folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komünistler Hakkında..

Komünistler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

nedeni şu olabilir bu ülkede genelde bölücü kesim kurduğu partilere yada derneklere yok ezikler, hakkı yenenler, insanlar, hümanistler , demokrasi insanları gibi kavramları getirmeyi severler,, evet ilginçtir ki PKK da kendini işçi partisi nin temelleri üzerine kurulmuş bir oluşum olarak görüyor,,

mesela TÜRK seniz gidip DTP nin herhangi bir ilçe başkanlığını alamazsınız çünkü kürt milliyetçiliği yaparlar ama Türk milliyetçliğine gelince milliyetçiliğin her türlüsüne karşıyız derler...

Odtü deyim , buraya pek çok genç ÖSS ye kasmaktan bir şey bilmeden geliyor ve üniversitede rüzgar nerden esse maalesef o yöne savruluyor,, burda da TKP yada diğer partilerin faşizan hareketlerini görünce bunları solcu sanıp soldan soğuyorlar , bu ülkede ne yazık ki askeri darbelerle sol bitmiştir, bitirilmiştir ve maalesef bu tür hareketler de daha da zedeliyor insanların gözünde sol görüşlü kesimi..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    aynen hocam güzel yere değinmişsin... bizde bursa da gördük aynı şeyi bi grup ellerinde bayraklarla onlarla beraberdi kimse kalkıp da işçi bayramı ayağına yatmasın çünkü orda olanlar 35--40 yaşlarında tipik ev kadını olan insanlardı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------
    bir kere kominist tanımını yanlış anlamışsın. koministler eşitlik peşinde değiller. onlar toplumu sömürürler. bkz: rusyanın eski hali. halk sefalet içerisindeydi kimse memnun değildi. o yüzden koministlerden iyi şeyler bekleme. ama şu da var kominist akımın başlangıcı belki de iyi niyetleydi çarpıtıldı

hocam sen öyle diosunda küba suanda komunizm(sosyalizm)le yonetiliyor ; bi yerde gormustum kübada çöpçü adama gel seni başka bi ülkeye götürelim burdaki maaşının 5 katını verelim diyorlardı adam ne gereği var diyordu. Ne için gereği yok dediklerinde adam hastane parasız , ilaç parasız o parasız bu parasız ne gereği var paranın demişti..
    bide buraya bak yani (:
    rusyanın eski hali şimdiki halinden daha güclüydü ( döneme göre karşılaştırırsak )

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    e komünistlerin büyük bi kısmı kürt zaten. kürtlerinde büyük kısmı pkklı olduğuna göre o dediğin oluyor işte. lisede yani daha doğrusu o çağlarımda doğulu akranlarımın çoğu çe tişörtleriyle gezer okula dar ağacında 3 fidan kitaplarıyla gelirlerdi var sen anla ne dediğimi :)

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

SilenC3 bunu yazdı:

yiiiiitCim şu eylem olaylarını nedense bende bilmiorum ama deniz gezmiş olayını anlatabilirim

deniz gezmiş bilindiği üzere türkiyenin bağımsızlığı için savaşmış ama yawşakça idam edilmiştir. bu aqdmn dtplilerde deniz gezmişi kendi yanlarında göstererek beyin yıkamak olarak bilinen kavramla solcu,devrimci adamları akılları sıra yanlarına çekmek için yaptıkları bi plan, bunu bi çok müritte bilir çünkü bunu bende sormuştum hatırlarsan bunu konuşmuştuk seninle bende bilmediğim için tkp'li bi arkadaşa sordum bana bu cevabı verdi ama şu eylem olaynı bende bilmiyorum :|

yinede aklıma takıldı buraya sormak istedim :| 

öyleyse bile beraber slogan atmalarına gerek yok. dövüp kovsunlar demiyorum. ama ortak amaca hizmet ediyolar gibi davranıyolar. oraya sokmayabilirlerdi provoke olur diye :| 

www.yesilgrow.com - Growshop
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    Komolar aralarında pkklıları barındırdıkları,milli değerlere düşman kişileri barındırdıkları sürece ülkede söz sahibi olamayacaklar.
    Ama vatansever komolar da var tüm komunistler böyle diyemeyiz,kendine karakter bulmaya çalışan özenti komolar ve komunizmi pkkya alet etmeye çalışanlar dışında bilinçli bir kesim de var.

doğru dedin.

