folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kendi Düşüncelerim...

Kendi Düşüncelerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Merhabalar sevgili admin ve mürid kardeşilerim  sözleirme başlamadan önce şunları belirtmek isterimki bunlar kendi düşüncelerim...belirli bi zaman zarfında kafamda oluşmuş olan düşünceler...

bugün dünyaya bakıyorumda nekadar aciz insanlar oldugumuz görüyorum...Yakında Reis-i cumhurluk seçimleri var kimin başımıza gelecegi tartışıladursun biz ne yapıyoruz hiç düşündünüzmü? Bugün bizi sadece başımızdakiler degil dış güçler bitiriyor özümüzü kaybediyoruz farkında degilmisiniz?Etrafınıza bir bakın ertafınızda Kaç tane Türkce isimli cafe var?Ben cok az gördüm unutmayın bir ülkeyi geriye cekmek istiyorsanız ilk önce onun Dilinden ve Dininden başlarsınız evet gercekdende başardılar..Daha nelermi görünüşüze hiç  baktınızmı bence hayır nedenmi çünki sadece başkalarına güzel gözükmek için bende aynı durumdayım dışarda şalvarlı birisini gördügümüzde hemen gülüyoruz bu şeriatcı diyoruz biz müslüman bir ülke degilmiyiz? Taksime cami yapılsın diyorlar bende istiyorum ama neden en gerek var diyolar sonra neden taksimde kiliseler var yoksa bunlar oradaki başka dinden olan insnların gönlünü hoş tutmak içinmi? Hatta artık gençlige üzlüyorum ben yaşlı deiglm 20 yaşındayım ama bakıyorumda sokakdaki gençlige kafelerde barlarda hiç gelecege dönük bişeyler yok bu ülke için yapacak hiç bişeyleri yok eminimki şimdi savaş cıksın %50 si kaçar ben neden gideyimki der bu ülke bana ne verdiki der ama çanakkalede biizm için binlerce insan gözlerini bile kırpmadan canını verdi nedenmi? Biz rahat bi ülkede yaşayalım diye ama şimdiki geçnçligin bir bölümü yapmasalardı daha iyi olurduk diyorlar tabi kafaları ufak oldugu için oksijen az gidiyor onun için öyle düşünüyorlar...kızlara gelelim onlar için aşk meşk yalan sadece iki güzel söz eger cebinde biraz doluysa o kız snein kulun oluyor... gercekden kednimden korkuyroum bazen ben ne yapıyroum die bu ülke için ne yapıyorum diye ben bu ülke için canımı vermeye hazırım ilk yapacagım şey sonra çalışıyoru  ülkeme zara verecek şeylerden kaçınıyorum kendimi geliştiyorum dikkat ettinizmi biz senfoni dinlemeyiz nedenmi bize agır gelir ama avrupalılar sevfoniye bayılırlar çünki senfoni zihniaçar müzigin enrden gelecegini bilemezsiniz..bizede rap rack metal die tıkamışlar... beynimiz yıkamışlar sanki...cogu zamn agır bi kitap okusak hemen sıkıyoruz okuyamıyoruz tabi istisnalar hariç bizim gelişmemizi istemiyorlar bügün barzani resmen bizi tehdit ediyor ama başımızdakiler hiç bişey daha demediler acaba ne diyecekler diye merak ediyorum ama tahminde ediyorum aslında hepimiz biliyoruz...tekrara din konusuna dönecek olursak ben kültürümü dinimi savundugum zaman geri kafalı yobaz oluyorum eger yobazlık ve geri kaflılık dinine sahip cıkmaz kültürüne sahip cıkmaksa en büyük geri kafalı benim en büyük yobaz benim...Avrupa birligidir tutturulmuş gidiyor ben başkasının egemenligi altında neden yaşıyayaım ben Türk oglu Türküm başkasının egemenligi altında yaşayamam ama bazılarının cebi doalcak die bizi bunla ugraştıyorlar..Tayyyeeepppp  in çocuklarıda gitsin yur dışında okusun nedemi kapaluılar die neden kapalı olmak suçmu ama kaplılık sadece burada yasak bu ülkede yasak ey gençlik biraz gözlerini aç ve etrafına bak neler oluyor diye ben ne yapıyorum diye...

