folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komünistler Hakkında..

Komünistler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

Not: Öncelikle bu konu tamamen gözlemlerime dayalıdır. Hiç bi şekilde siyasetten anlamam. Sağ sol davasını bilmem. Anlamam. Karışmam. Karışmak istemem.

Faşist, akpli, komünist, sosyalist, ülkücü falanda değilim.

Ayrıca lütfen konuda tartışma olmasın açıklayıcı yazılarla beni aydınlatırsanız sevinirim.

“ şaka mısın “ “ boş işler bunlar “ “ saçmalama” gibi şeylerde yazmayın tam olarak neyin ne olduğu yazarsanız daha ii olur :|

Hocalar öncelikle kendi gözlemlediğim bi olay bu gözlerimle gördüğüm şeyler ;

Etraftan bildiğim kadarıyla komünistler bu ülkeyi adil bi yere getirme peşindeler eşitliği savunuyorlar. Bu ülkede barışı ve bütünlüğü istiyorlar.

Dtp: bölücü örgütü destekleyen siyasi parti. Mitinglerinde falan hep kürdistan vs. istediklerini belirtiyorlar.

Şimdi hocalar aklıma takılan şey şu ;

1 mayısta bi bakıyorum Türkiyenin iyiliğini, barışını,bütünlüğünü isteyen komünistler, ülkeyi bölmek isteyen doğuda kürdistan devleti isteyen dtp liler le el ele kol kola halay çekiyorlar. Beraber miting yapıyolar. Beraber deniz gezmişin mezarına gidip aynı sloganları atıyolar.

Başka mitinglerde gördüm. Ama hiç bi zaman bi ülkücüyle dtp liyi el ele aynı sloganı atarken görmedim.

Ne olursa olsun bana çok garip geldi bu , birisi ülkede barışı istio diğerleri ülkenin yarsını istio.

Yok, o 1 Mayısta işci bayramıydı falan filan demeyin attığı sloganlarda belliydi biraz.

Kalabalık bi grup. Araya bi dtp li giriyo 1 slogan atmaya başlıyo bölücü içerikli hemen peşinden komünistler devam ediyo.destek veriyo.

Aklımdaki soru; Madem komünistler bu ülkenin iyiliğini istiyo neden dtp lilerle aynı şeyi istyo gibi davranıyorlar?

www.yesilgrow.com - Growshop
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Çok doğru bi konu ki fikrimi açık açık söylersem bu konuda taşlanırım:) TEbrik ediyorum ama tespitin çok doğru,cevap bekliyorum bende..

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Aynı olay benimde kafama takılır... :| Bilenler aydınlatsın lütfen...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    bir kere kominist tanımını yanlış anlamışsın. koministler eşitlik peşinde değiller. onlar toplumu sömürürler. bkz: rusyanın eski hali. halk sefalet içerisindeydi kimse memnun değildi. o yüzden koministlerden iyi şeyler bekleme. ama şu da var kominist akımın başlangıcı belki de iyi niyetleydi çarpıtıldı

We can be more, we can be much more.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------
    bir kere kominist tanımını yanlış anlamışsın. koministler eşitlik peşinde değiller. onlar toplumu sömürürler. bkz: rusyanın eski hali. halk sefalet içerisindeydi kimse memnun değildi. o yüzden koministlerden iyi şeyler bekleme. ama şu da var kominist akımın başlangıcı belki de iyi niyetleydi çarpıtıldı

hayır hocam bana gelen tanımlar böyle yani benim burda hiç bi şekilde kendi yorumum yok duyumlarım. kulama gelenler. bana söylenenler.

www.yesilgrow.com - Growshop
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Komünizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt verir.

Faşizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt satar.

Nazizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır sizi kurşuna dizer.

Bürokrasi: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır, birini öldürür, sütü satar, kovayı da devirir.

Demokrasi: İki ineğiniz varsa, ikisi de greve girer.

Türkiye senaryoları

Türkiye 1: İki ineğiniz varsa ikisini de satar, parasını dövize veya bir başka getiriye bağlarsınız ve geliriyle süpermarketten pastörize süt alırsınız...

Türkiye 2: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. İnek bir ay sonra ölür..

Türkiye 3: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. Ve ineğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. İneğinizden sosis yapar..

Türkiye 4: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. İneğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. Reha Muhtar, sizi ve topal ineğinizi üç gün birer saat haber yapar. Siz gazinolarda Kahtalı Mıçı ile şarkı söyler, köşe olur, kazandığınız paralarla inek alırsınız, topal inek de dövizseverin boğasına kaçar..

eskilerden kim kaldı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

yiiiiitCim şu eylem olaylarını nedense bende bilmiorum ama deniz gezmiş olayını anlatabilirim

deniz gezmiş bilindiği üzere türkiyenin bağımsızlığı için savaşmış ama yawşakça idam edilmiştir. bu aqdmn dtplilerde deniz gezmişi kendi yanlarında göstererek beyin yıkamak olarak bilinen kavramla solcu,devrimci adamları akılları sıra yanlarına çekmek için yaptıkları bi plan, bunu bi çok müritte bilir çünkü bunu bende sormuştum hatırlarsan bunu konuşmuştuk seninle bende bilmediğim için tkp'li bi arkadaşa sordum bana bu cevabı verdi ama şu eylem olaynı bende bilmiyorum :|

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

pkk nın ilk kurulus hedefinin ''marksist,leninist bir kürt devleti kurma'' oldugunuda düşünürsek haksız sayılmazsın

ayrıca rojaciwan adlı it sitesinde soldaki menüden mayıs ayı şehitlerine baktıgın zaman bazılarının kahraman gibi msnde avatar yaptıgı deniz gezmişi ilk sırada görebilirsin.

Amphetamine Logic.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

pkk nin bez parçası neden yıldız acaba?

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Komolar aralarında pkklıları barındırdıkları,milli değerlere düşman kişileri barındırdıkları sürece ülkede söz sahibi olamayacaklar.
    Ama vatansever komolar da var tüm komunistler böyle diyemeyiz,kendine karakter bulmaya çalışan özenti komolar ve komunizmi pkkya alet etmeye çalışanlar dışında bilinçli bir kesim de var.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

alacakaranlik bunu yazdı:
    Komünizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt verir.

Faşizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt satar.

Nazizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır sizi kurşuna dizer.

Bürokrasi: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır, birini öldürür, sütü satar, kovayı da devirir.

Demokrasi: İki ineğiniz varsa, ikisi de greve girer.

Türkiye senaryoları

Türkiye 1: İki ineğiniz varsa ikisini de satar, parasını dövize veya bir başka getiriye bağlarsınız ve geliriyle süpermarketten pastörize süt alırsınız...

Türkiye 2: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. İnek bir ay sonra ölür..

Türkiye 3: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. Ve ineğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. İneğinizden sosis yapar..

Türkiye 4: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. İneğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. Reha Muhtar, sizi ve topal ineğinizi üç gün birer saat haber yapar. Siz gazinolarda Kahtalı Mıçı ile şarkı söyler, köşe olur, kazandığınız paralarla inek alırsınız, topal inek de dövizseverin boğasına kaçar..

:D süpermiş. 

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 13550 Toplam Mesaj: 130