folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

Memleketi Sen Mi Kurtaracan Mustafa Abi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

-Yav bırak Mustafa abi yaa, sen mi kurtarıcan memleketi Allah aşkına! 

- Ama işgal zırhlıları... 

- Boşver şimdi sen işgal zırhlılarını filan.... Gün gelir, memleketin malını mülkünü tapusuyla İngiliz'e satar bunlar. 

- Yok canım! 

- Yeminle söylüyorum, İngiliz vatandaşı bakan bile getirip koyarlarsa şaşma. 

- Ama ahval ve şerait... 

- Güzel abim yaranamazsın. .. Bak şimdi binicez bu dandik gemiye, taaa Samsun'a gidicez, savaş, boğuş, kendimizi paralayacağız, diyelim becerdik, devrim mevrim, anlata anlata dilinde tüy bitecek, sonra sen kahırdan ölücen, önce biraz ağlıycaklar , sonra gene "Son Osmanlı Padişahı" diye pankart açacaklar, mezarında dönücen. 

- Saltanat kalsın diyosun yani... 

- Alışmadık kıçta don durmaz abi, egemenlik megemenlik vereceğine, iki çuval kömür ver, daha iyi... Aha buraya yazıyorum, açlıktan nefesleri kokarken padişahlarına saltanat uçakları alırlar, bu gemiyi de jilet yaparlar, söylemedi deme. 

- Efkarlandım be... 

- Yakma o cigarayı gözünü seveyim, yarın öbür gün belgesel yaparlar, keş gibi gösterirler seni haberin olsun. 

- Hal çaresi nedir peki? 

- Al padişahın kızını, yırtalım. 

- Millet ne olacak? 

- Onlar da ulemaya sorsun artık ne olacaklarını, bize ne, kendi düşen ağlamaz. 

- Laik olmasınlar mı, birey olmasınlar mı , kendi lisanları olmasın mı, şıhlara şeyhlere mi bırakalım kaderlerini? 

- Bak ne güzel söylüyorsun, kader der geçerler, takalım takkemizi bakalım dalgamıza, iş çıkarma başımıza... 

- İyi de, yazık olmaz mı? 

- Asıl bu yaptığını yaparsan yazık olur... Bazıları sana inanacak, etkilenecek, senin fikirlerini yaşatmaya kalkacak, hayatları kayacak, evleri basılacak, içeri tıkılacaklar, kimine saçını örtmediği için fahişe diyecekler, kimine milletin malını Arap'a satmayın dediği için komünist diyecekler, kimine Ne Mutlu Türküm Diyene dediği için faşist diyecekler, darbeci diyecekler.. . Yorma ahaliyi, kula kulluk edelim, rahat edelim. 

- Yok arkadaş, ben bi deniycem. 

- E sen bilirsin abi..

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

hadi darbe yapında kurtulun!

sitede böyle konuların sayısı kaç oldu biliyorum ama böyle konularla polemikten öteye gidilemiyo kısaca BENCE boşuna.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Mustafa Kemal'in 1919'da Samsun'a gitmesinden az önce yapıldıgını düşündüren yazı

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

hadi darbe yapında kurtulun!

sitede böyle konuların sayısı kaç oldu biliyorum ama böyle konularla polemikten öteye gidilemiyo kısaca BENCE boşuna.

kimide boyle konulari gordugu zaman darbe yapin diyecek.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Mustafa abi yönetim şeriat getirmek istese avrupa birliğinin peşinden mi koşardı?

Kusura bakma ama boşu boşuna bağırıyorsun mustafa abi.

Hayatında G-20'ye girmeyen bir ülke işgal edildi diye mi G-20'ye girmeyi başardı; ya da Türkiye dünyanın en büyük 18. ekonomisi olmayı düşman zırhlıları sayesinde mi başardı? Davoslarda başka yerlerde söz sahibi olmayı başardı.

Öyle düşman zırhlısı mı olur? Öyle zırhlıya can kurban mustafa abi..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Mustafa abi yönetim şeriat getirmek istese avrupa birliğinin peşinden mi koşardı?

