folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Madde Bağımlılığı Hakkındaki Blogum

Madde Bağımlılığı Hakkındaki Blogum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

sadece kimyasal olarak bakmamak lazım, çağın ve geleceğin en büyük tehlikesi bilgisayar bağımlılığı ve akabinde gelen hareketsizliğe dayali kalp damar hastaliklarina bağlı ölümler. ne adamlar var sabah kalkar kalmaz kahvati yapmadan bilgisayarini açıyor akşama kadar hiçbirşey yapmadan oturuyor.

In every job there is a no
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    bunun uyusturucu olmayani lazim : Enerjinin arttığı hissini verirken uyku ve yorgunluk hissini bloke eder. İştahsızlık, uyku ihtiyacının azalması, huzursuzluk, mide bulantısı, kramp, gerginlik, kan basıncında ve vücut ısısında yükselme, kalp atışında artış ve tek düze davranışlar da bulunma gibi ruhsal ve fiziksel tavır değişikliklerine sebep olmaktadır. Ecstasy (ekstazi), empatiyi, yakınlık hissini arttıran bir hap olarak da tanımlamaktadır

Kahve hocam. Direk kafeine saldır.

Modiodal? ;) 

Doktor narkolepsi diye başından savuştururup yazmıştı. Bir iki kere kullandım hiçbir şekilde tesir etmedi. Kullananların çoğu memnun ama.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

öncelikle tebrik ederim. güzel bir blog mantığı olmuş ama

sitenin içindeki mevzuya geçmeden önce

madde bağımlılığı  başlangıcı kişinin psikolojik problemelerini çözmek için başvurduğu bir yol iken,

sonrasında hem çözemediği gibi birde fizksel bağımlılık yaparak insanın külli tam batmasını sağlıyor.

ailesiyle olan sorunlarını unutmak yada farklı bir insan olma çabası ile öyle böyle başlıyor. zaten o aşamada ne içmişsin bir önemi varmı ki

çamaşır suyu içse oda katılır içer . bunun otla falan alakası yok. sen bu blogla içenleri bilinçlendirmek için kurduysan yanlış yerden başlamışsın.

site:

maddeyi bıraktım diyorsun özendirir gibi bütün uyuşturucuları ayrıntılı anlatmış tanıtmışsın. bence zararlarını gösteren resim video(1 tane var ama onu kim uzun uzadıya izleyecek.

çok süper uyuşturucu kamu spotları var özellikle yabancı ülkelerinonları paylaş. kadının yumurtaya vurup beniniz böyle olur demesi hala aklımda.

sitede resim çok az hatta yok gibi.

uyuşturucıudan ölen ünlülerin hallerini yaz mesela.

millet okudukça baktıkça tiksinin. yan kategoridede uyuşutrucuları tanıtabilirsin.

aileler için " çocuğunuz uyuşturucu kullanıyorsa" bölümlerinde onlara tavsiye ve polis ve hastanelerin bilgi ve numaralarını ekle mesela.

uyuşturucu için yapılmış filmlere yer ver (leoardonun basketbol günlüğü)

kitaplara yer ver ( bir eroinmanın güncesi- çok güzeldir)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Öncelikle hepinizin güzel yorumları için teşekkür ederim. Eleştirileriniz benim için yapıcı niteliktedir. Burada uyuşturucu içtiğini savunup makaraya alan arkadaşlar için savunmacı bir tutum takınmayacağım. herkesin her hareketi kendini temsil eder. kendini anlatır. bu jargon için kullanılan bir cümle vardır. "herkes kendi kafasını yaşar"

