folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KopukKopca
    KopukKopca's avatar
    Erkek
    olayı neden kapatilist sosyalist anlamda göruyorsun anlamıyorum computer demiş kimse sana silah zoruyla mic kullandırmıyor.Son postlarında şöyle demişsin bir dili tam anlamıyla öğrenmek bunu yapamazsın bir dili tam anlamıyla öğrenebilirsen o dille hiç birşey yapamazsın zaten :D Neden diyecek olursan. Nedeni gayet açık çok geniş alanda hizmet veremez çok küçük bir dil olur o dediğin.Bende .Net kodluyorum Asp.net C# Vb.net bunları biliyor muyum hayır mantığını ve nerede neyi nasıl kullanıcağımı biliyorum.Milyonlarca komut var .Net de hepsini öğrenmeye kalksan ömrünü yer yine öğrenemezsin.Ben kodlamada senaryolar üzerinden hareket ediyorum.bana lazım olan kontrolleri ekliyorum sonra başlıyorum senaryo üzerinden gitmeye şimdi kayıt yapacam veri tabanına önce bağlantı sagla sonra sorguyu oluştur değerleri al sorguyla beraber git yazdır. burada bana bakarsan ne lazım connection ve command nesnesi olay bu kadar. Butonun click eventine bunları tanımladım yazdım varsay al sana kayıt etti.Böyle düşünürsen çalışamayacağın dil yok.Yeterki temelin olsun sıkılabilirsin başlarda console uygulamalarla fakat yapacak bişey yok ben bu işi yapacam dersen console de kodluyacak form da web form da ama sırasıyla sıkıldıkça bırakma daha fazla inat et en sonunda kazanan sen olucaksın.

2 x pi x re x pi x pi x mi x 7
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Webmasterlik yapacaksan, PHP ögren.
    Linux'a phpMyAdmin kuramadiysan ilk siralar Windows ortaminda calis.
    Daha iyi olur.

Yok ben illaki Linuxta calismak istiyorum diyorsan, yazdigin dosyalari direk free hostuna atarsin
    ve orada calistirirsin.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

illa alternatif istiyosan; jsp...

java ogren saglam bi sekilde, sonra java server pages seni bekliyor :) simdilik cok yaygin kullanilmiyor, ama genelde egitimler hep jsp uzerine kurulu... cunku java herkesi cagiriyoooo!!! :)

burda vodafone falan gibi sirfketlerin websiteleri hizla jsp ye gecis yapiyor...

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

EOF bunu yazdı:
    -----------------------------
    programlama mantığını bilen adam her dilde yazar. tek fark syntax. ben rubyonrails hayatımda yazmadım arkadaş yolladı al debug et diye dilin manual ına baktım sadece syntaxı öğrendim şimdi oturup ror ile üyelik sistemi yaz desinler yazarım hiç bir dil bir diğerinden "karışık" değldir bu kişiden kişiye değişir şahsen asp nin sadece adodb objelerini kullanan adam oturupta asp yetersiz bi bok yapılmıyo derse ağzını yüzünü kırmak mübahtır. sen hiçbir arrayı redim yaparken içindeki veriler kaybolmasın die preserve komutu kullandınmı yada classını yazarken class içi yönergeleri private functionlara tek tek byref yada byval şeklinde gönderdinmi? sadece ram'de bir string daha fazla yer kaplamasın diye byref'leri hayvan gibi looplar'ın içine push ettin mi? yada four dimmensional array kullandınmı asp de? dictionary nesnesine atadınmı multi dimmensional arrayını? "ne dediğini anlamıyorum ama asp çok yetersiz" cevabı yazmayın bana nolur. çünki asp bir programlama dili değildir scripting dili'dir ve visual basic ile birlikte kullanılsın diye yaratılmıştır zaten. tıkandığı yerde vb ile sonsuz özgürlüğe sahipsin.

ya hoca neden anlamıyorsunuız site yapıcam profesyonel anlamda geleceğimi bu yöne yatırmayacağım.NEden programlamayı ve mantığını öğrenmek zorundayım ki?Site dilinde döngüleri bilmek ve veritabanına bağlantıyı sağlamak yetiyor.

