folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalp Rahatsızlığı

Kalp Rahatsızlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:
    -----------------------------

sanırım sendeki hastalıgın tedavisi en kolay kalp hastalıgı tedavisi olması lazım..bu tip rahatsızlıklar cogu insanda var.ama yılda 2-3 yada 4-5 i geçmiyorsa ameliyata lüzum duyulmuyor.ama bunun üstündeyse ameliyat gerektirebiliyor.tabiii eger benim anladıgım hastalık ise..ayrıca fazla enerji içeceği kahve kola tarzı seylerde içersen bu sorun olusabilir.elinde titreme oluyor mu arada ??cvp için pm lütfen..eger cevaplamak istersen

Hacım benim ki yılda değil 4-5 yıldır, yani ortalama tabi not almadım. 4-5 yıldır , haftada 5-10 defa kesin geliyor haftalık yani, bazen 2-3 gün olmuyor bazen günde 3-4 defa oluyor gibi..

Ellerimde titreme oluşmuyor hiç, dediğim gibi kahve kola enerji içeceği içki sigara her türlü kötü alışkanlıktan uzağımdır..

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2 sene önce aynı şikayetlerden kendimi acile zor atmıştım..

Doktor Kalb krizi geçirdiğimi sanıp anında elektromu çekmişti.

Kalbimde bir şey çıkmadı.

Meğer midem rahatsızmış.

Mide kalbin hemen altında yer aldığından ve hasta olduğundan,yemeklerden sonra kalbe baskı yapıyormuş.

Altı aylık diyet tedavisinden sonra iyileştim..

Demem o ki şikayetlere bakıp hemen kalp dememek lazım.

Acaip derecede agresifim !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Janitschar bunu yazdı:

2 sene önce aynı şikayetlerden kendimi acile zor atmıştım..

Doktor Kalb krizi geçirdiğimi sanıp anında elektromu çekmişti.

Kalbimde bir şey çıkmadı.

Meğer midem rahatsızmış.

Mide kalbin hemen altında yer aldığından ve hasta olduğundan,yemeklerden sonra kalbe baskı yapıyormuş.

Altı aylık diyet tedavisinden sonra iyileştim..

Demem o ki şikayetlere bakıp hemen kalp dememek lazım.

Aynen reflü olabilir. 

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    Ne yapacağın belli hocam böyle bi durumda hastaneyi doktoru falan sevmemekten nasıl bahsedebilirsin.Böyle şeyler şakaya gelirmi allah aşkına üstelik çok sık oluyor diyosun.Öyle zink diye gelir zink diye de götürür adamı.Ufak bir şey bile olsa, ki umuyorum ufaktır, git öğren biranönce orda öylece ölmek çok saçma geliyo ama bu düşünce seni hastaneye götürmeye yetmiyo nedense

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Dostum korkmana gerek yok,senin rahatsızlığın panik atak,internette panik atak ile ilgili yazıları ve belirtileri bulabilirsin.İçine kapanık bir kişiligin olduğundan bu hastalığa yakalanman çok daha kolay.

Kalp krizi belirtilerinin hepsi panik atak krizlerinde de vardır.Nefes darlığı gögüste agrı,çarpıntı falan filan......

Geçmiş olsun en kısa zamanda saglığına kavuşman dileğiyle.

Bu arada muhakkak vakit geçirmeden bir kardiyolaga görün dostum,işini sağlama al.Benim gibi doktor ağızlı konuşup sana netice verenlerede kulak asma,sen işin ehline git.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th317
    th317's avatar
    Erkek

allah şifa versin kardeşim, bendede aynı durum var sporda yapamıyorum ciğerlerim yetmiyo, gece uyurken burnumdan nefes alınca sanki yetmiyomuş gibi geliyo aldığım nefes. sigara alışkanlığım var. bide küçüklükten gelme ITP adı verilen bi hastalığım var, annem bu gidişle 5 seneye kansersin der hep. napmam gerek bilmiyorum seninkide inşaallah mide rahatsızlığıdır. allah şimdiden sabır ve şifa versin kardeşim.

