folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

burada küçük bir tartışma var underzero ile hayvan denilen mürid arasında ben de tartışmaya katılmak istedim.

bir devlet dairesinde memur olarak çalışıyorum. yaklaşık 5 yıl oldu. ilk girdiğimizde hükümetin yeni dönemiydi. eskiden memurlar vatandaşa kaba davranırdı. özellikle yaşlılara bağırıp çağırılardı. herkes işini ağır ağır yapardı. kimse bişey demezdi. şimdi kurallar sıkılaştı. denetimler arttırıldı. kamu kurumlarında özlediğimiz manzaralara kavuşmaya başladık.

evet vergiler biraz arttı. ama bu gerekli olan bişey. dünyanın her yerinde bu böyledir. sadece vergiye elektriğe suya burada zam gelmiyor. belki dünyanın en pahalı vergisini ödeyen ülke olabiliriz. ona bişey diyemem. inanın şu anda gelişmiş refaha ermiş toplumların bizden çok daha büyük sıkıntıları ve dertleri var. açıklanmıyor ama dünyanın en gelişmiş ülkesi amerikada bile yılda açlıktan 3000 ile 5000 kişinin öldüğü, amerikada yaklaşık 1 milyona yakın insanın yiyecek ekmeğinin bulunmadığı söyleniyor.

biz dua edelim ki savaş kıtlık iç isyan vs.. gibi olumsuzluklar yaşamıyoruz ülkemizde. yine de başımızdaki hükümet mükemmel olmasa da güzel işler yapıyor. bakıyorsunuz eleştrienlerin şiddetle muhalefet edenlerin bir projesi önerisi bile yok. :) herşey sadece karşı çıkmakla olmuyor

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

destanition bunu yazdı:
    -----------------------------

bir devlet dairesinde memur olarak çalışıyorum. yaklaşık 5 yıl oldu. ilk girdiğimizde hükümetin yeni dönemiydi. eskiden memurlar vatandaşa kaba davranırdı. özellikle yaşlılara bağırıp çağırılardı. herkes işini ağır ağır yapardı. kimse bişey demezdi. şimdi kurallar sıkılaştı. denetimler arttırıldı. kamu kurumlarında özlediğimiz manzaralara kavuşmaya başladık.

evet vergiler biraz arttı. ama bu gerekli olan bişey. dünyanın her yerinde bu böyledir. sadece vergiye elektriğe suya burada zam gelmiyor. belki dünyanın en pahalı vergisini ödeyen ülke olabiliriz. ona bişey diyemem. inanın şu anda gelişmiş refaha ermiş toplumların bizden çok daha büyük sıkıntıları ve dertleri var. açıklanmıyor ama dünyanın en gelişmiş ülkesi amerikada bile yılda açlıktan 3000 ile 5000 kişinin öldüğü, amerikada yaklaşık 1 milyona yakın insanın yiyecek ekmeğinin bulunmadığı söyleniyor.

biz dua edelim ki savaş kıtlık iç isyan vs.. gibi olumsuzluklar yaşamıyoruz ülkemizde. yine de başımızdaki hükümet mükemmel olmasa da güzel işler yapıyor. bakıyorsunuz eleştrienlerin şiddetle muhalefet edenlerin bir projesi önerisi bile yok. :) herşey sadece karşı çıkmakla olmuyor

Yok hoca yok. Sen bile memur olduğun halde gönlün razı olmuyor salla başı al maaşı olayına, insanlar bunun devam etmesini istiyor :)

Vergiler biraz arttı falan değil. KDV'nin %18'den, %8'e indiğini hatırlatırım.

Her ülkede yoksulluk vardır. En zengin ülkelerde bile. Ancak bizim ülkemizde ne yapılır edilir bu yoksul bulunmaya çalışılır ülkenin ekonomisi çöküyor denir.

