folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nakit Döndürmek

Nakit Döndürmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Evi satmayı düşünme bile hocam, toplam borç 300k mı? Çok değil bu zamanda. Ayrıca evi satmaya çalışsan aylarca da uğraşırsın, ev kredileri çok yüksek o yüzden sanmıyorum tak diye gitsin o ev. O yüzden evi satmayı düşünme bile. Aylık 17-18k borçlara gidiyorsa çok değil gene. Ne maaş alıyorsun bilmiyorum ama iyi Bi ekonomik politika ile bi kaç aya düzelirsin. Evi satma hocam. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

1.20 faizi büyük ihtimel sıfır dairelere verecekler, müteahhitlerin elindeki stogu tüketmek için. daha oncede 0.99 la ev almıs birisi olarak daire mütehattiydi ona verdiler baska bi ev vardı sahısta ona 1,19 la veririz demişlerdi.

yani bence 1.20 sıfır daire 1.49 gibi de ikinci ele yapabilirler. arkadasların da söylediği gibi hem uygun kredi yok hemde kredi tutarları düşük bu yüzden kimse kredi ile ev alamıyor. nakiti olan alıyor oda oyle bi vuruyorki malın piyasa değerinden asagı gidiyor. bu ortamda nakiti olan parasına para katıyor.

şahsen benimde nakitim olsa ornek veriyorum 2m gercek değeri olan bi eve 1.5 m veririm. cunku alırken kazanılır hersey, satarken degil.

su anda araba, ev, kiralar hep düşüşte. 20 k kira istenen daireyi 15kya veriyorlar artık. bayiler müşterileri gezmeye basladı bayi tarafında. (o ibnelere müstehak bu arada.)

cunku rüzgar hiçbir zaman arkandan esmez, bazen karsına da gelir. 

benimde tavsiyem satabiliyorasn 2m ye daireyi sat 1.5 m daire al aradaki farkla borcunu ode, eğer bu tarz bi kredi cıkarsa 1.5 m dairen yine 2m olur. paran her zaman malda kalsın.

faizle paran pul olur. mal satmayın demiş herkes ama bu borc dusuncesi ile yasanmaz, insan kendine bi yeni sayfa acmak ister bazen. sonucları biraz kötü de olsa.

baska bi daireye geçip borcunu kapattıgında yeni bi sayfaa acarsın, tr de bu ekonomi hep boyle kötü olmayacak elbet ekonomide düzelme meydana gelecek o zaman sende belki biraz daha dikkat ederek eski günlerine donme şansın olur.,

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Evi tamamen kendi paran ile değilde kredi v.s aldıysan sat tekrar çevir 

Parayı cevirmezsen borcun giderek artar

Parayı çevir ve mutlaka sepet yap

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

Bende de durumlar böyle 18-20k aylık ödemeler 3 4 aydır boğuşuyorum baya ek iş bakındım onu da bulamadım sıkıntılar büyük, borçlu adamın yüzü bile gülmüyor sahte takılmak da yordu açıkcası.Allah yardımcın olsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı

Bende de durumlar böyle 18-20k aylık ödemeler 3 4 aydır boğuşuyorum baya ek iş bakındım onu da bulamadım sıkıntılar büyük, borçlu adamın yüzü bile gülmüyor sahte takılmak da yordu açıkcası.Allah yardımcın olsun.

Cümlemizin, belki de dediğin gibi borçtan çok sahte takılmak yordu. Cevap veren, fikir beyan eden herkese teşekkürler. Görünen o ki buhrandan dolayı bana evi satmak mantıklı gelmiş lakin dışarıdan bakınca bu fikir çokta mantıklı değil.

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Ev senin üzerine değilse kesinlikle satma 

bırak banka borcu patlarsa patlasın 

gelir giderini kontrol et fuzuli harcamalardan vazgeç

şahsi görüşüm 1 evde 1 kredi kartı olur 2 kişiye kart lazımsa aynı karta ek kart çıkarılır...

Ay sonu geldiğinde 2 kart çok sürpriz oluyor psikolojik eşiğin altında olduğu için harcama çok yapılıyor 

tek kart olunca ekstreye bakıp lan ben bunu ödeyemem diyip harcamadan vazgeçebiliyorsun 

üzerine bişey yoksa ve patlama yolunu seçtiysen ekstradan alabildiğin kadar kredi kullan hemen döviz altın gibi yatır bekle 

sonra durumu düzeltmek için kullanırsın

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelebeksim
    kelebeksim's avatar
    Erkek

Kardeşim mal mülk alınır.
    Herkesin psikolojisi aynı olmaz. Kimisi borcu arşı aşsa da umrunda olmaz, keyif yapmaya devam eder.
    Kimisi de 5 lira borcu olursa gece uyuyamaz.

Eğer psikolojin kötüyse borçlarının kapanmasına çok süre varsa, 1-2 yılda bu borçları ödeyene kadar 10 sene yaşlanırsın. 
    Dışardan davulun sesi hoş gelir, buradaki yorumlara bakma sen. Senin psikolojin yaşamın ömründen geçen her dakika o evden daha değerli.
    1-2 yıl kendine eziyet edip ömrünü feda etmektense evi feda et. Sen almışsın o evi, yine alırsın.

Yeterki psikolojin, sağlığın iyi olsun. 

Parayı fahişe gibi düşün bugün senin elinde yarın başkasının, bu kadar anlam yükleme.
    Hayatı 1 kere yaşıyorsun, mutlu huzurlu keyifle yaşamaya gayret et.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    kelebeksim bunu yazdı

Kardeşim mal mülk alınır.
    Herkesin psikolojisi aynı olmaz. Kimisi borcu arşı aşsa da umrunda olmaz, keyif yapmaya devam eder.
    Kimisi de 5 lira borcu olursa gece uyuyamaz.

Eğer psikolojin kötüyse borçlarının kapanmasına çok süre varsa, 1-2 yılda bu borçları ödeyene kadar 10 sene yaşlanırsın. 
    Dışardan davulun sesi hoş gelir, buradaki yorumlara bakma sen. Senin psikolojin yaşamın ömründen geçen her dakika o evden daha değerli.
    1-2 yıl kendine eziyet edip ömrünü feda etmektense evi feda et. Sen almışsın o evi, yine alırsın.

Yeterki psikolojin, sağlığın iyi olsun. 

Parayı fahişe gibi düşün bugün senin elinde yarın başkasının, bu kadar anlam yükleme.
    Hayatı 1 kere yaşıyorsun, mutlu huzurlu keyifle yaşamaya gayret et.

adam haklı dağılın beyler 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Evi satma gerekirse zorla alsınlar. Kurşun sıkmadan 1 karış toprak verme.

300.000 borç aman aman bişey değil, yeterince dayanırsan faizini silerler zaten

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Evi satma gerekirse zorla alsınlar. Kurşun sıkmadan 1 karış toprak verme.

300.000 borç aman aman bişey değil, yeterince dayanırsan faizini silerler zaten

🙏🙏

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
Toplam Hit: 2973 Toplam Mesaj: 39
kira borsa nakit faiz evsahibi