Namus Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Namus nedir yaf tbt alemi düşünüyom düşünüyom ne olduunu tam bulamıyorum. Siz acaba namusun ne olduğunu biliyormusunuz bi de bilen arkadaşlar çıkarsa ne işe yaradığını da söylerse bu konu benim açımdan aydınlanacak.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    abi nedir sende bu inceden inceye insanların değerlerini  aşağılama çabası?
    hayır namus konusunda ona göre cevap vericem de?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek
    türklerin çıkardığı uğrana kanların döküldüğü bi alet :D

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    anti ne aşağılaması ya soru soruyom :S :S hakaret içeren bişi mi söledim. şunu diyebilirsin neden böle kavramları tartışmaya açıyosun? bu kavramların varlığını kişisel olarak yapay buluyorum ve neden ihtiyaç olarak ortaya çıktıını anlayamıyorum.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

namus namus nedir diye dusunup kendini kaybetmemektir=))

memleketimde ozellikle 2 bacak arasında aranır tum erkekler namusludur öyle yaratılmıslardır hatta namusun tarifini yapamayacak adamlar bile bunun hesabını sormak adına karısını kardesini annnesini falan oldurmye yeltenir

tdk ya gore namus: 1-Bir toplum içinde ahlak kurallarına karşı beslenen bağlılık.2-Dürüstlük, doğruluk.

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    Sen namusun ne oldugunu bilmiyosan yasamanın anlamı yok demekki.

Yarın bi gün bi mevzu olur bu namusa girermi girmezmi diye düşünürsün ama çok geç olur.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek
    insanı hayvandan ayıran temel özelliklerden biridir. türklerin çıkardığı filan da yoq namus insan olmanın gereğidir
    sahip çıkarsın çıkmazsın o başka !

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

namus; uğruna yaşadığım şeylerden biridir kendi adıma konuşmak gerekirse.
    senin düşüncenin bu namus kavramının yakın çevrem tarafından bana empoze olduğu doğrultusunda olduğunu tahmin edebiliyorum :) ama empoze edilmiş birşey olsun ya da olmasın hayatımdan memnunum. ha sorgulanmamış yaşam geyiğine de girebilirsiniz ama kendimce sorguladım ve bu kanıya vardım. ki namus toplumun düzeninin nihenk taşlarından biridir. aksi halde amerika gibi ülkenin en acı kanayan yarası ahlak depremi olur.

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YARGISIZ_INFAZ
    YARGISIZ_INFAZ's avatar
    Erkek
    abi asumanın tersi namusa..sanırım asumanla alakalı bişe :D

O BİR YARGISIZ INFAZ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek
    Eft namus olmasaydi Turkiye'dede Amerika'daki gibi her kose basinda hayat evleri :D bulunurdu. NY'a kuzen gitmisti istemedigin kadar varmis hertarafta, herkezi tehtit ediolarmis yasli genc kavrami kalmamis. Onun icin namus namustur hoca :D

I find your lack of faith disturbing.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PeTaL bunu yazdı:
    -----------------------------

namus namus nedir diye dusunup kendini kaybetmemektir=))

memleketimde ozellikle 2 bacak arasında aranır tum erkekler namusludur öyle yaratılmıslardır hatta namusun tarifini yapamayacak adamlar bile bunun hesabını sormak adına karısını kardesini annnesini falan oldurmye yeltenir

tdk ya gore namus: 1-Bir toplum içinde ahlak kurallarına karşı beslenen bağlılık.2-Dürüstlük, doğruluk.

-----------------------------

saol ya PeTaL zaten sana gizliden de bi hayranlık besliom da sır kalsın eski seninki gelip sataşıo bulaşmasın bidaa :D

Ozaman namus _ cinsellik - din - toplum un birlikte oluşturduğu bir kavram doğru anlamışmıyım 

.
Toplam Hit: 9072 Toplam Mesaj: 67