folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder League Of Legends Ana Konu

League Of Legends Ana Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

FCN bunu yazdı:
    -----------------------------

masterieslerde ad karkaterlere bariz torpil geçilmiş  onun haricinde jungler lar için herşey heryerde resmen ortaya karışık yapıosun.

fizz op nerf yakındır

o nerfleninceye kadar çok can yanacak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

elo hell den çıkma yöntemleri lazım bana oyunda bariz bi saçmalık var

aşağıdakiler tamamen belli bi düzey üstü oyuncular için

1200 elo ile başlıosun  ilk 5 veya 10 oyun için her oyun 50 elo

ve bu oyunlara katılan herkesin ilk rankedı  yani bunları kazanman veya kaybetmen tamamen gelicek olan insanlarla şans

1200 ün altına düşersen  bu 5-10 maçta  nekadar iyi oyuncu ol çıkman cok zor. 1 tane adam akıllı oyuncu karşına gelmiyor ve buda takım oyunu.

1200 üstüne cıkarsan zaten kötü oyuncuysanda düşüosun.

şu anda elo hell deyim resmen her maç leaver feeder noob kavgalar vs.. ranked girmiyorum oyüzden.elo hell diye bişi yok diye iddaa eden 2 arkadşaıma account bilgilerini verdim. bir kaç saat sonra geçmiş olsun diye cevap verdiler oyüzden kaçarım yok :D

sezon 2 yi bekliyorum bu ay souna dogru gelir sanırım eloları sıfırlarlar umarım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

FCN bunu yazdı:

elo hell den çıkma yöntemleri lazım bana oyunda bariz bi saçmalık var

aşağıdakiler tamamen belli bi düzey üstü oyuncular için

1200 elo ile başlıosun  ilk 5 veya 10 oyun için her oyun 50 elo

ve bu oyunlara katılan herkesin ilk rankedı  yani bunları kazanman veya kaybetmen tamamen gelicek olan insanlarla şans

1200 ün altına düşersen  bu 5-10 maçta  nekadar iyi oyuncu ol çıkman cok zor. 1 tane adam akıllı oyuncu karşına gelmiyor ve buda takım oyunu.

1200 üstüne cıkarsan zaten kötü oyuncuysanda düşüosun.

şu anda elo hell deyim resmen her maç leaver feeder noob kavgalar vs.. ranked girmiyorum oyüzden.elo hell diye bişi yok diye iddaa eden 2 arkadşaıma account bilgilerini verdim. bir kaç saat sonra geçmiş olsun diye cevap verdiler oyüzden kaçarım yok :D

sezon 2 yi bekliyorum bu ay souna dogru gelir sanırım eloları sıfırlarlar umarım

ilk 10 veya 15 maçı duo girmekte fayda var . mid top veya jungle oynarak 2 kişi oyunu domine etmeye bakıcaksın. eloda çok oynayarak gelişir . noob leaver vs çıkıyor diye ranked oynamazsan otomatik olarak elo hellde kalırsın . ne kadar çok oyun atarsan uzaklaşma şansın o kadar yüksek . zaten sağlam bi win ratiosu tutturdukdan sonra çok fazla aşşağıya düşmüyor insan ama başlagıçdaki 10 - 15 maçlık süreç çok önemli bence. birde tabi her rolde oynarım demişceksin bir rolde en iyi olursan bence oyunları domine etme şansın daha yüksek . buda bence jungler oynamaktan geçiyor. tabi bunlar benim nacizane fikrim.

ELO HELL yoktur . Az ranked oynamak vardır.....

