folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

Neden Alternatif Web Site Dili Yok?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

vay anam vay!

javascript,dhtml,ajax kitaplarını alıp aspeyle devam durmak yok!!Mssql çıktı bide şimdi başımıza :-/

oynamıyorum 

ontedi nasıl çalışıyor yaw dll ile ??

aspyi mi dllye çevirmiş anlayamadım ki

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    Hocam Bende Asp.Net İle Uğraşıyorum Gerçekten Hiç Zor Değil Aslında.
    Yazdığın Çoğu Şey İngilizce Diğerleri Kalıplaşmış Şeyler İstesen Öğrenirsin
    Karmaşıklık Gözünü Korkutmamalı Programlı İstikrarlı Bi Şekilde İlerlersen Olmicak Bişey Değil...
    Sandman'inde Dediği Gibi Karşılaştığın Her Problemi Çözerken Zaten Bi Ton Şey Öğreniyorsun

Bu Günde Bişeyler Öğrenicem Deyip Planlı Programlı Bi Çalışma İçine Gir,,Her Öğrendiğin Şeyi Bi Yere Yaz Yavaş Yavaş Çözersin Olayı...

Ve Asp'de Hafiften Mantığı Kavradıktan Sonra .Net'e Geç Bi An Önce.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam sen hem kodlayım hem sorun cıkartmasın diyorsun :)

Basit bi örnek vereyim 5 senedir tahribatı yazıyorum, şu ana kadar sadece 1 sefer hata almadan dosyayı calıştırabildim :)

Bu işler böle...

Alternatif bi dil bulsan bile bundan kolay olacağınımı sanıosun?

kaldıki bahsettiğin diller net alemi üzerinde en fazla tutorial en fazla help dosyası ve en fazla dokumana sahip diller...

Programcılığın kolayı yok :) 

abime %100 katılıyorum bu konuda iyi düzeyde bilgim olmasada bişeler biliorm ama  renegadealien abime katılıorm..

la?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

vay anam vay!

javascript,dhtml,ajax kitaplarını alıp aspeyle devam durmak yok!!Mssql çıktı bide şimdi başımıza :-/

oynamıyorum 

Hacım misal Asp'nin DLL'sinde oynama yaptık diyelim

response.write "cart curt felan filan" yerine

cevap.yaz "cart curt felan filan" olarak yazdırabilirsin.

http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    zumsuk bunu yazdı:

vay anam vay!

oynamıyorum 

hadi ya :S

tamma hoca yolumuz çizdim.Artık sorun yok

havascript,dhtml,ajax,css,asp yi adam gibi öğrenicme daha sonra şu dll işine bakarım.Sayfa nasıl oluyor peki ?

uyeler.dll falan olmaz ?uyeler mi yapıyoruz onuda yoksa ?

site.com/?uyeler gibi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:
    zumsuk bunu yazdı:

vay anam vay!

oynamıyorum

hadi ya :S

tamma hoca yolumuz çizdim.Artık sorun yok

havascript,dhtml,ajax,css,asp yi adam gibi öğrenicme daha sonra şu dll işine bakarım.Sayfa nasıl oluyor peki ?

uyeler.dll falan olmaz ?uyeler mi yapıyoruz onuda yoksa ?

site.com/?uyeler gibi

senin asp de yazdıgın;

Response.Write "Hello World!" komutunu dll dosyası işler. tarayıcıya sonuc olarak html bilgisi döndürür ki bu da örnekte "Hello World!" olarak döner. dll de yapıcaın deişiklikte sayfa uzantın yine asp olur. kullandıgın fonksiyon yine calısır. ama bunu hosta atıcagın zaman hostunda dll dosyasının değiştirilmesi gerekir :)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EOF
    EOF's avatar
    Erkek

cahil caihl konuşmayın ya ne dll editlemesinden bahsediyosunuz. cevap.yaz diye yaz sen en sonunda replace all yap öyle kaydet daha mantıklı.

uzantısnı dll istiyosun bunu iis den  giriş dizininde uygulama yapılandırmaısndna ayarlarsın istersen ama gereksiz iş önce adam gibi kodunu yaz hatim olursun işi bitirirsin sonra cambazlık yapmaya başarsın SEO'ya uygun kod yazarsın

end of file.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

zumzuk:)

gel kardeşim beni dinle:)

yeter artık zaman kaybettiğin. şu andan itibaren tüm bildiklerini unut !

piton öğren!

foruma piton görsel dersler eklenmiş. iki ders izledim. çok hoştu. anlık önizleme felan:)

ve bana pitonu sevdiren goooooogle.. yani hızz....

lütfen. yeter artık. zaman kaybetme.

