folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nefes Egzersizleri/Akciğer Kanseri/Koah Hastalığı/Sigara Hakkında Sorular.

Nefes Egzersizleri/Akciğer Kanseri/Koah Hastalığı/Sigara Hakkında Sorular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Selam cümleten.

Konuya geleyim direk, ağır sigara icicisiyim. Günde kemiksiz 2 paket iciyorum. Son 2 yildir filan bazi günler 3. Paketi actigim oluyo. Yaşım 25 daha. 12 senedir sigara iciyorum. Maddi/manevi salak bi durum cikiyo ortaya boyle olunca. 3 paket ne amk, parliament iciyorum, 11 liradan gunde 22 lira ayda 660 lira. Kredi cekip araba alirim, verdigim parayla taksitleri oderim. Neyse mevzu aslında parasıda degil, sağlık.

Gecen gun haberlerde koah hastaligi ile ilgili bi haber vardı. Koah hastası adam 50 kusur yaslarda, 10 metre yürüyemiyorum diyodu, nefesim kesiliyo kalıyorum oylece filan. Solunum cihazina bagli, yaninda koca bi tüp filan. Gırtlak kanseri geliyo aklıma, konusamiyolar, bogazda koca bi delik, eli ayagi kesilenler geliyo aklima :D gülüyorum da bunlar baya korkunçlu şeyler. Kanserin diger turevleri pek korkutmasa da bu uzuv kaybi ve yasam standartini dusuren olaylar biraz aklimi almaya basladi. 

Bi kaç gündür de takıntı oldu bende nefes alış şeklim. Surekli agzimdan nefes alıp agzimdan nefes veriyorum. Burundan nefes almaya calisiyorum, ama yetmiyo sanirim yada bi yerler tikali oldugu icin nefes tam gecmiyo cigerlere tikanip kaliyorum.  En iyi ihtimal agiz ve burundan nefes alip veriyorum.

--Sigara icenlere sorum, nefes alış şekliniz nasıl ? Agizdan alip mi yoksa burundan mi ?

--Cevrenizde koah hastasi eli ayagi kesilen yada akciger kanseri var mi ? Ne durumdalar ? Akciger kanseri goturuyo sanirim belli sure sonra.

--En önemli iki sorum; nefes teknikleri ile ilgili, kurslar gordum bununla ilgili nette bakinirken. Giden/gidiyo olan/cevresinde gitmis olan var mi ? Gitsem etkisini gorur muyum ? Etki olarak onlar mevzuya meditasyon olarak girmisler, rahatlatiyo sakinlestiriyo falan fistan diye. cigerler bitikmidir benim -ki bitik oldugunu dusunuyorum, yakinda gidicem gogus hastaliklari bolumune hastaneye-

--Birde bu antrenman maskeleri var nefes icin. Bunun olayı nedir, konu hakkinda bilgi verebilecek var mı ? Bu maske sadece antrenman aninda mi kullanilir günlük yasamda belli araliklarda kullanmak yarar saglar mi ?

Vel hasil mevzu sigara iste, birakamiyorumda. Birakmakta istemiyorum bi yandan da istiyorum. sadist bi sekilde bagimliyim. Zararini biliyo olmama ragmen mal gibi iciyorum.

Sizde durumlar nasil, az bi anlatirsaniz biraz icim rahat etsin hic yoksa :D

Mod içün not: Konu ilac ismi, bana recete yaz, hangi doktora gideyim, tavsiye ilac konusu degil, Silmeyin lutfen o yuzden.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

2 ay öncesine kadar nefes alışımda benim de sorunlarım vardı. Burundan alınca ciğer dolmuyordu mecburen ağızdan takviye yapıyordum. Senin sorun da nefes egzersizlerinden önce sigarayı azaltmaktan geçiyor. Yani sigaraya aynı oranda devam edip egzersiz yapmakla bir şey değişeceğini sanmıyorum. Ben sana elektronik sigarayı öneriyorum. Nikotin oranını kendin belirleyebiliyorsun. Ve 2 gün sonra ciddi anlamda nefes alışında düzelme göreceksin.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı

2 ay öncesine kadar nefes alışımda benim de sorunlarım vardı. Burundan alınca ciğer dolmuyordu mecburen ağızdan takviye yapıyordum. Senin sorun da nefes egzersizlerinden önce sigarayı azaltmaktan geçiyor. Yani sigaraya aynı oranda devam edip egzersiz yapmakla bir şey değişeceğini sanmıyorum. Ben sana elektronik sigarayı öneriyorum. Nikotin oranını kendin belirleyebiliyorsun. Ve 2 gün sonra ciddi anlamda nefes alışında düzelme göreceksin.