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

@futurist

hocam site daha bir günlük, zararlarını anlatır videolar hatta bir bağımlının ağzından günce gibi fikirlerim var. fakat eleştirine katılmıyorum. sitede maddeyi özendirir nitelikte bir materyal yok. eğer gördüyseniz ve düşünceniz buysa lütfen bildirin, kaldıralım. tüm maddeler hakkında bilgi verirken amaçladığım şuydu. insanlar kullandığı maddenin ne olduğunu bilmiyor. içeriğini, nelere yol açabileceğini. bilgi verdiğim maddelerin hepsinin altında yol açabileceği zararların tümü yazılı. sitedeki resim eksikliğinin farkındayım. hem seo hem görsellik açısından bu gün onları halletmeyi planlıyorum. kamu spotları aklıma gelmemişti bakacağım. ünlüler fikri de çok hoş. aileler için olan bölümü yazdım. editleyip bu gün koyacaktım sen benden önce davranmışsın. kitap ve filmi şimdilik düşünmüyorum. bu tür film ve kitapların bırakan insanlarda bile tekrar atağa yol açtığını biliyorum. filmde maddeyi bırakın teması yer alsa bile biliçaltının çalışma prensibi böyle değil. güzel yorumların için teşekkür ederim.

@Bandito

hocam Dedem köyde esrar yetiştirirdi. İçerdi. Şimdi hiçbirinin doğallığı yok. Herşeyin içinde çeşit çeşit kimyasal var. Ortamlarda sanki sigara içermiş gibi ot,hap içiyorlar.

@Holyone

Hocam o konuyu hem seo hem de görsellik açısından halletmek zorundayım. bu gün içinde bitecek umarım.

@ustura

LSD hakkında yazmıştım hocam. gözünden kaçmış sanırım.

http://maddeyibiraktim.blogspot.de/2014/05/tum-yonleriyle-lsd.html

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

hocam saldırmadan savunmayı bilemezsin... istersen en yakın arkadasın kullansın bunları gine ne niye nasıldır bilmen cok zordur cünkü kimyasallar kişiye göre farklılık gösterio kişiye göre bırakma oranı cook değişio ama esrardan bahsediosak o güzeldir candır ölmeden önce herkezin denemesi gereken bir sey bagımlılık konusuna gelince extazy ile seks arasında gram fark yoktur ikisindede zevkine gidersin ot ise bırakamam dien adam sasırmıstır cebindeki son parayı uyusturucuya veren adama müptezel deniosa o modele düşmediği sürece kafasına göre ot içmesinde bi sakınca görmüyorum en tehlikeli uyusturucuda LSD değildir metanfetamindir kaydırma yaparsın ama harbi hayatını kaydırırsın 6 ay sonra aynaya baktıgında kendini tanıyamaz insan sonuc olarak güzel bir blog yapmısın ama mesela başarı hikayeleri falan ekle olumsuz ölüm hikayeleri ekle uyusturucu içen adam artık müptezel moduna giren adam belli bi saaten sonra zararlarını arastırmak isteyeck ona iyi ve kötü yönlerini anlatırsın soncta gelip bloguna okur hatta ben kafadan 15 tane keş yollayabilrim incelemeleri için :D güzel bi konuya deyinmişsin tebrik ediyor ve kimyasal uYusturucuya karsı oldugumuzu belirtiyoruz :)

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caki_caki
    caki_caki's avatar
    Erkek

kardesim    hepimiz bu maddelerden  zamanında  cevreye  bu   maddeyi iciyorum kendimizi buyuklenme.. gibi   olsa  kullanmısızdır..

benim kullanmadıgım madde kalmammıstır...

hayata   ilk   esrarın    nasıl ictigini bile bilmedigimiz  18 yasında   tohumlarını.  icmizizdir   ozenti iste..... askerden sonra  almanyadan  arkadasım geldi...  bize sasal taktigini ogretti  nerden ogretti  ibne...  bilmiyorum  onunla hayata  esrarla basladım.....  sarı gölden  ordan burdan  babam beni ekmek almaya zor gönderir bizler ot olmak icin yarımmmetre karda bile gidip aldıgız olmıustur.....

esrardan sonra    extasy  basladım  ondada   disco sabahlara kadar  icer  tabi buarada    alcol  basladı... ikisi berabar belli bisene extasy

kullandım    sonra  triak denen   cayın icine katıyorsun  cok yogun birkafa  vucutta ik   icmede  kasıntı vucut reaksiyon göstriyor  tahmindediyorum..

belli bi süreden sonra  afkan vardı piyasada  onuda   telde ısıtıp  sigaraya sarardık  ondan sonrada...  tabi buarada  esrara devam  buldukca...