inşallah beni anlarsınız arkadaşlar gercekden bu konuda çok üzülüyorum vatanımızı parçalıyorlar parça parça satıyorlar...eger biz sahip cıkmazsak kim sahip cıkacak??
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek
    hiçbir seyi bu ülkede birinin üstüne yıkamayz mcyargıc dostum, Ama elbetteki "elimizi taşın altına koyma hazırız bu ülke için başımızı bile" dediğin gibi ülkede dış güçler hakim [Ekonomi, Sanayi her konuda] ama bunları yapanlar Ne tayyip erdoğan bey, ne bülent ecevit bey ne de diğerleri[Bunlarda Benim Görüsüm Tabi ki] yılların birikimi ama bunlardan kurtulmak için Çozüm Çok çok çok basit ÇALIŞMAK, BİLİM ÜRETMEK...........

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek

kaptan doru diyon haklısın sonuna kadar peki o zaman bu ülkemiz bu kültürümüz için neler yapıyoruz herkes yazsın o zaman her kes kendi şahsı adına ne yaptığını yazsın

ben kültürümüze değer werdiğim için bağlama çalıyorum türkü dinliyorum daha başka şeylerde yapıyo olabilirim ama ilk aklıma gelen bu bunu yazdım :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

ne güzel yazmışsın.. en azından bazı eksikliklerinin farkındasın.. evet özümüzden uzaklaşıyoruz bas baya... sonumuz hayrola inşallah.. Günlük hayatta birbirimizi yemek için fırsat kolluyoruz. Bize göre herkes kötü sadece biz iyiyiz. Yani benim düşündüğümü, söylediğimi söyleyen benden diyerleri varsın olsun cehennemin dibinden vari.. Tabi bunu herkes yapmıyorum ama çoğunluk böyle ne yazıkki... Tahammülsüzüz artık, patlamaya hazır bir bomba gibi. Hırz bürümüş gözlerimizi, sadece BEN olmuş her bir yanımız. Ben Ben...

Ah bir bilsen ki sen..

Kendi üstündeki kiri çamuru temizlemeden, başkasını yermek neden...

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    böyle düzgün,imla hatasız bir yazıyı McYargic yazmış olamaz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Eline sağlık..

Az da olsa buradakilerin dikkatini çekmiştir yinede..
    Artık şüphe duymayanlar da bu yazıyı okuduktan sonra kendinden şüphe etmiştir..

Özümüzü kaybetmemizin tek sebebi kültür yozlaşması ve popülerliğe merak salınması..

Kişi öncelikle kendisini kaybediyor, sonra bu kişiler bir topluluğu oluşturuyor ve sonra millet olaraktan kendimizi başka yerde buluyoruz..

Herkes öncelikle kendisini kontrol edebilmeli, nereden geldiğini iyi bilmeli, nelere sahip olduğunu, değerlerinin ne olduğunu iyi bilmeli ki bu kayıp yaşanmasın ve benliğimizi sürdürelim..

Tekrar eline sağlık Kaptan..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    şehir hayatından ve kültüründen uzak duruyorum koskoca şehirden memlekete geri dönüyorum ve herşeye rağmen şehre tekrar gitmemek için direniyorum. insanları yayın organlarıyla bilinçlendiriyorum tartıştırıyorum kitap dağıtıyorum yazdırıyorum. çok sosyal adamım :)

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

sebebinin en somut örneğini soyleyeyim, ama alınmaca yok

--Değişik türde forum küfür kısaltmaları [Kendi Goruslerim Amacım Tartışma Yaratmak Değil]

--Birbirlerimize Değişik ithamlarda bulunmak [örneklerini sizler biliyorumki görüyorsunuz]

--Sürekli Birbirlerimizle Tartışma isteği [deşarj oluyoz herhalde millet olarak 'bide siyasetse' oooo]

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Aferim çok güzel saçmalamışsın :)

Nereden başlasam bilemiyorum, sırayla cevaplayım.