Elektronik sigara olayini baya arastirdim, forumlarinda okudugum adamlar bu asla sigara biraktiracak bi alet degil diyolar. Bunu da birakinca tekrar sigaraya baslarsiniz filan diye yazmislar hep. Banada fasa fiso geldi o yuzden. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

sen bu şekilde sigara içmeye devam edersen nefes tekniği vs. hiç birşey kar etmeyecek.

Ben 5 aydır sigara içmiyorum bırakmak biraz zorladı belki ilk 1 ay evet biraz zorlandım , gidip bir kafede arkadaşlarımla otururken içtiğim kahvenin yanında sigaramın olmadığını beynime anlatabilmem biraz zamanımı aldı.

2.ay geldiğinde daha rahat hissediyordum. 10 günde bir aklıma yine sigara geliyordu ama o zaman da ''bu kadar zaman içmedin oğlum geçicek'' diyerek kendi kendimi motive ediyordum. Ayrıca artık tat ve koklama duyularım açılmış, rahatça burnumdan nefes alır duruma gelmiştim.

3. aya geldiğimde zaten artık bitmişti sigara isteği. Yanımda içen arkadaşların sigara kokularından vs. deli gibi iğrenmeye başladım. '' ulan neden içiyomuşum ki ben bunu amk'' seviyesine geldim ve şu an 5. ayımdayım inanır mısın sigara bir an olsun aklıma gelmiyor karşımda içen olsa bile. Sanki hiç hayatıma girmemiş gibi.

Yani sana söylemek istediğim bırakamam deme ve kendine daha büyük zararlar vermeden bırakmayı dene. Emin ol bıraktıktan 10 gün sonra daha mutlu ve sağlıklı olduğunu hissetmeye başlayacaksın.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Efendi bunu yazdı

Elektronik sigara olayini baya arastirdim, forumlarinda okudugum adamlar bu asla sigara biraktiracak bi alet degil diyolar. Bunu da birakinca tekrar sigaraya baslarsiniz filan diye yazmislar hep. Banada fasa fiso geldi o yuzden. 

Sen zaten bırakmak istemiyorsun ki hoca. Senin istediğin nefes alışlarda düzelme. Ve ben bu elektronik sigarayla bayağı rahatladım. Sadece bir öneri.

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mercan
    mercan's avatar
    Erkek

arkadaşım sen soruyu sigara içenlere sormuşsun :)

ben bırakalı 7 ay oldu ve nefes alış verişimdeki kalite bariz bir şekilde arttı.bende senin gibiydim deli gibi içiyordum.sabah aç karnına,gece yatarken felan.bırakmayı dene farkı gör.

hayatımda değişen tek şey nefes alıp vermem olmadı tabi.saymakla bitmez.

sigarasız hayat=kaliteli yaşam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Selam cümleten.

Konuya geleyim direk, ağır sigara icicisiyim. Günde kemiksiz 2 paket iciyorum. Son 2 yildir filan bazi günler 3. Paketi actigim oluyo. Yaşım 25 daha. 12 senedir sigara iciyorum. Maddi/manevi salak bi durum cikiyo ortaya boyle olunca. 3 paket ne amk, parliament iciyorum, 11 liradan gunde 22 lira ayda 660 lira. Kredi cekip araba alirim, verdigim parayla taksitleri oderim. Neyse mevzu aslında parasıda degil, sağlık.

Gecen gun haberlerde koah hastaligi ile ilgili bi haber vardı. Koah hastası adam 50 kusur yaslarda, 10 metre yürüyemiyorum diyodu, nefesim kesiliyo kalıyorum oylece filan. Solunum cihazina bagli, yaninda koca bi tüp filan. Gırtlak kanseri geliyo aklıma, konusamiyolar, bogazda koca bi delik, eli ayagi kesilenler geliyo aklima :D gülüyorum da bunlar baya korkunçlu şeyler. Kanserin diger turevleri pek korkutmasa da bu uzuv kaybi ve yasam standartini dusuren olaylar biraz aklimi almaya basladi. 

Bi kaç gündür de takıntı oldu bende nefes alış şeklim. Surekli agzimdan nefes alıp agzimdan nefes veriyorum. Burundan nefes almaya calisiyorum, ama yetmiyo sanirim yada bi yerler tikali oldugu icin nefes tam gecmiyo cigerlere tikanip kaliyorum.  En iyi ihtimal agiz ve burundan nefes alip veriyorum.

--Sigara icenlere sorum, nefes alış şekliniz nasıl ? Agizdan alip mi yoksa burundan mi ?

--Cevrenizde koah hastasi eli ayagi kesilen yada akciger kanseri var mi ? Ne durumdalar ? Akciger kanseri goturuyo sanirim belli sure sonra.