Duyuyor musun yeğen??? Suyun sesini duyuyor musun?? Yapamam diyordun. Gücün yetmez sanıyordun... Anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun. İmkansız diyordun... Ama suyun sesini duyor musun yeğen?? Deniz sonunda yarıldı; bize sadece içinden yürümek kaldı......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun.

Yaş kaç? Ağrı, nefes darlığı başladığı zaman ne kadar sürüyor? Ve bunların başlaması için ön koşul (efor,stress vs) var mı?

Bu soruların cevaplarını verebilirsen, tanı koyma gibi bir becerim yok ama doktor konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Bir de çok önemli bir tavsiye; Lütfen burada yazılanları çok kaale almadan (benim ki de dahil) en kısa sürede doktora gitmen lazım. Bu nörolog mu olur? kardiyolog mu olur? ya da psikiyatr mı olur? şimdilik bilemem ama lütfen bir kişi ile daha bu konuyu konuşmadan doktora git.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahir
    Sahir's avatar
    Erkek

Kalpten babamı kaybettim amkoim git oğlum doktora git acile git anasını satıyım git git !!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Ölmek sorun değil de sürünmek kötü. Tedbirini almazsan ilerde uğraştırır. Sevmiyorum demeyi bırak ta bir an önce hastaneye git. Rahatsızlandım deyip acilden giriş yaparsan kimse sigorta, para falan taleb edemez. Anlattıklarına göre kalp gibi görünmüyor. Ama bırak doktor karar versin.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

Hacılar başlıkta sadece yazıp olayı dramatikleştirmek istemiyorum. sonuçta benim için şu dünya fazlada mühim değil açıkçası ama hastalık başka tabi başada bela benimkiside en uç noktalardan biri herhalde.

Kalp rahatsızlığım var, yani rahatsızlık diyorum doktora gitmedim bir tanı yok o yüzden, 3-4 yılda aşırı kilo almamla beraber başıma haftada 5 ila 10 arası uğrayan birşey..

Sıkışma, çarpma, gibi etkilerle geliyor, biraz national geographic tarzı anlatıyorum gibi sanki..

Az öncede geldi yine ve akabinde bu konuyu açtım çünkü dediğim gibi hastaneye gitmedim nedense küçüklüğümden beri doktorlardan ilaçlardan ve o rehavet ortamından nefret etmişimdir.

Nasıl sıkışıyor, geldiği zaman zink diye orda kala kalıyorum, konuşmak istiyorum konuşamıyorum, az önce telefonla konuşurken dırank diye geldi, bir an kala kaldım, telefonun ucundaki alo alo sesim geliyormu diyo ben cevap veremiyorum tabi, sonra no ya bastım kapadım..

Göğüs kafesimide sıkıştırıyor ve kemiklerim ağrıyor kafamı bile hareket ettiremiyorum, yolda yürürken oluyor 2-3 kişi yürüyoruz bi geliyor zırank diye, ben orda kalıyorum onlar bazen farkına varmıyor sohbet ede ede gidiyorlar sonra 1-2 dk yürüyüp geri dönüyorlar ben hala ordayım, birşeyler soruyorlar konuşamıyorum falan filan. derdimide anlatamıyorum o an..

Napıcam ne edicem bilmiyorum, sonum bir hastalıktan olsun hiç istememişimdir, her olduğunda aklıma şu geliyor, burda böylece ölmem çok saçma... diye sayıklıyorum...

2 defa spazm geçirdim ama biri çok ciddiydi bi arkadaşımı aradım bıraz toparladıktan sonra .sağolsn yoksa ölmüştüm sanırım.

Spazmdan daha ağırdı. ma kalp krizi olsa 40 yaş altı çok sıkıntı olabıliyor.

Ne ler yapman gerektıgını ogren ıyıce o anlarda ona gore hareket et yoksa olum rıskı yüksek

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 4966 Toplam Mesaj: 51