"elma seni sevmiyorsa, senin elmayı sevmenin elma için bir anlamı olmaz ki"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bu fizz e nerf gelcekmi bakalım bu hafta . akaliyle bana dive atıcak adam canına susamıştır heralde derdim ama bugun karşıma bi fiz gellmiş. earlyde üstüme uctu yarı hp gitti zıpladı zıpladı  vuramadım ulti arkasından bidaha zıpaldı öldüm herif girdigi gibi çıktı  :|

bu arad yeni champ geliyor.

takımları kurmaya başladınız mı  takım sistemi geldikten sonra  :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

fizzin ultisi çok eğlenceli gerçekten. ama tutmayabiliyo daha nasıl işlediğini anlamadım target skill değil herhalde. bedava olsun da bi bakıcam. riot cidden matrak ya. shark nedir abi çok iyi:D

make total destroy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

bayadır oynamıyodum bgn yükledim oynadım 1-2oyun yeni bi bölüm cıkmıs cember harita baya zevkliydi(=

east eu dayım 23lvl
    nick: hayriabi 

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

kısaca jungle guide hazırlamak istedim , hem konuya canlılık gelir hemde birileri faydalanır belki :)

öncelikle ayı patchi ile gelecek yeni jungle özelliklerinden bahsedelim.

Wolf Camp
    Respawn: 1 Minute
    Worth@Innitial Spawn
    Big Wolf: 114xp, 38g
    Small Wolf x2: 15xp, 8g
    Total: 144xp, 54g
    Worth@~30 Minutes
    Big Wolf: 160xp, 45g
    Small Wolfx2: 21xp, 10g

Wraith Camp
    Respawn: 50 Seconds
    Worth@Innitial Spawn
    Blue Wraith: 72xp, 33g
    Red Wraithx3: 22xp, 4g
    Total: 138xp, 45g
    Worth@~30 Minutes
    Blue Wraith: 113xp, 43g
    Red Wraithx3: 25xp, 5g

Golem Camp
    Respawn: 1 Minute
    Worth@Innitial Spawn
    Big Golem: 93xp, 32g
    Small Golem: 50xp, 23g
    Total: 143xp, 55g
    Worth@~30 Minutes
    Big Golem: 124xp, 36g
    Small Golem: 75xp, 36g

Blue Buff
    Respawn: 5 Minutes
    Worth@Innitial Spawn
    Blue Golem 221xp, 66g
    Small Lizardx2: 40xp, 5g
    Total: 301xp, 76g
    Worth@~30 Minutes
    Blue Golem: 307xp, 77g
    Small Lizardx2: 55xp, 7g

Red Buff
    Respawn: 5 Minutes
    Worth@Innitial Spawn
    Red Lizard: 221xp, 66g
    Small Lizardx2: 40xp, 5g
    Total: 301xp, 76g
    Worth@~30 Minutes
    Red Lizard: 310xp, 78g
    Small Lizardx2: 55xp, 7g

yeni düzenlemeler ile counter jungle olayı ölmüş gibi. bu yeni gelen düzenleme ile çoğu low level playerda jungle yapabilecek gibi ve istediği hero ile jungle yapabilecek . ancak ne kadar etkili olur o tartışma konusu tabi .

buna ek olarak ; d
    ragon 2:30 da spawn alır, 6 dakikada bir respawn alır. Baron ise 7 dakikada bir spawn alıyo.bu bize dragon ve baron kontrolünde yardımcı olucaktır. dragon demek takım için ekstra gold demektir , bu avantajı kullanmamız gerekiyor.

basit olarak hero seçimine gelicek olursak , kampları hızlı ve yüksek hp ile tamamlayan herolar çok işimize yarayabilir. en kadar hızlı olursak lanelere o kadar çabuk gank gidebiliriz . tabi buda biraz earlydeki heromuzun gank yapabilitesine bağlı . stun, snare . v.b skiller earlyde gidilecek ganklerde etkili olabilir .
    Warwick hızlı ve yüksek hp ile kampları tamamlayabilir ancak, 6 levela kadar gankleri pek etkili olmayabilir. hero seçiminde skillerimizin özelliklerine göre jungler
    seçmemiz bizim daha rahat gank atmamızı sağlayabilir.