Samimi, demokrat ve halkçı komünistleri severim.. %99 u maalesef böyle değil neyin peşinde gittiğinden bihaber. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

komünizm gibi sistemler her zaman tartışmaya açıktır , mesela rusya örneği vardır ama bakın rusya ya halk o kadar mutlu değilken her zaman işin kaymağını yiyen bir tabaka vardır ortada,,,

gerçek sol nedir öğrenmek isteyenlere AHMET TANER KIŞLALI nın "ATATÜRK 'E SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ " adlı kitabı öneriyorum...

bence kitapçıya gittiğinizde ilk arayacağınız kitap olsun,, güncelliğini yitirmeyen bir kitap,,ve  özellikle ATATÜRK ve ATATÜRKçülüğün tartışmaya açıldığı bu günlerde okumanızda fayda var..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Abicim ben ne ocuyum ne bucuyum futbolcuyum dersen yarin ikinci Tayyip gelir gorursunuz ebenizinkini :)

Birseyci olmaniza gerek yok. sadece apolitik olmayin. okuyun kardesim. Nedir komunizm ne degildir.

Koskoca bir ulke (Rusya) yikti bir asirlik rejimini. Neden kuruldu neden yikildi ? Hic mi merak etmiyorsunuz ?

Ardindan 5-6 gotverenin Deniz Gezmisin mezarinda slogan atmasina kafa yoruyorsunuz.

Deniz Gezmis bir devrimci idi Dtp Amerikan kuklasi gotverenler toplulugu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Senin dediğin olay fraksiyon meselesidir..

dtp li ya da pkk li   ney ne ise  bulunduğu fraksiyon içinde komünist olamaz diye birşey yok.   dtp lilerin de içinde komünist insan vardır..

ha gerçekten komünist ideolojiye sahip kişinin ne kürdistan umrundadır ne de başka bir devlet.. yani kısaca sınırlar..   sınırları olmayan bir dünya savunulur çünkü..

slogan meselesine gelince her ne kadar komünizmle  dtp nin yaptıkları hiç bağdaşmasa da ya da komünist biriyle dtp li biri aynı ideolojiye sahip değilse de sen adamlara "bu bizim sloganımız bunu sen atamazsın" diyemezsin. 

Deniz gezmiş halk adamıydı devrimciydi. mezarıma kürtler gelmesin o gelmesin şu gelmesin diye birşey demedi. ki mezarı başına gelen adamı da sen oradan kovamazsın buna komünistlerin değil hiç kimsenin hakkı yoktur..

atılan sloganlara tekrar dönersek..  "yaşasın halkların kardeşliği" diye bi slogan attılar diyelim.. bu slogan komünizmde var ve komünizm bunu savunur fraksiyondan kastım budur.   ama apo lehine slogan atıldığı zaman komünizm apo yu devrimci bir insan olarak görmez.  bu slogana katılan insanlar komünist kimliğinden arınmış insandır.

dtp yaşasın halkların kardeşliği diye slogan attı bu slogana katılmıyoruz arkadaşlar demek biraz garip olurdu doğrusu. 

dtp hırsızlık yapmayı etik bulmuyor  biz bulalım arkadaşlar demek gibi birşey (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek

""dtp yaşasın halkların kardeşliği diye slogan attı bu slogana katılmıyoruz arkadaşlar demek biraz garip olurdu doğrusu.""""

işte olay burda başlıyor önce dediler ki türk halkı--- kürt halkı,,,

dtp liler hangi halklarla kardeştir söylüyorum ,i ermenileri çok severler ,, ama mesela azerileri sevmezler,,

Toplam Hit: 13462 Toplam Mesaj: 130