Konuşarak İngilizce Öğrenmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı

Genel olarak kimse tavsiye etmiyor sanırım, yinede fikirleriniz için teşekkür ederim 😊

Tavsiye edip edilmediğini en güzel bu linkten anlayabilirsin hocam. https://www.sikayetvar.com/konusarakogrencom Sadece boşa paranı harcama diyoruz :) O kadar çok lösemili çocuk varken bunlara verilen paraya yazık günah

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Ben de takipteyim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Benimde yorumum kalsin lazim olur sonralari

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı

Genel olarak kimse tavsiye etmiyor sanırım, yinede fikirleriniz için teşekkür ederim 😊

Tavsiye edip edilmediğini en güzel bu linkten anlayabilirsin hocam. https://www.sikayetvar.com/konusarakogrencom Sadece boşa paranı harcama diyoruz :) O kadar çok lösemili çocuk varken bunlara verilen paraya yazık günah

Hocam ben sikayetvar'a bakarak karar vermeyi sevmiyorum çünkü zaten herşeyden memnun olan insan yok kafana ne takılırsa araştır bak kesin onunla ilgili bı şikayet oluyor o yüzden ben pek yararlı bulmuyorum, başta da belirttiğim gibi kullanan varsa fikrini almak istedim sadece bilmeyip boş muhabbet yapan yada sürekli biseyleri kötüleyen insanları sevemiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Hocam lutfen kelime kokteyli yapip ne dedigi anlasilmayan insanlardan olmayin. Gramer calisin. Sonra zaten konusursunuz. Acele etmenin sondan baslamanin kimseye bir fayda getirdigi gorulmeyen bir konu bu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Hocam lutfen kelime kokteyli yapip ne dedigi anlasilmayan insanlardan olmayin. Gramer calisin. Sonra zaten konusursunuz. Acele etmenin sondan baslamanin kimseye bir fayda getirdigi gorulmeyen bir konu bu.

+1200. Grameri fazla önemsemeyin ve 6 ayda yurtdışında sıfır İngilizce'den çatır çatır seviyesine geldim diyen şarlotonlara (burda gönderme var. Bilmiyorsanız atlamayın hemen lütfen) inanmayın. Gramer bilmeyen adam tarzanca konuşur. Bu birinci nokta.

Türkçeyi iyi bilmiyorsan başka dili de iyi öğrenemezsin bu da ikinci nokta. Senin seviyendeki birinin yapacağı en iyi iş her okuduğunu güm diye anlayacak noktaya gelebilmek adına kusana kadar İngilizce okumak. Zihnin İngilizceyi böyle öğrendiğinde artık yavaştan o dilin ruhunu ve inşa sistemini kapmış demektir. Artık Türkçe bir şeyler okurken ya da dinlerken zihinde simültane tercüme başlar. Tabi bu seviyeye erişmek demek çok iyi bir kelime haznesini de beraberinde getirir. Esas konuşma pratiğinin başlaması uygun olan eşiği burasıdır. Gerisi palavra. Ben İngilizce biliyorum diye kasılan nice insanın it s like that, i'm just'tan öteye geçebildiğini görmedim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bende geliştirmek istiyorum

ve ulaştığım tek sonuç :

ingilizce düşünmem gerektiği.

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Hepiniz çok haklısınız gramersiz falan olacak iş değil elbette ama İngilizceye ayıracak pek fazla vaktim olmadığı için zaten farklı yollar arayisindayim ama bu böyle olmayacak anlaşılan

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Elin turisti Türkiye'ye gelip ''ben gitmek sultanahmet'' deyince kim neyi anlamıyor? Türkçeyi öğrenen küçük bir çocuk cümle kalıbı mı öğreniyor kelime mi ? 4. sınıftan üniversiteye kadar haftada en az 2 saat her sene 0'dan gramer verilen bir ülke neden konuşamıyor? Çünkü herkes gramer kafasında. Yemişim gramerini lan. Türkçeyi kim türkçe gibi konuşuyor ki toplasan Türkiye'de? İnstagram üzerinden japon bir abi ve abla (karı koca ya da sevgililer bilmiyorum) ile düzenli olarak ingilizce yazışıyorum. Son 2 haftadır wp'den ses kaydı ile iletişim kuruyoruz. Ve bana 8 sene boyunca öğretilen 'bilmem kaç tane zaman ve kalıbın ingilizcede zerre yeri olmadığını görüyorum. Üniversiteye gidenler bilir. Siyasi arkadaşlar ağızlarında kelimeleri geveleyerek ingilizce konuşurlar çoğu zaman. Gramer bilmez çünkü adamın gayesi sınav değil konuşmak. Toefl'e hazırlanıyorsa gramer şart ancak dil öğrenmek kelime kelime konuşmakla başlar. Çocukları örnek alsak davayı kazanacağız ama işte illa mükemmel konuşacağım diyerek 8 yıl eğitim alarak 3 cümle ingilizce konuşamayan koca bir nesiliz biz.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Hayır konuşarak öğreneceğim diye para mı vereceğim. Ben sana yöntemini hemen söyleyeyim hocam oralara vereceğin parayı lösev e bağışla. Facebookta anadili ingilizce olan birini ekle ve amacının ingilizceni geliştirmek olduğunu söyle ve bu amacından şaşma. Dünya kadar konuşacak sana yardımcı olacak insan bulursun. Bu şekilde öğrenip geliştirdim ingilizcemi. Hemde bu şekilde süre kısıtı yok. Konuşan kişinin vakti var ise saatlerce konuşabilirsin bedava :) . Zaten söylendiği gibi eğitmen yok orada. İlk demoda gerçek eğitmenle konuşursun, parayı ödedikten sonra tamirci, tamirci çırağı ne dediği anlaşılmayan sözde bir hoca ile konuşmak zorunda kalırsın. Cidden parana yazık.

Katılıyorum, ben de zamanında 9gag in yorum kısmında tanıştığım insanlarla Skype yaparak geliştirdim 

bende wow oynarken raidcallda millete taktik anlatıcam diye diye konuşur olmuştum. 

hatta bi dostum vardı hem ingilizce hem ispanyolca öğretiyordu pratik olsun diye

ahh ahh oldies but goldies 

neyseciğime konumuza dönelim

hocam eminim ki pratik yapmak için bedava binlerce yol vardır buraya para dökmeye gerek yok bence. zaten herkes grammerden söz etmiş ama bizim insanımızın asıl kaygısı konuşma korkusu yanlış konuşurum korkusu. merak etmeyin gerçek hayatta grammer nazileri sen ne diyorsun değişik diyenler yok. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 5309 Toplam Mesaj: 47
ingilizce konuşaraköğren