aklıma gelen herolar ise şunlar :

basitçe runelara değinelim , jungle önemli olan hızlı olmak demiştik bunun için AS runeları ve Armor penet runeları işimizi kolaylaştırabilir , tabi bunun yanında dayanıklılıkda önemli olucakki Armor runelarıda kullanmamız gerekebilir .

yukarıdaki runelar işimiz görebilir buna ekstra olarak ; MS , CDR , AD runelarıda işimizi görücektir . Bu kısım biraz çeşitliliğe giriyor . Heronunuzun hangi yönü
    eksik ise ona göre rune almak daha faydalı olabilir başlangıç için .

item seçimine gelicek olursak heromuzun dayanıklığı esas olduğu için :

cloth armor ve pot ile başlayarak . daha sonra cloth armorumuzu Lanterne çevirerek :

+23 Damage. +30 Armor. +15% Lifesteal UNIQUE Passive: Your basic attacks against minions and monsters have a 20% chance to deal 425 bonus magic damage.. UNIQUE Active: Places an invisible Sight Ward that reveals the surrounding area for 3 minutes (3 minute cooldown).

bu özellikleri kazanmış olucaz.

tabiki lifesteal olan bir heroya dilerseniz ; bot + pot veya bot + pot + ward şeklinde başlayabilir .

veya

Regrowth Pendant + pot ile başlayabilirsiniz .

bu tamamen size kalmış bişey ..

oyunda hangi bota ihtiyacınız var ise onu kasabilirsiniz bu tamamen size kalmış bir durum .

Ben bu botu çok yetersiz gördüğümde ben tercih etmiyorum .

+350 Health. +75 Armor. +25 Health Regen per 5 seconds UNIQUE Passive: +5% Cooldown Reduction. UNIQUE Passive: 20% chance on being hit by basic attacks to slow the attacker's Movement and Attack Speeds by 35% for 3 seconds.. UNIQUE Active: Slows the Movement and Attack Speeds of surrounding enemy units by 35% for 2 seconds + 0.5 seconds for each 100 combined Armor and Magic Resist your champion has (60 second cooldown).

+330 Health. +30 Health Regen per 5 seconds. +15 Mana Regen per 5 seconds UNIQUE Passive: +15% Cooldown Reduction. UNIQUE Active: Nearby allied champions gain 40% Movement Speed for 3 seconds (60 second cooldown).

bu iki itemın gerek aktifleri gerek pasifleri çok hoşuma gittiğinden genellikle kullanmaktayım . ganklerde ve team fightlarda aktifleri ile takımınıza üstünlük sağlatabilirsiniz.

bunda sonrası sizin oyun sırasındaki durumunuza bağlı , takımınıza ne gerekiyorsa ona kasmanız daha faydalı olucak .

Resimde gösterdiğim gibi ilk önce wolflere gidiyoruz . takım arkadaşlarımızın yardımı ile wolfleri kesiyoruz . " farklı bir rotada izlenebilir sizin heronuza göre şekil vereceğiniz rotalar olabilir , anca blue buff gereken herolara genelde bu rotayı kullanıyorum . " wolfleri kestikten sonra blue buffa gidiyoruz . yine takım arkadaşımızın pull yardımı ile kestikten sonra , heromuzun skillerine göre gerekli stun , snare , slow v.b skilleri mevcut ise top lane gank yapılabilir . veya rakip jungle geçtik yine kırmızı gösterdiğim gibi karşı tarafın golemleri çalınabilir . bu tamamen size kalmış bir durum . harita daha gösterdiğim sarı yuvarlaklar ise rakiplerin olası ward noktaları bu ward noktalarına göre siyah rotalardan birbirinde laneleri ganklemek daha mantıklı olucaktır . haritada gösterdiğim mavi noktalar ise bizim ward koyucağımız noktalar bu noktalar hem bize dragon ve baron kontrolu sağlıcak hemde rakipin bufflarını ondan önce çalmamıza yardımcı olucaktır. ne kadar çok dragon kontrolu o kadar çok oyunda avantaj demektir .

