folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komünistler Hakkında..

Komünistler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek

Quetzalcoatl bunu yazdı:
    -----------------------------
    alacakaranlik bunu yazdı:
    Komünizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt verir.

Faşizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır size süt satar.

Nazizm: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır sizi kurşuna dizer.

Bürokrasi: İki ineğiniz varsa, devlet ikisini de alır, birini öldürür, sütü satar, kovayı da devirir.

Demokrasi: İki ineğiniz varsa, ikisi de greve girer.

Türkiye senaryoları

Türkiye 1: İki ineğiniz varsa ikisini de satar, parasını dövize veya bir başka getiriye bağlarsınız ve geliriyle süpermarketten pastörize süt alırsınız...

Türkiye 2: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. İnek bir ay sonra ölür..

Türkiye 3: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. Ve ineğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. İneğinizden sosis yapar..

Türkiye 4: Devlet memurusunuzdur, haliyle ineğiniz yoktur... Hep inek alma hayaliyle çalışırsınız. Emekli ikramiyenizle, parasını dövize yatırmak üzere ineklerini satan birinin ineklerinden ancak birisini satın alabilirsiniz. Siz ineğin sütünü satarak bir inek daha almak için yırtınırken, parasını ona katlayan dövizsever, süt çiftliği kurar. İneğinizi yarı fiyatına satın almak ister. Siz satmazsınız. İneğinizi bir bacağından vurdurur. Reha Muhtar, sizi ve topal ineğinizi üç gün birer saat haber yapar. Siz gazinolarda Kahtalı Mıçı ile şarkı söyler, köşe olur, kazandığınız paralarla inek alırsınız, topal inek de dövizseverin boğasına kaçar..

nazizimin ne olduğunu bilmeden böyle yorum yapan adamların yazılarını alıp buraya çokta marifetmiş gibi koyuyosunuzya deli oluyorum..!
    gidip iyice araştırın neymiş nazizim kimi kurşuna dizmiş iyice öğrenin yada şöyle yapın şu vidyoyu izleyin bakalım nazizim halkını kurşuna mı diziyomuş..!

http://www.youtube.com/watch?v=yLV--_D3YpM&feature=related

Boşver bukadar sikindirik videolarıda Gördüklerine inan duyduylarına değil binlerce tarihçi yanılıyor . sen haklısın :I By hitler

eskilerden kim kaldı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    NowalgiN bunu yazdı:

Atatürkün koyduğu ve senin de bağlı olduğu 6 ilke ne ?

Laiklik mi ?   bu ülkede laiklik mi var?   diyanet işlerinin sünni mezhebine bağlı olarak var olduğu ve yılda hazineden bilmem kaç milyon ytl para lan bir kurumun varlığu bu ülkeyi nasıl laik yapıyor hala anlamış değilim.

Devletçilik vardı birde değil mi?  hani  mecliste laiklik ilkelerine bağlı kalma yemini eden ve " müşterisi varsa çatır çatır satarım" diyen bir bakanın olduğu bir ülkede ?  devletçilik öyle mi? 

Milliyetçilik...    Atatürk'ün ;    " Türkiye Cumhuriyeti Türk ve Kürt halklarının ortak vatanıdır"  ibaresini  koyduğu,   kürtlerin hala "dağ ayısı", " yanmış naylon kokan maymunlar"  diye nitelendirildiği  milliyetçilik öyle mi ?

Cumhuriyetçilik : ?? bu ne ben bunu bilmiyorum.. halk daha bu ülkede kendi kendini yönetemedi. 

halktan bahsetmişken;

Halkçılık?  hani halkın çoğunluğunun hiçe sayılıp  kucağını amerika başkanına açan halksever yöneticiler.. ?

Allahtan benim böyle ilkelerim yok

Senin böyle ilkelerin yok.Atatürk ün ilkeleride bu değildir.Herkes kendine pay biçmiş herkes Atatürk ü kendi adamı yapmıştır.

Laiklik din özgürlüğüdür, milliyetçilik ırkçılık yada Türk milliyetçiliği (Türkiyede yaşayan Türkler dğeil anti-kürtler) değildir.Dinsizlik yada tek dinlilik değildir

Devletçilik özel sektörün yapamadığını halka sunmaktır.Kapitalizm değildir

Cumhuriyetçilik demokrasidir.Halkın kendini yönetmesidir 5 yılda bir oy vermek değil rahatsız olduğu şeyleri imza toplayıp, yasal gösteriler yapıp düzeltirmektir.Irkçılık değildir.

Halkçılık halkın birlik olmasıdır, devletin halkı desteklemesidir.Tarikatle, örgütler ile kendi fikirleirni empoze edip kullanmak değildir, komünizm değildir.

İstersen ben şimdi algılanan ilkeleri yazayım.

Cumhuriyetçilik - Demokrasidir.Kendi kendini yönetmektir koyunluk değildir.
    Milliyetçilik - Irkçılık değildir.
    Halkçılık - Komünistlik değildir.
    Devletçilik - Kapitalistlik değildir.
    Laiklik - Dinsizlik, tek dinlilik değildir.
    İnkılapçılık(devrimcilik) - Rejim devrimi değil her alanda ilerlemek için yapılan yeniliktir.

Bu ilkeleri benimsemiş kaç milletvekili gösterirsin ?

Eğer benim Allah tan böyle ilkelerim yok dediğin cidden Atatürk ün ilkeleriyse yazık.Fakat bozulmuş ilkeleri kast ettiğini sanıp yazıyorum.Eğer Atatürk ün ilkelerini desteklemiyorsan Atatürk ü desteklemiyorsundur.Böyle bir adamlada konuşacak, zamanımı haryacak vaktim yok gecenin bir saatinde.Böyle bir adam keisnlikle yolunu kaybetmiş bir hayvan gibidir.