Javascript, html, asp yada php bilen bir adam neden extradan python, c, visual vs.. ile uğraşsın ki?Demek ki diller hala yetersiz.DÖnüyor ve dolaşıyorum tekrardan diyorum ki

NEden adam gibi bir alternatif site dili yok!sadece html ve alternatif dili bilmeyle harikalar yaratabileceğin bir dil neden yok?Demek ki bu iş bir pazar.Sen şunu yaparsan al sana bu site dili. :-/

& KopukKopca

Silah dayayan yok peki şöyle açıklayayım bir şehire gidiyorum ve sade gazoz arıyorum.Fakat şehirde uludağın pazarı yok.Sprite, fruko var.KAfama silah mı dayıyorlar onlardan birini içmem için?Hayır ama gerekli özgürlükte verilmiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KopukKopca
    KopukKopca's avatar
    Erkek
    Zumsuk o kadar sorun yapıyorsan kapitalist microsoft diye otur kendi kernel'i kendi işletim sistemini yaz adamım :) yapamıyorsanda linux de devam et o zaman veya pc kullanma ne yapabiliriz yani

2 x pi x re x pi x pi x mi x 7
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Zumsuk seni severimde sacmalamaya başladın.Hani sen birşey yapmıyım ama harikalar olsun istiyorsun.Bu iş oyun hamuru gibidir.Sana hamuru verirler sen ne yapıcaksan yaparsın bu kadar.Alternatif dilden ne kastediyorsun ki.Kendi kendine tüm coocieymiş veritabanıymış şuymuş buymuş kendi kendine mi yapıcak.Hadi yapalım deseler bile bu iş sürec.Eskiden millet CGI ile boguşurdu.Sonra prosedürel web dilleri çıktı son yıllarda da framework üstüne diller revacta. Bana şu harikayı bir tanımlarmısın?Senin mantıgına göre bir insan hiç birşey bilmeden harika yaratabilmeli ama düşünemedigin harikaları yaratana damlar en ince detaya kadar planlıyanlardır.Facebook,Youtube ve adını sayamadıgım bir sürü proje Php ile yazıldılar ve süper projeler bence.Kusura bakmada bir dille 1 yıl gece gündür geçirirsin sonra gelip konuşursun anlarımda olmuyor böyle.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk, bak tekrar sölüyom

www.ZOPE.org

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

öncelikle yeteri kadar alternatif dil var. ayrıca ajax js den önce hangi dili öğreneceksen onu kapmalısın sonra süslemeye geçersin

sen bi testi yapacağın zaman önce çamuru iyice yoğurup elinle şekle sokacaksın ki sonradan kuruyunca boyayabilesin demi.

asp php asp.net jsp pl  vs vs alternatif demek elinde bişey vardır sen onun yerine başka bişey koymak istersin. elimizde asp var ve biz bbunun yerine php koyabiliyormuyuz  evet ozaman asp ın alternatifi var.

üstelik zümsükcüm herşeyin yeri ve yordamı vardır. asp windows ile php linux ile kankadır.yani ne derler  bilirsin işte  öyle bir şey

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ahaha :D dün istanbuldan pusula yayıncılıktan javascript/html/css kitabı aldım.

Alfa yayıncılıktan ajax vEEEEEEEEEEEEEEEEE

asp.net kitabı aldım :D nedenine gelince kodlara baktım ajax içinde gibi daha görsler şeyler yapbiliyorsun ve çok zorsıfırdan açıklıyor olukça kalın bir kitap.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

ahaha :D dün istanbuldan pusula yayıncılıktan javascript/html/css kitabı aldım.

Alfa yayıncılıktan ajax vEEEEEEEEEEEEEEEEE

asp.net kitabı aldım :D nedenine gelince kodlara baktım ajax içinde gibi daha görsler şeyler yapbiliyorsun ve çok zorsıfırdan açıklıyor olukça kalın bir kitap.

Alfa yayınlarından çıkan kitabın adı ve yazarını söylesene

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 10073 Toplam Mesaj: 43