sonra cevre  insanı  eroin  basladım  hic sevmemistim eroini   hic hastalına   yakalanmadım  ALLAHA  sükür  ondan sonra   tas  basladım  ne anlarlar tasın kafasından  1 dakiika  kafa  80 tl/  100/  120 tl       sonra  kokoin  ictim  ama  bagımlısı olmadım sadece deneme  bi icdigimde  iki hafta  bir  bazende  ayda bir icdrdim   sonradan    bonz  cıktı.....  simdi  bu pislikle ugrasıyorum.....   fiziki  bagımlıgı yok ama  insanın devamlı icesi var bozai

10  dak kafa  yogun  sonrası hüzün geciyor  beyin hücreleri  oldürüyor........

bu arda  piyada ampül dedikleri  maddeyi denedim      one pislik  ne anlıyorlar  ondan    afedersiniz insanın ibne yapar  bu madde yemekten astan sex ten  uykudan hep  terleme  sıkıntı  2 gun  böyle geciyor  sonra vucuttan  cıkıyor

ama encok bagımlıgı  olan eroin   sakın arkadaslar.... bi folyo alın falan  arkadasınız  sakın almayın....  2 hafta  icerseniz    hergün  ücüncü hafta  vucuduza  agrılar girmeye  baslar.. buda   hastalık belirtileridir...

illa bisey icicem derseniz.......      HİCBİRSEY    İCMEYİN.............   esrar icin desem     belli  zaman sonra hayat  insanı farklı ortamlara  sokup diger madde  deniyorsunuz....  biseyin ustune fazla gıdınce.. onun bagımlısı  oluyorsunuz....   hicbirseyin  sonuyok........

ben burda tecrubememi anlatmak isterim       

kimileri  derkiiiii......  YALAYIP   YUTMUSSUN  HEPSİNİ        BURDA  NUTUK   CEKİYORSUN........ diye

ALLAH  yar   yardımcınız  olsun.....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

çok güzel bilgilendirici bir site olmuş hocam, eline sağlık.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayshot
    slayshot's avatar
    Erkek

Gayet hoş olmuş ama bence eklenmesi gereken en korkunç madde,

metamfetamin' dir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Mylitta bunu yazdı

@futurist

hocam site daha bir günlük, zararlarını anlatır videolar hatta bir bağımlının ağzından günce gibi fikirlerim var. fakat eleştirine katılmıyorum. sitede maddeyi özendirir nitelikte bir materyal yok. eğer gördüyseniz ve düşünceniz buysa lütfen bildirin, kaldıralım. tüm maddeler hakkında bilgi verirken amaçladığım şuydu. insanlar kullandığı maddenin ne olduğunu bilmiyor. içeriğini, nelere yol açabileceğini. bilgi verdiğim maddelerin hepsinin altında yol açabileceği zararların tümü yazılı. sitedeki resim eksikliğinin farkındayım. hem seo hem görsellik açısından bu gün onları halletmeyi planlıyorum. kamu spotları aklıma gelmemişti bakacağım. ünlüler fikri de çok hoş. aileler için olan bölümü yazdım. editleyip bu gün koyacaktım sen benden önce davranmışsın. kitap ve filmi şimdilik düşünmüyorum. bu tür film ve kitapların bırakan insanlarda bile tekrar atağa yol açtığını biliyorum. filmde maddeyi bırakın teması yer alsa bile biliçaltının çalışma prensibi böyle değil. güzel yorumların için teşekkür ederim.

maddeyi özendirir derken sizin filmler hakkında söylediklerinizi kast etmiştim. yani şöyle açıklayayım.

siteye girdiğin andan itibaren kafamı nereye çevirirsem maddeleri anlatıyor yani onu unutmak değil habire hatırlatıyor bu yüzden özenti gibi dedim.

yoksa tabiki böyle bir yazınız yok.

hedef kitleniz sadece madde kullanan değil. madde kullanmayı niyetlenenler içinde olabilir.

filmler konusunda söylediklerinde  tetikleyeceği kısmını hiç düşünmedim.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 7607 Toplam Mesaj: 76