Hayatında G-20'ye girmeyen bir ülke işgal edildi diye mi G-20'ye girmeyi başardı; ya da Türkiye dünyanın en büyük 18. ekonomisi olmayı düşman zırhlıları sayesinde mi başardı? Davoslarda başka yerlerde söz sahibi olmayı başardı.

avrupa birligi hristiyan birligi diyenlerin bugun girmek icin teror orgutlerine her turlu istismari gostermesi,

ozal icin masondur yahudidir diye atip tutarken bugun ozal in izinden gidiyoruz demesi

kurtulus savasinda kurulan ve ulke ekonomisinin lokomotifi olan yuzlerce kamu malinin yabancilara satilmasi

sonrasinda ulke ekonomisinin buyuk olcude halktan toplanan vergiye dayali olmasi vs vs

-

Mustafa Kemal Ataturk Samsuna cikmasaydi ne olurdu hayvancigim hic dusundun mu ?

Ataturk un yunanlidan, fransizindan, ermenisinden kurtardigi memleketin durumu sence ne olurdu ?

sen ezan okunurken camiye gitmek istediginde caminin bahcesinde cuma namazini yunan ordusunun golgesinde kilmak hosuna mi giderdi ?

minnet duygunu bu sekilde mi ifade ediyorsun

belki sende ingilizler olsaydi daha ozgur olurdum diyenlerdeysen bilemem.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

O ayrı bir konudur abi.

Ben şimdiki durumu anlatmaya çalışıyorum.

Atatürk'ün yaptığı şey bambaşkadır ve en doğrudur en mükemmeldir; şimdiki durumla akalası yoktur.

Doğru o zaman cuma namazı izmirde yunan askerlerinin gölgesinde antepte fransız istanbulda ingiliz kılınmak zorunda kalıyordu.

Şimdi biri gelip değil askerini yunan bağrağını çeksin bak bakalım ne oluyor ona abi. >> Aynı durum söz konusu değil işte.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

yavşak olduğunu biliyodukta ingilizin pembe götünü yalayacak kadar düşebileceğini tahmin etmemiştim. one minüt diyerekmi davosta söz sahibi oldun be kro ? utanmasan kahrolsun Atatürk yaşasın ingiliz zırhlıları diyecen. Bu memlekette Türklere ait bir dikili taş bırakmayan abd kukla hükümetine yaranacam diye atmayacağınız takla yok varya ... sizin gibilere laf fln yetiştirmeye çalışmak hata , ne bok oldğunuzu herkes görsün sadece yeter.

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

xzxz bunu yazdı:
    ----------------------------

yavşak olduğunu biliyodukta ingilizin pembe götünü yalayacak kadar düşebileceğini tahmin etmemiştim. one minüt diyerekmi davosta söz sahibi oldun be kro ? utanmasan kahrolsun Atatürk yaşasın ingiliz zırhlıları diyecen. Bu memlekette Türklere ait bir dikili taş bırakmayan abd kukla hükümetine yaranacam diye atmayacağınız takla yok varya ... sizin gibilere laf fln yetiştirmeye çalışmak hata , ne bok oldğunuzu herkes görsün sadece yeter.

İşte ben o abd nerde diyorum nereyi işgal etti de siz tek mi gördünüz?

Ayrıca sana pis küfür atardım ama dua et senin kadar aşağılık bir erif değilim. Büyüklük bende kalsın.

...

Böyle konuşsunca buradaki kürtler beni faşist türkçü ülkücü deyip dışlıyorlar.

Türke konuşunca hain kürtçü ingiliz oluyorum.

Anlatmak istediğimi anlatamıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

İşte ben o abd nerde diyorum nereyi işgal etti de siz tek mi gördünüz?

Ayrıca sana pis küfür atardım ama dua et senin kadar aşağılık bir erif değilim. Büyüklük bende kalsın.

...

Böyle konuşsunca buradaki kürtler beni faşist türkçü ülkücü deyip dışlıyorlar.

Türke konuşunca hain oluyorum.

Anlatmak istediğimi anlatamıyorum.

hala isgallerin tankla topla tufekle oldugunu saniyorsun anlasilan.

amerika hangi savas topla tufekle girdiyse kaybetti bunun bilincinde, irak a topla tufekle girmesinin tek sebebi var silah ekonomisini ayakta tutabilmekti.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

O ayrı bir konudur abi.

Ben şimdiki durumu anlatmaya çalışıyorum.

Atatürk'ün yaptığı şey bambaşkadır ve en doğrudur en mükemmeldir; şimdiki durumla akalası yoktur.

Doğru o zaman cuma namazı izmirde yunan askerlerinin gölgesinde antepte fransız istanbulda ingiliz kılınmak zorunda kalıyordu.

Şimdi biri gelip değil askerini yunan bağrağını çeksin bak bakalım ne oluyor ona abi. >> Aynı durum söz konusu değil işte.

takiyye yapiyorsun (:

Toplam Hit: 10059 Toplam Mesaj: 91