Sen diyorsun ya savaş kıtlık iç isyan yaşamıyoruz; onlara göre şu an kıyamet kopuyor :D

Allah'tan türk milleti uyanık. Gerekene gerektiğini  yapıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

destanition bunu yazdı:

bakıyorsunuz eleştrienlerin şiddetle muhalefet edenlerin bir projesi önerisi bile yok

diğer yazdıklarına cevap vermicem çünkü kısmen katılıyorum

katılmakla beraber kaşıkla verip kepçeyle almak deyimini hatırlatıyorum 

ayrıca başta hükümet olmasa bile kendi kendine bişeyler düzelir bunu da kısaca söylemiş olayım

neyse alıntı yaptığım cümlene ithafen

akp yanlıları veya akpyi destekleyip de söylemeye utananlar hep bu cümleyi kullanır. 

"alternatif yok, diğerlerinin projesi yok..."

hiç de öyle bişey söz konusu değil. bu adamlara sorsan desen ki akpnin programını anlat öyle kalırlar.

veya sor akpye oy vermeden önce projelerini programını okudun mu? hiçbiri evet diyemez.

e tabi oturduğun yerden gördüğüne var görmediğine yok demek kolay

oysa gugıla bile sorsanız söyler size tüm partilerin programlarını projelerini

ve en uyduruk partilere barajı geçemeyenlere bile baksanız aradan birçok parti proje açısından akpnin önüne geçer

diyebilirsiniz ki "ama akp yapıyor diğerleri yapamıyor"

ne zaman fırsat verdin de yapmadı? DP mesela çok iyi kadroyla geldi ama sorsan kimse Mehmet Ağar'dan başka ismini bilmez.

ya da chp, hemen burun kıvırmayın Deniz Baykal ne zaman başbakan oldu da bişey yapamadı? 

bir de evliyalar var aramızda

onlar hemen derler ki "chp, mhp,.." bilmem kim gelse şimdikinden çok daha kötü durumda olurduk

adamlar aşmış yani Allah'tan başkasının bilmediği geleceği biliyor üstüne olmamış ihtimalleri bile biliyor o derece

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek

Akp Hükümetinin yaptıklarını aslında beğenmiyo değilim.

Çok şeyi güzelleştirdiler çok eşyi değiştirdiler.

Ama Ülkeye getirmek istedikleri

ÜLKEYE YAPTIKLARI Kabul edilemez..
    Özelleştirme adında heryerin satılması , Şeriat'ın getirilmeye çalışılması vs vs.. KAbul edilemez şeyler..Şimdi biri diyecek ki Şeriatla ne alakası var..
    yok canım kardeşim yok. Hiç bi alakası yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

ilginç bir yazı.bayağı bir duygusal.evet Atatürk sizin atanız.bizim, akp'ye oy verenlerin atası değil.Atatürk, sadece ve sadece chp, mhp, dsp gibi akparti dışındaki tüm partilere oy atanların atası.bizim hiçbişeyimiz değil...

neyse.2 kişiden 1'inin oy attığı bir partide iktidar'da olsa,yine de eleştirme hakkınız vardır.tabiki beğenmeyebilirsiniz.ama şunu aklınızdan çıkarmayın.akp'ye oy verenler sizden çoğunluktadır.akp'yi istemiyorsanız çalışıp, uğraşıp sempatizanı olduğunuz partinin kazanmasını sağlayınız.ve akp'den önce olduğu gibi ülkeyi o yüksek ve muhteşem refah seviyesine getiriniz (!)

ayrıca hayvan nickli arkadaşa küfür eden muridin banlanmaması ve hayvan'ın banlanması da çok ilginç bir durum.hayvan'ı tanımam etmem banlanması umrumda da olmaz ama hakaret konularında bu kadar hassassanız diğer arkadaşıda banlamanız samimiyetinizi gösterecektir.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1903 bunu yazdı:

ilginç bir yazı.bayağı bir duygusal.evet Atatürk sizin atanız.bizim, akp'ye oy verenlerin atası değil.Atatürk, sadece ve sadece chp, mhp, dsp gibi akparti dışındaki tüm partilere oy atanların atası.bizim hiçbişeyimiz değil...

