Nihal Atsız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    en sevdiğim şiirleri.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek
    bende çok severim bu iki şiiri  her biri şaheser değerindedir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkii
    darkii's avatar
    Erkek
    Bu insanların boyle dusuncelerin var oldugu yerde kardes kardesi vurmaya mermi sıkmaya devam edecek ve bu varolma savaşı herzaman devam edecek...Belki yeni yetişen kuşak bu gibi insanlara karşı biraz daha önyargılı yaklasıp ayıklama metodunu kullanır ve bunun gibi pravakatorlere meydan vermez saygılarımla iletirim..

Sözlerim Silahlarim! İmza Kajmer...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    bişey degilde ben şunu merak ettim " Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar,"
    Bu 2.si olan Abazalar kimler ? :D
    ~ hocam sen niye atsızı eleştiriosunki ?
    sanane diyebilir adam bi yazar seni ilgilendirmez afedersin elin amerikanı , yunanlısı türkler or*spu cocugudur diyor ama ona gore..
    anladınmı ?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHEK1LC1
    SHEK1LC1's avatar
    Erkek

Çocuklugu Hüseyin Nihal Atsız'ın yazdıklarını okumakla ve anlamaya calısmakla gecen biri olarak:

zamanında iyi ucmus sahsına münhasır bi zat der gecerim.

Kimsede bana Atsızın agzından Türkçülük Milliyetçilik yapamaz..!!

Fikir adamı oldugu bile şüphelidir sahsi kanaatim..

Milliyetçi oldugumuzu söyleyen bizler yada ben

onun yazdıklarını düstur edinip hareket etmiş olsaydım okudugum ve milliyetçi genclik için önde saf tuttugum o günlerde bi tane Allahın kulu kalmazdı sag..!

masaldan ibaret trışkadan nameler..

Hüküm verildi...!!! KARISMA...!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Konu H.N.ATSIZ'dan açıldı ve Türkçülüğe dil uzatmaya kadar gidildi.Herkes eleştirlebilir ama sadece geberip gittikten sonra gübre olmatan öte bir faydası olmıyacak adamlar tarafından hakaret kimse kimseye edemez.Tabi sizin içi saygı optimistikzsfddfdasf zart zurt oldugundan kıblesi moskova olan köpeklerce hakaret edilebilir.Dogrudur.Herşeyin bir uslu adabı vardır degil mi ?

Yok herşeyin adabı falan..Şuana kadar teze karsı kimse anti tez üretilmedi yapılan yorumların hepsi "saçma şu bu" konu Atsızdan açıldı Türkçülük ile devam ediyor.Çünkü konunun içerigi sadece bir vasiyet.Bunu açan bebe bu çakallardan haberi yoktur yada vardır beni zerre ilgilnedirmiyo ama bildigim birşey varki ne zaman bu vasiyet gündeme gelse birileri kuyruguna basılmış it gibi Türkçülügü bu vasiyet adı altından dil uzatmaya kalkıyor.Bende bu yüzden burdayım bu yüzden savunuyorum.Çünkü dışarı çıktıgnızda günlük hayatınızda biliceksiniz birileri Türkçü birleri Türkçülügü savunuyor adımınızı ona göre atıcaksınız...Çanakale savaşları sadece  düşamanın hatası yüzünden kaybedilmişdir diyenler tarafından eleştirlemez.Sokakta ki it bile eleştiremezler.Çünkü bunları yelleyen agzı bedeni tüm fikriyati her zaman kendi şahıs çıkarları üzerini kurulmustur.Bu şahıslar sokaktaki ittin önünde bile secdeye varıcaktır.

Bunun haricinde gerçekten öğrenmek gerçekten konuşmak isteyen fikrilere karsı karsıt fikir üretebilen her görüşten insan buyursun gelsin pmden bana ulassın sabaha kadar adabıyla efendi gibi tartısalım.Araya 3.kişilerin girip ortamı bulandırıp milleti tahrik etmesine izin vermeden.Ne ögrenmek isteniyorsa ne sorulmak isteniyorsa kim merak ediyorsa gelsin.

Onun haricidenkiler zaten kendilerine yakısan cevabı aldılar şimdi otursunlar.

