Nihal Atsız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

DEVSIRME bunu yazdı:
    -----------------------------

Türkçülüğün esaslarından biri soyculuk mu ?

yapma lütfen ya! Bu vatan için ölmüş kaç boşnak kürt arnavut çerkez laz var söyler misin ? eğer öyle bir durum olsaydı kosova bağımsız olduğunda bayrampaşadaki türk ve arnavutların kardeşlerimiz bağımsız oldu seslerine hiç birşey demiyorum artık ben. Türkçülük bir ırk değil bir yaşam biçimi bir düşüncedir.

Sana tarih dersimi vericem.Ölmüşse ruhları şad mekanları cennet olsun.Türkçülügü böyle eleştiremezsiniz.O ölmüş bu ölmüş şu ölmüş.Evet esaslarında biri soyculuktur.İnsan bu kavun degil kıcını koklayıp iyi mi kötümü oldugunu anlıyacaksın.Etnik her unsur potansiyel tehlikedir.İçinden gercek vatanseverler var diye bütün bir etnik gurup bagıra basılmaz.Bu bir ideolojidir.Onu sekillendirenler bunu zamana göre yapar yeter mi bu kadar.Bırakın şu üç kuruş acıtasyonları.Sen öylesin diye digerninde senin gibi oldugunu düşünmek salaklıktır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

ya en basiti baal kardeş bu adam bana sen bu vatan düşmanısın diyor.

edit: insan en azından istisnalar hariç der.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    he he öyle diyor hadi gülüm ya iki saatir boşa konusyoz.Sen düşman bile çokta tın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

DEVSIRME bunu yazdı:

Türkçülüğün esaslarından biri soyculuk mu ?

yapma lütfen ya! Bu vatan için ölmüş kaç boşnak kürt arnavut çerkez laz var söyler misin ? eğer öyle bir durum olsaydı kosova bağımsız olduğunda bayrampaşadaki türk ve arnavutların kardeşlerimiz bağımsız oldu seslerine hiç birşey demiyorum artık ben. Türkçülük bir ırk değil bir yaşam biçimi bir düşüncedir.

Sana tarih dersimi vericem.Ölmüşse ruhları şad mekanları cennet olsun.Türkçülügü böyle eleştiremezsiniz.O ölmüş bu ölmüş şu ölmüş.Evet esaslarında biri soyculuktur.İnsan bu kavun degil kıcını koklayıp iyi mi kötümü oldugunu anlıyacaksın.Etnik her unsur potansiyel tehlikedir.İçinden gercek vatanseverler var diye bütün bir etnik gurup bagıra basılmaz.Bu bir ideolojidir.Onu sekillendirenler bunu zamana göre yapar yeter mi bu kadar.Bırakın şu üç kuruş acıtasyonları.Sen öylesin diye digerninde senin gibi oldugunu düşünmek salaklıktır.

O zaman kendi milletini de sevmemelisin kendi milletini içinde de vatan hainlerin var o zaman bu vatan üzerindeki bütün insanlar potansiyel bir tehlikedir. Kendi kanının başka bir ırkın kanı ile karışmadığını nerden biliyorsun ? Eğer dedenin dedesinin dedesi belki bir kürtle evlendi, o zaman sende potansiyel bir tehlikesin. Türklerin arasında gerçek vatan severler var diye bütün türkleri bağrına basmamalısın bu sonuç çıkıyor dime.Buda bu adamın ideolojisinin açığı. Onu şekillendirenler bunu zamana göre yapar yeter mi demişsin yani bu ideolojiyi yavaş yavaş önce diğerlerini kendi menfaatine göre kullan sonra onlara kıçına tekmeyi bas. Bu gördüğüm duyduğum hitlerinkinden sonra en salak milliyetçilik.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek
    nihal atsız söylemleriyle kulaga hoş gelsede düşünce sistemi özelliklede radikal savundugu biyolojik ırkcılığı çok saçma bulurum.zira biyolojik ırkcılık sadece ve sadece ayrılık sebebidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

DEVSIRME bunu yazdı:
    O zaman kendi milletini de sevmemelisin kendi milletini içinde de vatan hainlerin var o zaman bu vatan üzerindeki bütün insanlar potansiyel bir tehlikedir. Kendi kanının başka bir ırkın kanı ile karışmadığını nerden biliyorsun ? Eğer dedenin dedesinin dedesi belki bir kürtle evlendi, o zaman sende potansiyel bir tehlikesin. Türklerin arasında gerçek vatan severler var diye bütün türkleri bağrına basmamalısın bu sonuç çıkıyor dime.Buda bu adamın ideolojisinin açığı. Onu şekillendirenler bunu zamana göre yapar yeter mi demişsin yani bu ideolojiyi yavaş yavaş önce diğerlerini kendi menfaatine göre kullan sonra onlara kıçına tekmeyi bas. Bu gördüğüm duyduğum hitlerinkinden sonra en salak milliyetçilik.

