Masaüstü Mü Laptop Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Simdi ben 1 ay sonra yeni makina alıyorum masaüstü.1500 liraya bi amd sistem topladım babama dedim tamam dedi işte sonra dedi ki seneye üniversiteye gidiyosun baska sehre gidersin o yüzden istiyosan laptop al bende dedim ki bu 1500 lira olan pcdeki özellikler laptopa yansıttıgında 2500 tutar dedim o da tamam 2500 de olsa farketmez laptopu istiyosan dedi bende kararsızlıga düstüm.

Hic laptop kullanmadım yani laptopum olupda sağa sola götürüp bişeyler yapmadım.Laptopun şarjı bitiyor,donanımlarda biraz fark var hemde.Ben laptop alırsamda onu aynen masaüstü pcde yaptıgım şeyler için kullancam yani son cıkan grafik programları,programlama dilleri ve ağır denebilecek bazı programlar için kullanıcam ama oyun falan oynamam.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

ben laptop kullanıyorum bazen laptopun başka birileri tarafından saklanması dışında hiçbir problem yaşamıyorum..=)

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

oyun falan oynamıyosan düşünme laptop al bazen öyle durumlar oluyorki laptop olsaydı keşke diyosun :D babanda alırız problem değil dediyse daha ne yapacan laptop al :D işini rahatlıkla görebilcek bi sürü model var beğenirsin elbet birisini.

Orman Mühendisi //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

taşınabilirlik. afaki bi mobilite söz konusuysa. notebook alınması mantıklı olur.

ama üni okuduğun şehirde ev tutarım dalgama bakarım diyosan masaüstü daha mantıklı :D

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    masaüstüm var laptop alacam bi tanede :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam kesinlikle laptop almanı tavsiye ediyorum ne kadar az laptop kullansam da bir zaman geliyor keşke laptop alsaymışım diyorum..

rahatlık ve taşınabilirlik açısından kesinlikle laptop..

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    -----------------------------

Simdi ben 1 ay sonra yeni makina alıyorum masaüstü.1500 liraya bi amd sistem topladım babama dedim tamam dedi işte sonra dedi ki seneye üniversiteye gidiyosun baska sehre gidersin o yüzden istiyosan laptop al bende dedim ki bu 1500 lira olan pcdeki özellikler laptopa yansıttıgında 2500 tutar dedim o da tamam 2500 de olsa farketmez laptopu istiyosan dedi bende kararsızlıga düstüm.

Hic laptop kullanmadım yani laptopum olupda sağa sola götürüp bişeyler yapmadım.Laptopun şarjı bitiyor,donanımlarda biraz fark var hemde.Ben laptop alırsamda onu aynen masaüstü pcde yaptıgım şeyler için kullancam yani son cıkan grafik programları,programlama dilleri ve ağır denebilecek bazı programlar için kullanıcam ama oyun falan oynamam.

Selamlar,

günümüz laptop'larıyla istediğin her programı çalıştırabilirsin, donanım falan filan, sorun yaşamazsın. ama şunu belirteyim, laptop'un donanımsal konfigurasyonu güçlendikçe (iyi bir işlemci, iyi bir ekran kartı vs.) pil ömrü sorun teşkil etmeye başlar kanımca.

mesela ben casper nirvana kullanıyordum, max. 3 saat gidiyordu, programlarımı da çalıştırıyordu.

şimdi asus EeePC1005HA kullanıyorum, visual basic falan filan da kurulu, en az 7 saat pil ömrü, süper benim için.

her şeye rağmen, baban doğru söylemiş. üniversiteye gidiyorsan ve yurtta kalacaksan sana desktop pc'nin hiçbir yararı dokunmaz, tabii eve çıkacaksan, işini o da görür.

Twitter: @CanKirca
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MikRoBiT
    MikRoBiT's avatar
    Erkek

Oyun oynamıyacaksan laptop al derim ben. İstersen yatağında takıl istersen masanda. Gayet kullanışlı. Rahat edersin. Marka istersen paran varsa casper iyi gibi duruyor.

Ban servis - Instagram Facebook WhatsApp Snapchat
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

MikRoBiT bunu yazdı:

Oyun oynamıyacaksan laptop al derim ben. İstersen yatağında takıl istersen masanda. Gayet kullanışlı. Rahat edersin. Marka istersen paran varsa casper iyi gibi duruyor.

yatağınızda kullanmaya devam edin ki biz notebook onarıcılaırna ekmek çıksın.. :))

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

oyun oynamam diyorsun madem leptop al bence istediğiin yere götürebilirsin en azından :)

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
Toplam Hit: 4198 Toplam Mesaj: 30