Nerden Başlamam Gerek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Merhaba millet, liseye bu yıl başlıyorum. yaklaşık 2-3 yıldır sürekli script kurmak wp tema editlemekle geçirdim ömrümü :D  wordpress konusunda baya iyi bir noktadaydım geçen yıl. seo konusunda da eh şöyle böyle bilgim vardı.Ama php'yi çok az biliyordum. gördüğümde bu php diyebiliyordum ama ne o kodun ne işe yaradığını bilmiyorum.

Şimdi asıl mesele şu, temel konuda css ve php biliyorum. çok temel ama. Nerden başlıyım eğitim olayına? Hangi kaynakları önerirsiniz? Türkçe olsun ki tam anliyim =/

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

boşver kaynağı internetin anasını ağlat. burnunu sokmadığın site kalmasın gerisi kendinden geliyor.

bir site gözüne kestiriyor sonrada onu yapmaya çalışıyorsun başarınca 2. ciye geçiyorsun. durum bundan ibaret css için diyorum.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

boşver kaynağı internetin anasını ağlat. burnunu sokmadığın site kalmasın gerisi kendinden geliyor.

bir site gözüne kestiriyor sonrada onu yapmaya çalışıyorsun başarınca 2. ciye geçiyorsun. durum bundan ibaret css için diyorum.

bu mantıkla bi kısım şeyler kaptım css'te. ama adam li ile yaptığı menüyü nasıl alt alta yapıyor onu çözememişimdir hiç :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

bir kere şu wordpress bilgini sil at kenara yanlış anlama ama wp de iyi durumdayım diye birşey gerçekten yok herşeyini öğrenmek 1 saat sürüyor zaten php den anlamadığına göre wp ile yapabildiğin şeyler zaten kurmak logosunun yerini değiştirmek falan, bunları web bilgine dahil etme, onun dışında bir şekilde eğitim almaya çalış programlama dilleri konusunda evde ben çalışıp öğrenicem diyen adamların hemen hemen hepsi abi 100 liraya site yapıyorum deyip dükkan açıp wp kurup geçen adamlar, arada istisnalar olabilir tabi neyse özetle ben bir şekilde eğitim almandan yanayım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

işte aradığım olay bu. temel php'ye girişeyim bi 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

bir kere şu wordpress bilgini sil at kenara yanlış anlama ama wp de iyi durumdayım diye birşey gerçekten yok herşeyini öğrenmek 1 saat sürüyor zaten php den anlamadığına göre wp ile yapabildiğin şeyler zaten kurmak logosunun yerini değiştirmek falan, bunları web bilgine dahil etme, onun dışında bir şekilde eğitim almaya çalış programlama dilleri konusunda evde ben çalışıp öğrenicem diyen adamların hemen hemen hepsi abi 100 liraya site yapıyorum deyip dükkan açıp wp kurup geçen adamlar, arada istisnalar olabilir tabi neyse özetle ben bir şekilde eğitim almandan yanayım

Kurs olayı bence herkes için şart değil. İnsan isterse internetten de öğrenebilir. Üşenmeden video çeken bir çok insan var. Bildiğin sanal kurs görevi görüyorlar. 

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Önce ingilizce öğren/ilerlet hocam, sonra seçebileceğin kaynak sayısı 1874621 katına çıkar zaten.

Çok saygı duyduğum birisi vardı, o da kursta böyle demişti zaten. Bilişim alanında bir kursa yazılacağınıza gidin önce ingilizceyi öğrenin diyordu.

Edit: Liseyi bitiriyorsun zannettim konuyu pek okumamıştım, tebrik ederim hocam umarım istikrarlı bir şekilde bir alana odaklanabilirsin.

Ben de ilkokulda 7. ya da 8. sınıfta html ve dreamweaver falan öğrenmiştim, ama devam edemedim, keşke etseydim. Üniversitede tekrar başlayabildim, şimdi ben de orta seviye php çalışmaya çalışıyorum :)

pcdoktor636 tarafından 17/Tem/14 03:43 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

HTML/CSS sonra PHP hacım. Şöyle düşün;

HTML-İskelet

CSS-Derin

PHP-Dolaşım Sistemin

biri olmasada olur diyebilirmisin?

arbeit macht frei
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    TheKorsans bunu yazdı

HTML/CSS sonra PHP hacım. Şöyle düşün;

HTML-İskelet

CSS-Derin

PHP-Dolaşım Sistemin

biri olmasada olur diyebilirmisin?

peki html girişeyim o zaman :D 

@pcdoktor636 ilk önce ingilizce öğrenmem gerek öyle yapmak için. eğitim sistemimiz sağolsun gramer konusu dolu hayatta karşıma çıkmıyıcak konular :D 

@Lotus html tema entegre edebilicek düzey biliyorum. php tam bilmeden wp teması entegre edip buna admin paneli ekleyebilmek php hatalarını çözebilmek çok tuhaf. sorsan php bilmem ama bu saydıklarımı yapabiliyorum o.O

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

liseye yenı mı baslıyormus ??

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
Toplam Hit: 2183 Toplam Mesaj: 21