neyse.2 kişiden 1'inin oy attığı bir partide iktidar'da olsa,yine de eleştirme hakkınız vardır.tabiki beğenmeyebilirsiniz.ama şunu aklınızdan çıkarmayın.akp'ye oy verenler sizden çoğunluktadır.akp'yi istemiyorsanız çalışıp, uğraşıp sempatizanı olduğunuz partinin kazanmasını sağlayınız.ve akp'den önce olduğu gibi ülkeyi o yüksek ve muhteşem refah seviyesine getiriniz (!)

ayrıca hayvan nickli arkadaşa küfür eden muridin banlanmaması ve hayvan'ın banlanması da çok ilginç bir durum.hayvan'ı tanımam etmem banlanması umrumda da olmaz ama hakaret konularında bu kadar hassassanız diğer arkadaşıda banlamanız samimiyetinizi gösterecektir.

hangi yazidan konudan cumleden sizin bizim Atamiz diye birsey algiladin ?

ne sacmaliyorsun arkadasim akp li olunca Ataturku sevemez, chp li olunca Ataturku cok sever diye bir kaide mi var ? sen bu sekilde algiliyorsan algi hatasi yasiyorsun.

-

hangi konuda hayvan a kufur eden banlanmadi da hayvan banlandi gosterirsen sevinirim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

herkesin fikri siyasi görüşü kendisine ait. saygı duymak gerek. ülke içindeki iktidarı eleştirebilirsiniz bu sizin demokratik hakkınız fakat şunu aklınızdan hiç çıkarmayın ki şiddetle ak partinin gitmesini isteyenler özellikle yaşı büyük olanlar (35 ve üstü) daha önceki yıllarda Türkiyenin ne durumda olduğunu çok iyi biliyorlardı. bugün kimse felaket senaryoları dillendirmeye kalkmasın birilerinin ekmeğine yağ sürmeyelim. en az 2 dönem daha recep tayyip erdoğan başbakanlığında iktidarda kalacaklarından hiç şüphem yok. zaten oyları biraz düşse de kazanırlar. son yapılan taktiksel yönlendirme anketlerini ciddiye almıyorum.

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

son sayfa hariç hepsini okudum ve bence iktidarda siyasilerde partilerde vs vs hiçbi sorun yok çünkü halkın hiç sesi çıkmıyo

birilerinin çıkıp hoop kardeşim napıyosun?? demesi için daha ne olması lazım??

halkım sağolsun bunu yapmak yerine yeni sistemde kendine bi yer edindirip bi şekilde kolay yoldan para kazanmaya çalışıyo...

ikincisi sizin o beğenmediğiniz idarecilerde halkın içinden çıktı halk bozuldu sorun halkta tabi aramızda toparlıycak adamlar yokmu var ama bu potansiyele sahip olanlarıda öcü gibi gösterirler halkın gözünde yada hayvan ın under a yaklaştığı gibi yaklaşır halkım bu insanlara sonra ağlayın... yaaa nasıl bir zihniyettirki kömürü olmayan insana iktidar kömür dağıtır ??? bence bu tam anlamıyla bi gerizekalılıktır milli servetin boşa harcanmasıdır bişe yapıcaksan adama iş sağla kömürünü alsın halka kömür dağıtmakta ne demek?? hadi ihtiyacı olana yardım etse neyse muğlaydı sanırım kore gazisi açlıktan ölüyo ??? devlet kömür dağıtıyo sonra tayyip denen annesi hakkında tonla fikir yürüttüğümün herifi biz yardımı hakedene yaparız diyo doğudakiler hakettide gazimizmi haketmedi ???

bu arada söz siyasetten açılmışken : türk açılımı istiyorum kürtlerle eşit haklar istiyorum ...

yada sanalpiskomanyak açılımı istiyorum msnden eğitim istiyorum okulda mariuana içmek istiyorum...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

yok be abi Mustafa Kemal in yaptıkları bu kadar basit bu kadar çarpıtılarak anlatılmazzz...

bu yazıyı herkes kendi fikirleri doğrultusunda değiştirebilir. olay bu değil ya...

Ses Etme Hallederiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viveo
    viveo's avatar
    Erkek

inadına recep tayyip erdoğan !!

söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil
Toplam Hit: 10102 Toplam Mesaj: 91