Rock nedir ? Rock 70 lerin 80 lerin en parlak dönemini sembolize eden bir akımdır.

Progressive rock nedir bilirmisin? Hiç duydunmu Jefferson Airplane kimdir , Yada Amerikan emperyalizmine karşı rock yapan Hipici gençlik nedir bilirmisin? Sen ne bilgisiyle neye dayanarak rock a bok atıyorsun ? Sen kimsinde LAİKLİĞE laf ediyorsun. Laiklik demek din ve devlet işlerini birbirine ayrılmasıdır. ABD okyanus aşıp gelip komşumuzu vuruyor biz hala geri geri başörtüsü serbest olsun diye tartışıyorsunuz.

Şahsen sokakta gördüğüm kapkara çarşaflı karılar var onlara ana avrat sesli sesli küfrü basıyorum caddenin ortasında. Ankara kızılay meydanında 5 kişi birgün gidiyorduk , kapkara çarşafla dolaşan 2 kadın gördük , koca meydanda kadına küfrettim , yoldan geçen herkes alkışladı hızlı hızlı koşa koşa kaçtılar gerici çarşaflı zombiler.

Bu ülke müslüman bir ülkedir evet. Ama bir kişi müslüman değil diye kimsenin ona hakaret etmesi  yada müslüman ol diye yaptırım uygulamaya hakkı yoktur. Doğar doğmaz kimliğine müslüman yazılıyor diye müslüman olmazsın.

Hele bu yorumu senin gibi birisinden duymak iyice komik geliyor. Sen değilmiydin daha 1 hafta önce "Papa'nin cehennem hakkındaki yorumu" diye konu açıpda "ooo papadamı yoksa müslüman oluyor" diyen Hristiyanlık vb nedir ne değildir bilmeyen birisisin. Hristiyanlıkta cehennem olduğunu bilmeyen birisisin. Git oku dinleri ilk önce nedir ne değildir öğren. Sonra bu yaptığın / yapacağın yorumları paylaş bizlerle.

Ha bu arada madem ingilizce yazılara karşısın , neden nickin "mcyargıç"

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    önce bunun farkina varmak büyük bir adim simdi ne yapmali tabiki üretmek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Olaya farklı açılardan bakmak lazım. Görünen o ki sen devletine milletine değer veriyosun. Bu güzel bir şey.Hepimizin farklı farklı düşünceleri ,inançları, değer verdiği şeyleri var. Bunlar ortak olmak zorunda değil bence.

Kişi keyfine değer veriyorsa, öncelik kendinedir. Vatana ,millete ya da çevresine değildir. Bunun dışında söylemek istediğim şey şu ki : "genelleme" yapmadan önce düşünmek lazım. Bir şeyi genelliyorsan bu demektir ki ben herşeyi gördüm, herşeyi biliyorum ve bundan çıkartacağım sonuç budur. Kendi fikrimi söyleyeyim rap güzeldir , nu-metal de güzeldir hatta klasik müzik de güzeldir, Türk müziği de güzeldir(bu liste daha uzuyo baya)... Müzik tarzlarının beyin yıkamayla bir ilgisi olamaz. Müzik bir sanattır.

Gelelim dil meselesine:  mcyargic.com a girip sol aşşaya baktığımızda "Powered By Mcyargıc 2007 - 2008" yazısını görüyor ve burdan önce çuvaldızı kendimize batırmamız gerektiğini anlıyoruz.

Zimbabwe
Toplam Hit: 11926 Toplam Mesaj: 77