NEreye çekersen oraya.Ver che tişörtünü komünist olsun, ver dini şeriatçı çıksın, ver garip tipleri emo olsun, bas arebeski kro olsun..Uçlara dağılsın birbrilerinle kavga etsin iç karışıklık çıksın...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam onlar komprador , ulusalcı olmamaları lazım.Kürtler gibi faşist milletin komünizmle alakası olamaz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Apo vs... Doğu (işçi partisi başkanı)

http://lh3.ggpht.com/_eDuC07LlLBw/RsVB4kbjW7I/AAAAAAAAAgU/2Qe88FFbvt4/per02.jpg

Hepsi aynı hepsi ergenekon hepsi ibne :p

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Emrow bunu yazdı:

Hocam onlar komprador , ulusalcı olmamaları lazım.Kürtler gibi faşist milletin komünizmle alakası olamaz.

lan kurtler demeyin bari. iyice bokunu cikardiniz. yanyana buyudugunuz insanlar. Azinlikda degiller buyuk bir cogunluk.

Amerikanin istedigini Amerikalilardan once siz yapiyorsunuz a.q. 

Hepiniz irkci oldunuz. Cehaletinizden basladi bu a.q. 

Adamlar oyle bir ortam yarattiki Kurtlerle Pkk yi bir bilmek zorunda kaldiniz.

onlarda sizin gibi oldu Turkler diye basliyorlar konusmaya.

Bari biz uyanik olalim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    Bir komünistin ben Atatürkçüyüm demesi bana manidar gelir nedense..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

FiLoZoF bunu yazdı:

hocam komünist, faşist, şeratçı adam Atatürkçü değildir.Çünkü Atatürk Türkiye için en iyisinin cumhuriyet olduğunu görmüştür.Tek sorun milletimizin yeterince eğitimli olamamasııdır.Milletimizin eğitimi (öğretimi demiyorum)  adam gibi olsa, Atatürk ün düşüncelerini ve ilkelerini tam anlamıyla anlatabilsek bu ülke adam olur.

Sadece söylediği önemli sözlere bakarak devlet çalışma yapsa ilerleriz.İstikbal göklerdedir vs.. gibi.

Hiç bir adam gidip hitleri sevip,- cheyi öpüp gelip boşuna Atatürkçüyüm demesin.Arkadaşım vardıhitleri seviyor, che tişörtü giyiyiyordu.Atatürkçüyüm diyordu.Tek sorunu kişliğinin oturmamasıdır.Türkiye de kişilik 40-45 yaş arasında otururyor.

İsviçrede ise 20-25 :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Banada bir komunistin-sosyalistin Ataturk dusmani olmasi tuhaf gelir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    Banada bir komunistin-sosyalistin Ataturk dusmani olmasi tuhaf gelir.

tuhaf değil aslında normaldir selçuk.. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

FiLoZoF bunu yazdı:

hocam komünist, faşist, şeratçı adam Atatürkçü değildir.Çünkü Atatürk Türkiye için en iyisinin cumhuriyet olduğunu görmüştür.Tek sorun milletimizin yeterince eğitimli olamamasııdır.Milletimizin eğitimi (öğretimi demiyorum) adam gibi olsa, Atatürk ün düşüncelerini ve ilkelerini tam anlamıyla anlatabilsek bu ülke adam olur.

Sadece söylediği önemli sözlere bakarak devlet çalışma yapsa ilerleriz.İstikbal göklerdedir vs.. gibi.

Hiç bir adam gidip hitleri sevip,- cheyi öpüp gelip boşuna Atatürkçüyüm demesin.Arkadaşım vardıhitleri seviyor, che tişörtü giyiyiyordu.Atatürkçüyüm diyordu.Tek sorunu kişliğinin oturmamasıdır.Türkiye de kişilik 40-45 yaş arasında otururyor.

İsviçrede ise 20-25 :)

Atatürk "Ben size, hiçbir dogma, hiçbir nas bırakmıyorum. Size bıraktığım tek yol gösterici ilimdir, fendir." demiştir. Bunu on bin kere söyledim şimdi on bin birinci kez söylüyorum: cumhuriyet yönetim şekli sosyalizm ekonomik modeldir. Sosyalist cumhuriyetler olabileceği gibi kapitalist cumhuriyetlerde vardır.

Atatürk ilk 5 yıl serbest ekonomik modeli uygulamış ve gelişmenin olmadığını gördükten sonra devletçi sosyalist yapıya bürünmüştür(en son modelde dünyada en hızlı gelişen 3. ülke olmuş ve bu hızı bir daha yakalayamamışızdır.). Atatürk zamanın koşullarını iyi bilen olayları iyi tahlil eden ve yukarıdaki söze göe her zaman halk için en uygun olanını enmantıklı olanını seçmeye çalışmış bir liderdir. Peki şu an için kaçınılmaz olan sosyalizmi neden o zaman için kesin olarak kabul etmedi diye sorabilirsiniz.

1- Dogmatiklik içereceği için.

2- SSCB nüfuzundan çekindiği için.

3- Diyalektik yasalara göre Feodalizm-kapitalizm-Sosyalizm birbirini izleyeceği ve osmanlının kapitalizmi yaşayamadığını görmüştür. İlk önce izmir iktisat kongresiyle milli burjuva oluşturmaya çalışmıştır. Zaten bir konuşmasında işçi sınıfının sayısından azlığından ve örgütsüzlüğünden bahsetmiştir.

Peki şu an için hangi sistem gerekli ve kaçınılmazdır?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
Toplam Hit: 13566 Toplam Mesaj: 130