Türk ülkenin asli unsurudur.Kurucu ırkıdır.Bu yüzden onları baskasının degerlendirme alternatfi yoktur.Ya bu kadar mı seviyeyi düşrüdünüz.İlk okul çocukları gibi bana en basından bunlar anlatırıyonuz.Biz o Türklerin içindekilere şerefsiz diyoruz.Şunu anlıyacaksın koç.Ülke hangi bag ile yönetilirse yönetilsin kardeşlik baganın eksik oldugu anda o yönetim çöker misali en yakın tarih osmanlıdır.Sana kendi kanından insanlar ile ortak hareket et diyor etnik çöplükleri ortadan kaldır demiyor.Anladın mı tekrar edeyim mi.Yani bu hiyaraşik düzende yönetenler Türk olmalıdır.Digerlide yasayacaksıt elbet ancak yönetimde söz sahibi olmaları onları kendi çıkarları dahlinde bu düzenin basındaki asli kurucu ırkı ortadan kaldırmaya yönetiliktir.Misal dtp.Kısa örnek bunlar.Anladın mı tekarlıyım mı.Çünkü kurucu olan asli unsur diger denetimleri elinde barındırmasa dış güçler bu saysede etnik unsurları hareket ettirir.Sen arnavutsan potansiyel tehlikesin.Senin seviyorum ediyorum demen bir şey ifade etmiyor ama bu tüm aranavutların öldürülecegi anlamıanda gelmiyor yani bizim düzenimizde yasayabilirsiniz.Bizde bu konuda bu etnik unsurlara karsı temkinli olmalıyız.Çünkü tarhimiz bizi buna yönlendiriyor.Eger gerçekten vatanına baglı bir etnik unsur bizim yönetimimizede karısmaz da karsıda çıkmaz onun için bir sorun olmadıgı gibi bizim içinde bir sorun teskil etmez.

Kaldı ki öyle sıcak dolarla beslenen soysuz köpeklerin yazdılarına bakıp yok efendim ülkede herkes karsımısta etmişte safsatalarına inamayı bu gün anadoluda 50 milyon Türk vardır bunların içinde 35 milyonunda etnik pislik karısmamıs halde bulunur.Bu çalısmaların hepsi antropoljik olarak binlerce örnekle ile beraber piç ismetin siyaseti nedeni ile kaldırılmıs ve yasaklanmıstır.Anladın mı şimdi hadi uza

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

insanları biribirnden ayıran düşünce sistemleri olmalıdır ırkları değil sen doğarken Türk olacağını biliyormuydun hayır. peki ya annenin babanın kim olduğunu ona da hayır en basit örnek peki ya anneni ve babanı seçebiliyor muydun hayır dolayısıyla ırkınıda seçemiyordun. Ama büyüdüğünden düşünebiliyorsun iyi ve kötüyü ayırt edebiliyorsun. iyi kötü, kötüyü iyi gibi gösterenlerin canı cehenneme. insan seçemediği elinde olmadığı birşey için yargılanmamalıdır. sana en basit örnekle kürtleri vereyim kürt deyince aklıma gelen çok farklı şey vardır, kimisi sıkı türk millyetçisi kimisi sıkı pkk milliyetçisi türk milliyetçisini kendi ırkından birinin yaptığı bir hata yüzünden yadırgamak son derece yanlış bir davranıştır. ön yargılar mutlaka vardır olacaktır da. Saygı çerçevesi içindeki ayrımcılığa her türlü varım amma ve lakin insan kendi seçemeyeceği birşeyin saygı çerçevisinde ayrımcılığını düşünmek bile beni çıldırtmaya yetiyor. Sana gerçek bir Türkü gerçek bir arkadaşımdan bahsedeyim. Adı Özgür kendisi Uygurludur ailesi soykırım ve baskı nedeniyle Çinden Türkiyeye göç etmiş, onunla sürekli konuşur ve bilgi almaya çalışırım, ona birkeresinde çine soykırım yapılmaya kalksa dolaylı yada dolaysız olarak destek verirmisin kesinlikle HAYIR cevabını verince şaşırdım ne diyor bu diye. İşte ben gerçek Türkçülüğü anladım. Lazmış arnavutmuş boşnakmış kürtmüş yada türkmüş kısacası farketmezmiş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RoadMaster
    RoadMaster's avatar
    Erkek
    maalesef Nihal Atsız'ın öğütlerine oğlu Yağmur asla uymamıştır.Kendisi sıkı bir türk devrimcisidir ve babasını pek sevdiği söylenemez.Nihal Atsız kafatascıdır faşistin en önde gideni zekasını az kullanandır.Hayal aleminde yaşar ve hayatının son zamanlarında kendisinin türk olmadığını öğrenip kafayı yemiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Aslanım bırak şu basma kalıp yazıları bunların içi boşaldı ve bitti.Artık resmi olarak idelojiler bu sekilde yapılanırsa ne olur biliyormusun.Yarın kürtçe öbür gün lazca diger gün baska bir lehce ve dil kullanılır.Bu keskin bir hat ile çizilmeli ve sınırlandırılmalıdır.Madem dogdugun ülkeyi secemiyorsun madem ırkını secemiyorsun ozaman hangi ırkın kurdugu ülkede dogmussan onlar ile birlitke uyumlu olucaksın bitti.Irkımı secemdim,bunu secemdim diyerek bugun kürdistan sevdalılarını yarın xistan sevdalıları çıkar ve çıkıcaktır.Bu bir yaptırım haline geliyor bana bunlar ile gelme.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

RoadMaster bunu yazdı:
    maalesef Nihal Atsız'ın öğütlerine oğlu Yağmur asla uymamıştır.Kendisi sıkı bir türk devrimcisidir ve babasını pek sevdiği söylenemez.Nihal Atsız kafatascıdır faşistin en önde gideni zekasını az kullanandır.Hayal aleminde yaşar ve hayatının son zamanlarında kendisinin türk olmadığını öğrenip kafayı yemiştir

Vah canım öylemi neler ögretmişler sana öyle hahaha.Şu başlıkta ne kadar kuyurugnu kıstırmıs adam varsa sadece hakaret etmekle yetiniyo yahu koyun ortaya fikirlenizi tartısın karı gibi kıvırtıp yok bu faşist tü kaka yok şu bu geçin bunları.

Toplam Hit: 9172 Toplam Mesaj: 65