--En önemli iki sorum; nefes teknikleri ile ilgili, kurslar gordum bununla ilgili nette bakinirken. Giden/gidiyo olan/cevresinde gitmis olan var mi ? Gitsem etkisini gorur muyum ? Etki olarak onlar mevzuya meditasyon olarak girmisler, rahatlatiyo sakinlestiriyo falan fistan diye. cigerler bitikmidir benim -ki bitik oldugunu dusunuyorum, yakinda gidicem gogus hastaliklari bolumune hastaneye-

--Birde bu antrenman maskeleri var nefes icin. Bunun olayı nedir, konu hakkinda bilgi verebilecek var mı ? Bu maske sadece antrenman aninda mi kullanilir günlük yasamda belli araliklarda kullanmak yarar saglar mi ?

Vel hasil mevzu sigara iste, birakamiyorumda. Birakmakta istemiyorum bi yandan da istiyorum. sadist bi sekilde bagimliyim. Zararini biliyo olmama ragmen mal gibi iciyorum.

Mod içün not: Konu ilac ismi, bana recete yaz, hangi doktora gideyim, tavsiye ilac konusu degil, Silmeyin lutfen o yuzden.

Rontgenleri eline verdikleri gun birakacaksin.. Benim gibi

yok biSi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    ummeti_bela bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Selam cümleten.

Rontgenleri eline verdikleri gun birakacaksin.. Benim gibi

Nr cikti hocam sende ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

16 mayın 2012 : 7 yıllık tiryakiliğimin son günü idi. Nazar değmesin gram sigara içmedim o zamandan beri. Nargilenin bokunu çıkardığım oldu onuda 1.5 senedir içmiyorum çok.

Bırakmak istiyorsan elan kerr yöntemi var onu dene. Müthiş bir yöntem felan değil bunu aklına sok ama iyi motive ediyor adamı.

Uzun zamandır sigara içmediğim için sorularına cevap veremeyeceğim ama bıraktığımdan beri burundan nefes almam daha kaliteli hale geldi diyebilirim. Çok büyük bir fark yok ama zira burnumda et var yıllardır ondan olabilir.

Birde iştah ve sportif yanım arttı bıraktığımdan beri. Bir ara 100 kilo olmuştum. Şu an 75 kiloyum. Yemek olayıda bir dönemli oluyor emin ol. Çünkü boşluktan yemeğe abanıyorsun. Ama olsun kilo al ama sigara içme daha iyi.

Sportif yanımda, eskiden iki merdiven çıksam iki koşsam nefesim kesiliyordu. Şimdi çok rahatım.

DrKill tarafından 07/Kas/15 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

16 mayın 2012 : 7 yıllık tiryakiliğimin son günü idi. Nazar değmesin gram sigara içmedim o zamandan beri. Nargilenin bokunu çıkardığım oldu onuda 1.5 senedir içmiyorum çok.

Bırakmak istiyorsan elan kerr yöntemi var onu dene. Müthiş bir yöntem felan değil bunu aklına sok ama iyi motive ediyor adamı.

Uzun zamandır sigara içmediğim için sorularına cevap veremeyeceğim ama bıraktığımdan beri burundan nefes almam daha kaliteli hale geldi diyebilirim. Çok büyük bir fark yok ama zira burnumda et var yıllardır ondan olabilir.

Birde iştah ve sportif yanım arttı bıraktığımdan beri. Bir ara 100 kilo olmuştum. Şu an 75 kiloyum. Yemek olayıda bir dönemli oluyor emin ol. Çünkü boşluktan yemeğe abanıyorsun. Ama olsun kilo al ama sigara içme daha iyi.

Sportif yanımda, eskiden iki merdiven çıksam iki koşsam nefesim kesiliyordu. Şimdi çok rahatım.

Yani hocam aklima gelen sadece 1 gun icmedim şu 12 yildir. Birakmayi deneyemedim bile o dereceyim. Kafada bitecek dedikleri mevzuyu benim kafam almiyo sanirim. Yani iradem kuvvetlidir ac dururum ne bilim biseylerden feragat edebilirim yapmak istersem eger ama sigara konusunda elim kolum baglaniyo. Yedek sigara paketini almadan ise gidemiyorum o dereceyim.

Psikolojik destek mi alsam diyorum acaba varsa boyle bisey.

sigara icmemek yani birakinca degisecek herseyin farkindayim. Cokta iyi biliyorum. Ama isi olaya dokemiyorum iste :/ nasıl olacak valla sastim kaldim :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Babam koah hastasi dedem de akciger kanserinden rahmetli oldu

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 4184 Toplam Mesaj: 35
sigara antrenman maskesi