2-3 ay kendini dersleri izlemeye ada.. kendine bi program yap. bu programın dışına çıkma.

daha sonra yavaştan vt işlemlerine gir.mysql kullan. ztn bunun öğrenecek pek bişeysi yok.

daha sonra ajax kullanmaya başlarsın olur biter.

lütfen bunu yap. kendini yi geliştirirsen 3-4 sene sonra sağlam bi işin şimdiden hayırlı olsun:) herkes asp yazıyor herkez php yazıyor .net yazıyor ama piton yazan çok az

hayır diyorsan? bırak web tasarım işini ve java öğren. b.k gibi para var:| cep telefoncu ol:)

zamanında beni yönlendiren olsaydı kesinlikle java veya piton öğrenirdim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    EOF bunu yazdı:

cahil caihl konuşmayın ya ne dll editlemesinden bahsediyosunuz. cevap.yaz diye yaz sen en sonunda replace all yap öyle kaydet daha mantıklı.

uzantısnı dll istiyosun bunu iis den giriş dizininde uygulama yapılandırmaısndna ayarlarsın istersen ama gereksiz iş önce adam gibi kodunu yaz hatim olursun işi bitirirsin sonra cambazlık yapmaya başarsın SEO'ya uygun kod yazarsın

hoca emin ol bizim yazdıklarımız senin yazdıklarından daha anlaşılır şu an.

dll editlemesini sadece mantık olarak önerdi arkadaş. celallenicek bişey yok. hepimiz cips yiyen insanlarız :D:D

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

iyi güzel diyosunuzda insan bi dili öğrendiği zaman diğer bi dile alışması çok daha yoruyor ve vaz geçip eski dile devam etme oranıda fazla oluyor.. o nedenle şu zamanlarda asp ye başlamak çok gereksiz php varken.. asp de bileşenlerle yapılan işi php de veya asp.nette kendi diliyle yapabiliyosunuz ve php de .htaccess gibi bir nimet varken ben asp de sayfalarca kod yazıp krize giriyorum veya nette bileşen + serial keyi bulmak için çırpınıyorum (örneğin 404 seo olayı,resim işlemleri)

bunun yanında tek bi dllde derlenmesi sayfaya yük bindikçe sorgu cümleleri karıştıkça 5 10 online ve 5 6 tabloda pörtlüyor.. accessin şişmesi, mysql uyumsuzluğu, mssqlun saçmalaması bazı yerlerde recordsete mahkum kalmak insanı çileden çıkartıyor asp akıl kârı iş değil ve usanmış durumdayım yaklaşık 6 yıldır.. 

elbette yeterli bi dil sonuçta 4 işlemi kolayca yapıyor insert delete update select .. ancak proje büyüdükçe veya site hiti arttıkça performans nasıl sağlarım diye gecenizi gündüzünüze sokuyosunuz..

asp.net baya bi karışık ancak php nin o kadar karıştıran bi tarafı yok onda da versiyon uyuşmazlıkları yaşanıyor orası ayrı mesele ancak php yi kavrayan birinin diğer yazılım dillerini kavraması bana göre daha çabuktur..

ayrıca kitapla öğrenilecek bi iş değil bu olaylar.. her zaman bugüne kadar gelmeme sebep olan script editleme veya hırslanma, kurcalama, yap-boz yapma olayını savunur ve öneririm çünkü bunlar öğrenmeyi kitaptan daha çabuk sağlatır.. kitaplardakilerin çoğu ne ne işe yarar anlatımı ve hello world den ileri gidemiyor.. pc başında kod yazmak kitap okumaktan çok daha yararlı..

ve farkederseniz (tahribatı katmıyorum) büyük sitelerin veya komplike sitelerin çoğu php veya aspx dir. sebep? asp ufak siteler içindir ancak, evet günlük binlerce hiti olan, mssql ile çalışan bir asp forum sitenin koskoca serverda çalışması zor değildir fakat vps veya 50 dolarlık bir hostla da iş yapılamayacağı kesindir.  

zaman php, .net devri.. aspye baştan başlamak idam olur diğer dilleri pek bilmediğim için onlar hakkında pek yorum yapamıyorum..

:|
Toplam Hit: 3977 Toplam Mesaj: 43