Konuşarak İngilizce Öğrenmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hepinize merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Herkesin ortak derdi olan şu ingilizce sorununa değinmek istiyorum. Bende herkes gibi ingilizce öğrenmek istiyorum, ingilizce seviyem başlangıç-orta arasında sayılır diyelim. Araştırmalarım sırasında konuşarak öğren diye bir site buldum bu kaynaktan faydalanan varmı acaba memnun musunuz? Bu siteyi ve busuu.com'u kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim?

http://www.konusarakogren.com

https://www.busuu.com

rsnalp tarafından 02/Tem/18 12:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

busuu da biraz takılmıştım 4-5 sene önce o zamanlar fena değildi. Konuşaraköğren sitesini bilmiyorum. Bir hizmete para vereceksen iyi araştır ve bundan beklediğim randımanı alrıım diyorsan para ver derim. Yoksa herkes çok süperiz, uzmanız vs yazıyor zaten sitesine.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

konuşarak öğren bence ingilizce bilip pratik yapmak isteyenler için. Zaten eğitmenler yabancı. Hiç bilmeyen biri nasıl anlaşacak ki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

konuşarak öğren bence ingilizce bilip pratik yapmak isteyenler için. Zaten eğitmenler yabancı. Hiç bilmeyen biri nasıl anlaşacak ki

Hiç bilmeyenler içinde site içerisinde online dersler ve materyaller varmış ama bende pek fazla bilgi sahibi değilim o yüzden açtım zaten konuyu :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam lutfen kelime kokteyli yapip ne dedigi anlasilmayan insanlardan olmayin. Gramer calisin. Sonra zaten konusursunuz. Acele etmenin sondan baslamanin kimseye bir fayda getirdigi gorulmeyen bir konu bu.

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Temelde şimdiki, gelecek, geçmiş zaman gramer kurallarına bak. Kelime bilgini biraz geliştir. Basit cümleler kurmaya çalış. İngilizce oku, dinle, izle. Sonrasında gramerini derinleştir. Uğraştığın alanla ilgili kelime bilgini geliştir. Daha komplike cümleler kurmak için gramer yapılarına çalış.  

Yani özetle, işin temelinden tutup adım adım gitmen gerekir. Ama biden devasa havuza atlamaya gerek yok kanımca. 

Konuşmaya çekiniyorsan , 2 biradan sonra tekrar dene.

ComputerWolf tarafından 02/Tem/18 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hayır konuşarak öğreneceğim diye para mı vereceğim. Ben sana yöntemini hemen söyleyeyim hocam oralara vereceğin parayı lösev e bağışla. Facebookta anadili ingilizce olan birini ekle ve amacının ingilizceni geliştirmek olduğunu söyle ve bu amacından şaşma. Dünya kadar konuşacak sana yardımcı olacak insan bulursun. Bu şekilde öğrenip geliştirdim ingilizcemi. Hemde bu şekilde süre kısıtı yok. Konuşan kişinin vakti var ise saatlerce konuşabilirsin bedava :) . Zaten söylendiği gibi eğitmen yok orada. İlk demoda gerçek eğitmenle konuşursun, parayı ödedikten sonra tamirci, tamirci çırağı ne dediği anlaşılmayan sözde bir hoca ile konuşmak zorunda kalırsın. Cidden parana yazık.

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Yazilimci bunu yazdı

Hayır konuşarak öğreneceğim diye para mı vereceğim. Ben sana yöntemini hemen söyleyeyim hocam oralara vereceğin parayı lösev e bağışla. Facebookta anadili ingilizce olan birini ekle ve amacının ingilizceni geliştirmek olduğunu söyle ve bu amacından şaşma. Dünya kadar konuşacak sana yardımcı olacak insan bulursun. Bu şekilde öğrenip geliştirdim ingilizcemi. Hemde bu şekilde süre kısıtı yok. Konuşan kişinin vakti var ise saatlerce konuşabilirsin bedava :) . Zaten söylendiği gibi eğitmen yok orada. İlk demoda gerçek eğitmenle konuşursun, parayı ödedikten sonra tamirci, tamirci çırağı ne dediği anlaşılmayan sözde bir hoca ile konuşmak zorunda kalırsın. Cidden parana yazık.

Katılıyorum, ben de zamanında 9gag in yorum kısmında tanıştığım insanlarla Skype yaparak geliştirdim 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Englishcentral.com var. Benim bulduğum ve kullandığım en ucuzu. 200 tl'ye 3 aylık paket yaptım, memnunum. Alternatif siteler çok pahalı ve haftada 3 kez 15'er dakika konuşmak için bile dünya para istiyorlar. Zaten 10 dakikada ne konuşabilirsin?

Englishcentral'nın mobil uygulaması var, dilersen web sitesini de kullanabilirsin. En ucuz paketi aldım ben ve sana da onu tavsiye ederim. Çünkü en ucuz pakette kazandığın puanlar ile 25 dakikalık skype görüşmesi alıyorsun ve puan kazanmak acayip kolay, uygulamadaki video ödevleri yaptıkça puan kazanıyorsun. Her ders sonunda yaptığın yanlışlar ile ilgili bir rapor ve görüşmenin ses kaydını alıyorsun. Hocalar ilgili ve kibarlar. Gelelim ucuz olmasının sebebine, hocalar filipinli olduğu için ucuz işçilik yaptıklarını düşünüyorum. Ama aksanları çok bozuk gelmedi bana anlaşıyoruz. Yani aylık 65 tl gibi bir fiyata neredeyse sınırsız sayıda ve istediğim saatte konuşabiliyorum.

Ücretsiz test konuşması yapabiliyorsun, bu konuşmada senin konuşma, anlama, telaffuz seviyelerine not verip rapor sunuyor. Bu konuşmayı yapmadan paket almanı tavsiye etmem çünkü konuşma esnasında bana ekstra indirim daha yaptı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Englishcentral.com var. Benim bulduğum ve kullandığım en ucuzu. 200 tl'ye 3 aylık paket yaptım, memnunum. Alternatif siteler çok pahalı ve haftada 3 kez 15'er dakika konuşmak için bile dünya para istiyorlar. Zaten 10 dakikada ne konuşabilirsin?

Englishcentral'nın mobil uygulaması var, dilersen web sitesini de kullanabilirsin. En ucuz paketi aldım ben ve sana da onu tavsiye ederim. Çünkü en ucuz pakette kazandığın puanlar ile 25 dakikalık skype görüşmesi alıyorsun ve puan kazanmak acayip kolay, uygulamadaki video ödevleri yaptıkça puan kazanıyorsun. Her ders sonunda yaptığın yanlışlar ile ilgili bir rapor ve görüşmenin ses kaydını alıyorsun. Hocalar ilgili ve kibarlar. Gelelim ucuz olmasının sebebine, hocalar filipinli olduğu için ucuz işçilik yaptıklarını düşünüyorum. Ama aksanları çok bozuk gelmedi bana anlaşıyoruz. Yani aylık 65 tl gibi bir fiyata neredeyse sınırsız sayıda ve istediğim saatte konuşabiliyorum.

Ücretsiz test konuşması yapabiliyorsun, bu konuşmada senin konuşma, anlama, telaffuz seviyelerine not verip rapor sunuyor. Bu konuşmayı yapmadan paket almanı tavsiye etmem çünkü konuşma esnasında bana ekstra indirim daha yaptı.

Önerimiz için teşekkür ederim değerlendireceğim :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Genel olarak kimse tavsiye etmiyor sanırım, yinede fikirleriniz için teşekkür ederim 😊

Toplam Hit: 5305 Toplam Mesaj: 47
ingilizce konuşaraköğren