Konu şeriatcısından komunistine ele ele sadece hakaret edilmek üzere açıkta kalan bir konu haline gelmiş durumda.Bir fiil foseptik çukuru olmustur yazmaya deger bir şey yoktur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------

Konu H.N.ATSIZ'dan açıldı ve Türkçülüğe dil uzatmaya kadar gidildi.Herkes eleştirlebilir ama sadece geberip gittikten sonra gübre olmatan öte bir faydası olmıyacak adamlar tarafından hakaret kimse kimseye edemez.Tabi sizin içi saygı optimistikzsfddfdasf zart zurt oldugundan kıblesi moskova olan köpeklerce hakaret edilebilir.Dogrudur.Herşeyin bir uslu adabı vardır degil mi ?

Yok herşeyin adabı falan..Şuana kadar teze karsı kimse anti tez üretilmedi yapılan yorumların hepsi "saçma şu bu" konu Atsızdan açıldı Türkçülük ile devam ediyor.Çünkü konunun içerigi sadece bir vasiyet.Bunu açan bebe bu çakallardan haberi yoktur yada vardır beni zerre ilgilnedirmiyo ama bildigim birşey varki ne zaman bu vasiyet gündeme gelse birileri kuyruguna basılmış it gibi Türkçülügü bu vasiyet adı altından dil uzatmaya kalkıyor.Bende bu yüzden burdayım bu yüzden savunuyorum.Çünkü dışarı çıktıgnızda günlük hayatınızda biliceksiniz birileri Türkçü birleri Türkçülügü savunuyor adımınızı ona göre atıcaksınız...Çanakale savaşları sadece düşamanın hatası yüzünden kaybedilmişdir diyenler tarafından eleştirlemez.Sokakta ki it bile eleştiremezler.Çünkü bunları yelleyen agzı bedeni tüm fikriyati her zaman kendi şahıs çıkarları üzerini kurulmustur.Bu şahıslar sokaktaki ittin önünde bile secdeye varıcaktır.

Bunun haricinde gerçekten öğrenmek gerçekten konuşmak isteyen fikrilere karsı karsıt fikir üretebilen her görüşten insan buyursun gelsin pmden bana ulassın sabaha kadar adabıyla efendi gibi tartısalım.Araya 3.kişilerin girip ortamı bulandırıp milleti tahrik etmesine izin vermeden.Ne ögrenmek isteniyorsa ne sorulmak isteniyorsa kim merak ediyorsa gelsin.

Konu şeriatcısından komunistine ele ele sadece hakaret edilmek üzere açıkta kalan bir konu haline gelmiş durumda.Bir fiil foseptik çukuru olmustur yazmaya deger bir şey yoktur.

Inan cok bos bir adamsin. Kendi dogrundan baska dogru yok senin icin. Yazilip cizildi, sayende mesajlar silindi. Hem ortami proveke et , hem küfürden dolayi banlan.Sonra birde yok konu surdan suraya geldi, adabiyla özelden konusabiliriz, yok seriatcisindan komunüstine v.s v.s
    Ortami böyle yapan, ona bunun anasina söven senmiydin baskalarimiydi? insanlari kaliba koyup küfürü basmak cok kolay degilmi? it köpek v.s demek seni üstünmü kiliyor. Kisisel egonu internette ona buna söverek, kendinden kücük görerek tahmin etmektesin. Suana kadar bu forumdaki tüm mesajlarin bu sekilde.
    Kimsin sen ? tezlerden bahsediyorsun? ezberlemissin bir kelimeyi? ne gibi bir cevap bekliyorsun? senin tartisma uslubün, seviyen, bizim dogru düzgün cevap vermemize imkan tanidimi?

...
    yazmaya deger birsey yoksa yazmicaksin.
    oturdugun yerde susacaksin!

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

1- Millet ve Irk kavramı farklıdır. (Bknz ANTROPOLOJİ)

