim mi dicektim :D hocam bilmiyorum biliyo musun, acil servisler bedava, yani şu an kalkıp hastaneye gidersen hiçbir muayene, ilac, serum vs. ücreti vermeden muayeneni olup geleceksin, yakınında devlet hastanesi yok mu ? kalk git aciline.

Hacı, sana söz gidicem ama şimdi değil tabiki, tanıdık bir doktor varmı önce onu bir sorayım arklara falan... Aklımda cidden..

@Daniel-Koo

Hacı ben derin nefes alamıyorum, almaya çalıştığımda acılar 5 e katlanıyor yani daha doğrusu nefes alamıyorum gibi sinek gibi nefes alıyorum eğer o an derin nefes alırsam ölecekmişim gibi acı geliyor..

@AMpul

hacı kafayı yemedim ya psikiyatriye bile moral veririm ben bu kafayla, durum o kadarda kötü değildir. ( inş )

Değildir değildir. Mutlaka bi gidip görünmelisin. Ayrıca arkadaşığın dediği gibi fastfood, kola, kahve, sigara vs yapar bu tür şeyleri. 

Kalp krizi belirtilerine gelince;  Göğüste sıkışma, yanma, hazımsızlık, nefes darlığı, solgunluk, terleme, yorgunluk kalp krizinin ilk belirtileridir.Ağrı, sol koldan başlayıp serçe parmağına doğru inen, boyna doğru yayılan bir ağrıdır.. Nefesiniz daralır. Alnınızda soğuk terler birikir. Kalp krizlerinin dörtte biri ise hiçbir belirti göstermeden meydana gelir. 

Ayrıca hiç korkma ve git. Bende şubat aylarında falan böyle kafamda uyuşma gibi his oluyordu. Daha sonra keçe gibi ağrılar falan olmaya başladı. Bir şey olmaz geçer vs diyordum geçmiyordu lanet olası şey. Beyinde aha tümör! var dedim. Senin gibi psikolojik olarak çok etkilendim. Boyun ve Beyin MR'larım çekildi beyin tertemiz çıktı. :) Boyun düzleşmesi çıktı sadece. Doktora gitmesem, sorun büyüp fıtığa çevirip hatta felce bile götürebilirdi. Aman dikkat! 

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şu an zaten obezsin. bmi= 35 Angina pektoris olabilir. Bir sürü şey olabilir. Ayrıca obez olduğun için ileride diabet gelişme riski de var. Onun için kan değerlerine baktır.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:

@Daniel-Koo

@AMpul

Değildir değildir. Mutlaka bi gidip görünmelisin. Ayrıca arkadaşığın dediği gibi fastfood, kola, kahve, sigara vs yapar bu tür şeyleri. 

Kalp krizi belirtilerine gelince;  Göğüste sıkışma, yanma, hazımsızlık, nefes darlığı, solgunluk, terleme, yorgunluk kalp krizinin ilk belirtileridir.Ağrı, sol koldan başlayıp serçe parmağına doğru inen, boyna doğru yayılan bir ağrıdır.. Nefesiniz daralır. Alnınızda soğuk terler birikir. Kalp krizlerinin dörtte biri ise hiçbir belirti göstermeden meydana gelir. 

Hacım Yiyip İçmediklerim

Hamburger Fast Food'un tümü

Kola

Fanta

Gazoz

Kahve

Sigara

Uyuşturu madde

Alkol

Kahve ortamı gibi yerlerdende çok uzak dururum çocukluğumdan beri tiksinirim bunlardan..

Yani akla gelecek hiç kötü alışkanlığım yok..

Bir tek hiç bitmeyen kırmızı et içtahım var, sürekli et sürekli ete ait birşeyler yemek istiyorum et bulamadığımda, salam sucuk sosis gibi şeylere saldırıyorum ama sürekli bu, mesela bu gün bile ayıptır söylemesi salam sucuk sosis yedim mutalaka aşırı istiyor vucudum onu bir tek kötü alışkanlığım o herhalde..

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

Daniel-Koo bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:

@Daniel-Koo

@AMpul

Hacım Yiyip İçmediklerim

Hamburger Fast Food'un tümü

Kola

Fanta

Gazoz

Kahve

Sigara

Uyuşturu madde

Alkol

Kahve ortamı gibi yerlerdende çok uzak dururum çocukluğumdan beri tiksinirim bunlardan..

Yani akla gelecek hiç kötü alışkanlığım yok..

Bir tek hiç bitmeyen kırmızı et içtahım var, sürekli et sürekli ete ait birşeyler yemek istiyorum et bulamadığımda, salam sucuk sosis gibi şeylere saldırıyorum ama sürekli bu, mesela bu gün bile ayıptır söylemesi salam sucuk sosis yedim mutalaka aşırı istiyor vucudum onu bir tek kötü alışkanlığım o herhalde..

Yağlanma çok olur elbette. Spor sana iyi gelecek ama doktora mutlaka git.

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

sanırım sendeki hastalıgın tedavisi en kolay kalp hastalıgı tedavisi olması lazım..bu tip rahatsızlıklar cogu insanda var.ama yılda 2-3 yada 4-5 i geçmiyorsa ameliyata lüzum duyulmuyor.ama bunun üstündeyse ameliyat gerektirebiliyor.tabiii eger benim anladıgım hastalık ise..ayrıca fazla enerji içeceği kahve kola tarzı seylerde içersen bu sorun olusabilir.elinde titreme oluyor mu arada ??cvp için pm lütfen..eger cevaplamak istersen

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 4969 Toplam Mesaj: 51