folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nakit Döndürmek

Nakit Döndürmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

borcunu ödemeyince haciz gelecek evi banka borcuna karşılık satınca genelde benim bildiğim pul fiyatına satıyor

yani evin değeri 2 milyon ise 1500 e hızlıca verip parasını tahsil ediyor. yanlış mı biliyorum

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

borcunu ödemeyince haciz gelecek evi banka borcuna karşılık satınca genelde benim bildiğim pul fiyatına satıyor

yani evin değeri 2 milyon ise 1500 e hızlıca verip parasını tahsil ediyor. yanlış mı biliyorum

Fiziki olarak mezat salonlarında satış yapılmaktan vazgeçip internet ortamından satışlar başlayınca bu dediğin artık 1000 satışta 1 oluyor.

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Gunumuz kapitalist sisteminde borclu olmadan refah bir hayat suremezsin. 300k cok degil. Borcun kadar mal varligin oldugu surece sorun yok. Hatta mal varligin arttikca borcunu da artirabilirsin. 

- Mal varligin borclarinin faizinden % olarak daha fazla kazandiriyorsa, aynen devam dogru yoldasin. Yatirim tavsiyesi bile verebilirsin.

- Faiz orani yuksek olan borcu once bitir, dusuk faizle aldigin borclari mumkun oldugunca sarkit

- Yatirim olmayan hicbir seyi pesin parayla alma. 

Ben yillardir boyle devam ediyorum, borclar duzenli odeniyor, biri birazcik azalsin hemen yerine yeni borc aliyorum. Bu isler boyle artik...

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Evi satıp faize koymak mantıklı değil. 2M evi sattın, faize koydun. Günün şartlarında sana 70k getirdi. Borçları kapattın bu gelen faiz ile. Anaparan yine 2M olarak durdu. 1 yılda bu borç bitti ve rahatladın varsayalım. Şimdi bu parayı en başta ev satarak elde etmiştin. Karşılığında tekrar aynı evi veya dengini alabilecek misin ? Nereden baksan zarar.

Şuan en akılcı şey borçları faizi yüksek olandan başlamak koşuluyla, kendini biraz sıkarak yavaş yavaş kapatmak olur. Farklı bir öneri olarak evi sat. 1,5 M başka bir ev al, daha küçük olsun veya farklı bir semtte. Kalan 500K ile borcu kapatıp 200K ile altın yada dövizde bekle. ihtiyacn olunca kendini çevirirsin.

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Hocam yazılanları okumadım ama bir arkadaşım şöyle yapmıştı.Nakit ihtiyacından ötürü evini kuzenine ev kredisi çektirip sattı.Kolpadan yani.Şuanki faizleri vs vs bilmiyorum örnek 600k çeksen 300k ya  borcu  kapatsan 300k yada bankaya atıp faiziyle krediyi ödersin ama  dediğim gibi  faiz nasıldır  değildir bilmiyorum.

Şİmdi  bazı  arkadaşlar çıkar  kuzenine vsvs  nasıl güvenicek  şerhli satış yapıldı.

AslanAmca tarafından 08/Ara/23 12:33 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

çünkü evi satacaksın yerine koyman çok zor olacak. onun yerine borçların şirketlere devredilene kadar beklersin, bugünkü 300bin borcun için belki 2 sene sonra 100bine anlaşırsın kapatırsın. o gün belki 100bin 3 asgari ücret falan olacak misal. belki çok daha ucuza kapatırsın. tecribeli arkadaşlar paylaşırsa iyi olur.

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? Anaparası 300K olan borca banka gelip 100K ver yeter demez. 300K anapara borcu, faizi ile birlikte 500K civarında olur. Bankanın bu örnekte faiz indirimi yapacağını dahi düşünmüyorum. Çünkü müridin evi var. Bu sefer 2 milyonluk ev banka tarafından 1.3 veya 1.4 milyona satılacak. O paradan borçlar + avukat parası + dava masrafları çıkartılacak. Belki müridin eline 700-800K para kalacak. Borcu ödememek müridi zararlı çıkartacak.

Konudaki pek çok kişi faizi silerler düşüncesinde sanırım. Devletin verdiği KYK kredisi değil ki bu faizi silsinler. Karşında banka var. Borçlunun kendi üzerine evi, arsası varsa banka onları sattırır alacağını tahsil eder.

