folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

php,asp,asp.net.

Bana asp.net çok uzak geliyor.Php çok karmaşık.NEden bşaka bir dil yok.Yani aspleri tercih etmek istemiyorum çünkü windows.faşit, kapitalist yönetim gibi geliyor.Öte yandan php linux o güzel tek sorun sorun çıkartması.

Linbuxta phpmyadmini kuramadım bu bir sorun, windowsta adam gibi çalışmıyor.E arkadaş adam gibi bir dil yokmu ?

Yani kodlaması basit, veritabanı bağantısı ve veritabanıda basit bir o kadar sağlam olan.milyonlarca hite ramen en ufak bir sekme yapmayan.

Taib u iş yapıla bilir ama güç dengesi dğeil mi.asplerin arkasında windows var.Microsoft var.php arkasında %10 luk bir linux kullanıcıları var dahası son zamanlarda çılgın php severler var.

Anlayamıyorum ki adamda sorun çıkartmayan kod bende nasıl sorun çıkarta bilir.Yok abicim programlama dillerinden yana şansım yok.Perl var desen sanıyorum perlle artık iş yapılmıyor.ruby falan desen server nerden bulcak vs.. vs..

Çıldırmak üzereyim.Javascript, dhtml, ajax la uğraşıcam.Fakat umud ediyorum bu sürede karar veririm.Yani nasıl bir saçmalık bu ya asp kadar klay bir dil yok.Fakat şansımıza bakın asp bitti.Onun yerine asp.net yok c# bir çok şey işin içinde.Phpye geçeyim diyorum daha adam gibi localhostta çalışmıyor ne ala memleker ya.Cidden kafayı bozdum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Tonlar var JSP Coldfusion DjAngo RubyonRails TurboGears

Ama sen çok şey istiyorsun zumsuk :) yani mükemmel patronun olmadıgı gibi mükemmel dilde yoktur kimisi php'yi sever kimisi JSP'yi kimisi ASP.NET'i hala Perl'ün en iyi web dili oldugunu idaa eden uzmanlarda cabası.Hani Asp kodlayıpda Asp.net nasıl bir insana karışık gelebilir anlamıyorum çok benzer geliyorlar bana neyse:) Bunun yanında abi diller tabiiki karışık olucak ihtiyaclar artıyor.Eskiden Html vardı zamanla ihtiyaclar dogrultusunda Cgi çıktı Xml çıktı Perl geldi Php felan derken işler uzadı.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Zümsükçüğüm ilk olarak programlamanın mantığını kap "Filanca olursa, filanca  sağlanır" gibi. Daha sonra yazamayacağın dil kalmaz. Başla asp'den.  Sen gelmezsen bir eksiğiz :)

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi bilmiyorum asp.nette ajax videoları izliyorum.ajax tamam javascript fakat adam asp.net kodları yazıyor acayip acayip şeyler.Karışık geliyor.Aspde çok rahattım.Fakat windows destekli istemiyorum.Sevmiyorum windowsu.Linuxa geçiyorum onda basit bir localhostu kuramadım.

ontedi aspdeyim galba ama bilemiyorum.Şu javascripti  uyarlayıp veritabanı falna bağlasalar çok güzel olacak :-/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

abi bilmiyorum asp.nette ajax videoları izliyorum.ajax tamam javascript fakat adam asp.net kodları yazıyor acayip acayip şeyler.Karışık geliyor.Aspde çok rahattım.Fakat windows destekli istemiyorum.Sevmiyorum windowsu.Linuxa geçiyorum onda basit bir localhostu kuramadım.

ontedi aspdeyim galba ama bilemiyorum.Şu javascripti  uyarlayıp veritabanı falna bağlasalar çok güzel olacak :-/

-----------------------------

Çok cabuk vaz geçiyorsun ben aylarca ugraştıgımı bilirim salak birşey için ama o arada neler neler ögrendim.Birde oturup C# kasmadan Asp.net kasmadan tabiiki o videodan anlamazsın.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

hadi abi oturup senin basitçe yapabileceğin bi dil yapılandıralım :D

olur mu öle şey. programlama mantıgını tamamen ögrendigin zaman her dilde zorlanmadan kodlama yapabilirsin. nerde hangi döngüyü,hangi karşılaştırmayı yapacagını anladıktan ve alıştıktan sonra her dil basit gelir. dilden önce mantık önemli. php'nin zerresinden anlamam. ama asp ve visual basic ve .net bilgim var.php den anlamadıgım halde oturup bi php scriptin her yeriyle oynayabiliyorum mesela. dediğim gibi dilden önce mantıgı kavraman gerekir ki, bu da basit bi dile başlayıp uzmanlaşmanı gerektirir. yani asp devri bitti diye asp yi bırakırsan baştan başlamış gibi olursun. bırak bitsin devri. sen asp kodlamaya devam et. mantıgı cözdükce diger diller basit gelecektir ;)

2.postuna ithafen edit: 

abi C,C#,C++,JavaScript,ActionScript ve benzeri diller hemen hemen birbirine benziyor.Aynı şekil Visual Basic,ASP,.NET gibi dillerde kod yapısı olarak birbirine benzer. 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Windowsta php çalıştırmanın bir yolu da Zend adlı programla olur. Kodu yaz anında kendi derleyicisinde okuttur Güzel bir programdır, tavsiye ederim.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mükemmel web çatısı = zope

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam sen hem kodlayım hem sorun cıkartmasın diyorsun :)

Basit bi örnek vereyim 5 senedir tahribatı yazıyorum, şu ana kadar sadece 1 sefer hata almadan dosyayı calıştırabildim :)

Bu işler böle...

Alternatif bi dil bulsan bile bundan kolay olacağınımı sanıosun?

kaldıki bahsettiğin diller net alemi üzerinde en fazla tutorial en fazla help dosyası ve en fazla dokumana sahip diller...

Programcılığın kolayı yok :) 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Otur yaz bir dll dosyası seninde çakma bir dilin olsun :). Mesela facebook öyle çalışıyor, yanlış bilmiyorsam.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    RubyOnRails var, ilk görüşte aşıkın kelime anlamıdır kendisi. bence sen artık birşeyi seçte adam akıllı ona ağırlık ver. Sonra alternatif dil ararsın. 2 senedir başlamadığın şey kalmadı, 1 hafta geçmeden bıraktın. senin istediğin basitlik ile anca excel de calısırsın. Zaten şöyle bir gerçekte var, bu işi meslek edinmeyeceksen boş yere vaktini bunlara harcama, güzel güzel okulunu oku, kendi hayatını kur.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
Toplam Hit: 10128 Toplam Mesaj: 43