http://images.wikia.com/leagueoflegends/images/0/05/Smite.png

smite bize hız ve kesinlik sağlıcaktır . smite sayesinde buffları , dragonu , baronu çalabilir . yada rakibin çalmasına engel olabilir.

bunun yanında kullanmak istediğiniz spelller size kalmış .

http://images.wikia.com/leagueoflegends/images/7/74/Flash.pnghttp://edge1.mobafire.com/images/summoner-spell/ghost.pnghttp://images.wikia.com/leagueoflegends/images/4/4a/Exhaust.png

bunlarıda smiteın yanında kullanabilirsiniz.

NOT : smitesız jungle yapılabilir ancak yukarda siyah ile yazdığım şeylerin olması için smite şart . smiteın yerini alıcak skiller oyunda mevcut ama yinede smite bir jungler için önemlidir . ( örneğin ; Nunu q skilli )

http://www.fearlessgamer.com/wp-content/uploads/2011/11/Picture-14.png

Mastery olarak bir çok kombinasyon mevcut . buda heronuzun eksiklerine göre size kalmış bişey .

http://tyriaturk.com/lol/ bu siteden hem türkçe açıklamalara ulaşabilir hemde önceden masterylerde ayarlama yapabilirsiniz.

rakip supportları aşağıdaki resimde gösterildiği gibi o spotlara clairvoyance atabilir veya ward koyabilir . siz bunları oyun içinde izleyip ganklerinize ona göre şekil verebilirsiniz.

%5bhttp://i.imgur.com/KTG4p.jpg%5d

%5bhttp://i.imgur.com/YzNOH.jpg%5d

http://www.youtube.com/watch?v=1hZkRQL0N44

son olarak bu videoda yeni patchde çekilmiş örnek bir jungle başlangıcı var .

SAYGILAR .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Sonunda girebildim eski üyelik silinmiş :(

EU East game name : Metaamfetamin (niick bırakmamıs allahsızlar)

ekle beni,kas beni :D 

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

volibear aldım özelliklerini söyleyeyim

- pasifi: canın %30 altına düşerse 5 saniye içinde %30 can basıyo, 120 saniye cooldown (spirit visage ile bu oran %35 lere arttırılabilir)

- Q = bunu basıp düşmana koşarsanız hızınız bi süreliğine artıyor ve yakaladğnda singed gibi hoplatıyor / bonus fiziksel dmg

- W = pasif:stack lanabilir atak speed (max 3) aktif: 3 stack yaptıgında düşmanı ısırabilirsin, ne kadar az canı varsa o kadar fazla fiziksel vuruyor bonusu

- E = minion ve canavarlara fear çekiyo, herolarda dahil herkese slow atıyo

- R = ultisi çok hoşuma gitti, vuruşları elektrik şoku olarak yakındakilere sekiyor (ne kadar krep düşman vs varsa hepsine) seken vuruşlar sanırım sadece

magic dmg vuruyor

1hp adam kaçırmamak için süper ultisi, kreplere vur adam ölsün :)

phreak'ın önerdiği itemler bol bol hp regen spirit visage, sunfire, rylais (ultisi de magic vuruyo, o da slow atar sanırım) ama abartılacak bi ap oranı yok

tank melee diye geçiyorda bence sağlam dps de olabilir, ben henüz gerçek oyunda denemedim ama buildim şöyle birşey olurdu:

3xbot

spirit

warmog

atmas

guinso

trinity

tank kasmak istersen, spirit, warmog, force of nature, zhonya's ring, frozen heart

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

Ayı çok op olmuş , w skilli nerf yicek diye düşünüyorum . Full tank kasınca w ile çok sağlam damageler çekilebiliyor düşmana.

Toplam Hit: 87741 Toplam Mesaj: 597