Bizim müride çözüm odaklı tavsiyeler vermemiz lazım. 

Mesela aylık gelirini artırmak için neler yapabilir?

Geçen gün başka bir başlığa da yazdım. Halka arzlara katılmıyorsa halka arzlara katılabilir. Kişi başı ayda 2.5-3K getirisi olur.

Veya belli bir dönem ek iş yapabilir.

Eğer müridin 2-3 tane evi olsaydı. Hiç düşünmeden 1 tanesini satsın derdim. @kelebeksim in dediğine katılıyorum. Ancak 1 tane ev olunca satılmaz bence. Evi sattırmadan çözüm üretmek lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Hannibal_King bunu yazdı

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? Anaparası 300K olan borca banka gelip 100K ver yeter demez. 300K anapara borcu, faizi ile birlikte 500K civarında olur. 

Bildiğimden değil çok şükür başıma gelmedi. ama durum şu, ev kendi üzerine değilse (öyleyse bile bi yakınına satabilir hâlâ) üstüne birşey yoksa banka faiz de bindirse alamıyor alacağını. bir süre sonra alınamayan borçları başka şirketlere satıyorlar.1 milyonluk borcu atıyorum 100 bine satıyor banka. ama senin borcun yine 1 milyon. sonra şirketler başlıyor seni aramaya. onlara maliyeti 100bin olduğu için 300-500 ne alsalar kâr. sıkı pazarlıkla çok daha ucuza kapatılabiliyor bu borçlar bu şekilde. ama tabi uzun ve yorucu bir yol. yine de yapılabilirse ciddi kâr edilir. hem borcundan azı ödersin hem üstünden çok zaman geçer. bu süreçte tabi çalışıyorsan maaşına haciz gelir, üstüne mal varsa onlara haciz gelir bu sistem patlar. niyetlenilirse detaylı incelemek lâzım. borçlar şahsa ise şahısla pazarlık yapılıp yine belli bir miktara anlaşılabilir. bu anlaşmanın da tabi yazılı yapılması noter veya avukat yoluyla yapılması lazım. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? Anaparası 300K olan borca banka gelip 100K ver yeter demez. 300K anapara borcu, faizi ile birlikte 500K civarında olur. 

Bildiğimden değil çok şükür başıma gelmedi. ama durum şu, ev kendi üzerine değilse (öyleyse bile bi yakınına satabilir hâlâ) üstüne birşey yoksa banka faiz de bindirse alamıyor alacağını. bir süre sonra alınamayan borçları başka şirketlere satıyorlar.1 milyonluk borcu atıyorum 100 bine satıyor banka. ama senin borcun yine 1 milyon. sonra şirketler başlıyor seni aramaya. onlara maliyeti 100bin olduğu için 300-500 ne alsalar kâr. sıkı pazarlıkla çok daha ucuza kapatılabiliyor bu borçlar bu şekilde. ama tabi uzun ve yorucu bir yol. yine de yapılabilirse ciddi kâr edilir. hem borcundan azı ödersin hem üstünden çok zaman geçer. bu süreçte tabi çalışıyorsan maaşına haciz gelir, üstüne mal varsa onlara haciz gelir bu sistem patlar. niyetlenilirse detaylı incelemek lâzım. borçlar şahsa ise şahısla pazarlık yapılıp yine belli bir miktara anlaşılabilir. bu anlaşmanın da tabi yazılı yapılması noter veya avukat yoluyla yapılması lazım. 

Bunun olması için bankanın borçlu kişiden parayı hiçbir şekilde tahsil edememesi gerekir. Ancak o zaman banka krediyi başka bir kuruma satar ve kendi hanesine zarar yazar. 

Bu örnekte müridin evi var. Hadi diyelim evini akrabasına devretti sattı. Kendi üzerine ev arsa vb. bir şey yok. Bu sefer banka gelir müridin maaşına haciz koyar. Haciz ile yavaş yavaş parasını tahsil eder. Banka maaş haciz yöntemi ile tahsil edeceği krediyi gidip bedavadan 3.parti bir kuruma devretmez/satmaz. Ancak mürid işten de çıkarsa, sigortası olmazsa, bir tanıdığının yanında kaçak/sigortasız şekilde çalışırsa ancak o zaman senin dediğin senaryo gerçekleşebilir.

Toplam Hit: 2971 Toplam Mesaj: 39
kira borsa nakit faiz evsahibi