2- Milliyetçilik fikri (akımsal-ekonomipolitik) ilk olarak fransız ihtilali ile ortaya çıkar, çünkü burjuva kapitalist ortamın yarattığı bunaltıda monopolleşen burjuva zorunlu anlaşmalara gitmiştir. Bu anlaşmalar ilk başta aynı sınır ve kültür üzerindeyken ilerleyen aşamada emperyalleşmişlerdir. Hemen her sınırda kendi içinde tekelleşen burjuvalar birbirlerinle savaşırken millet kavramına sarılmak zorunda kalınmıştır. Örneğin fransız kömür tröstleri ingilteredeki kömür yataklarını işleyememiştir buna ingiliz kömür tröstleri engel olmuştur. Bu pazar-hammadde paylaşımı 100yıl savaşları ve 1.Dünya Emperyalist Paylaşım Savaşı na sebep olmuştur. Her iki savaştada halkın gözünün kapatılıp burjuvanın işlerini halleden ülke hükümetleri milliyetçilik oyunları oynamışlardır. İşin en komik yanıysa üretilenin satılması için emperyalist pazarlama modellerinin enternasyonel zemine dayanmasıdır. Yani milliyetçiliği ortaya atahnlar globalizim, küreselleşme gibi saçmalıklarla kendi tezlerini çürütmüşlerdir.  Emperyalist sistem milliyetçiliği reddeder, Kapitalistler sadece işlerine gelen kısmında kabul eder, Feodal sistem zaten ümmetçidir, İlkel komünal (çoban toplum) halklarda ise fertlere duyulan ihtiyaç dolayısıyla soydaşlığa dayalı benimseme var gibi gözükür. Kısaca tarih boyunca milliyetçilik sadace kapitalist ekonomilerce uyutma saklama mekanizması olarak kullanılmıştır. Milliyetçilik bir ideoloji yada bir sistem değildir. Günümüzde her anlamda niteliğini kaybatmeye başlamıştır. Milliyetçiliği oluşturan *Soy birliği *Dil birliği *Kültür birliği üçlüsünden bu gün yalnızca dil ayakta kalma çabasındadır. Nihal Atsız gibi soyu ön planda tutan araştırmacılar ise gerçeklerden uzak mantık yoksunu kişilerdir. Türkçülük akımının doktorasını veren  ziya gökalp bir kürttür. Atatürk bile türkçülüğü akılsıszlık olarak değerlendirmiştir (Bknz NUTUK, diğer rejim ve sistemleri yorumladığı bölüm). Türkçülük düşüncesinin en büyük acısını bize yaşatan ise enver paşa'dır (bknz Sarıkamış). 

Bu gün insanları birbirinden ayıran ne ırklardır ne soylardır nede kültürlerdir(en azından yok oluşuna kısa süre var) hatta dil bile yavaş yavaş yok olmaktadır. Bu gün insanları ayıran ezen ve ezilen uçurumudur. Bizi ezen silah, toprak, banka ve fabrika sahipleri (finans kapital burjuva) ve onlara sadece yaşamak için zincirlenen işçiler, memurlar, köylüler (proleterya) hatta şimdi iyi gibi görünen esnaftır (küçük burjuva). 

Sen eğer bu toplumu seviyorsun çünkü birlikte yaşama arzundan çünkü insan olmandandır. Bu gün yunanlılara gıcıksak bunun sebebi her iki ülkeninde yöneticileridir (üretim araçlarına sahip egemenleri). Bırakalım bu çağdışı yönlendirme araçlarını milletini gerçekten seven insanı sevendir. İnsanı seven küçük bebekleri değil ekonomik egemenleri tehlike olarak görendir. Sırf farklı bir dil konuşuyor diye bizden farklı görünüyor diye gaz odalarında çocuk ve anneleri boğmanın mantığı yoktur! Eskiden siyah derililer sırf siyah diye köle sayılırdı bu gün ise milletler birbirini aşşağılıyor. Pek fazla yol katedememişiz ama sen ve ben insanlığımızı kaybetmezsek bu bir gün değişecektir. Bir gün sınıflar ve sınırlar OLMAYACAK!

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:

Yok herşeyin adabı falan..Şuana kadar teze karsı kimse anti tez üretilmedi yapılan yorumların hepsi "saçma şu bu" konu Atsızdan açıldı Türkçülük ile devam ediyor.Çünkü konunun içerigi sadece bir vasiyet.Bunu açan bebe bu çakallardan haberi yoktur yada vardır beni zerre ilgilnedirmiyo ama bildigim birşey varki ne zaman bu vasiyet gündeme gelse birileri kuyruguna basılmış it gibi Türkçülügü bu vasiyet adı altından dil uzatmaya kalkıyor.Bende bu yüzden burdayım bu yüzden savunuyorum.Çünkü dışarı çıktıgnızda günlük hayatınızda biliceksiniz birileri Türkçü birleri Türkçülügü savunuyor adımınızı ona göre atıcaksınız...Çanakale savaşları sadece  düşamanın hatası yüzünden kaybedilmişdir diyenler tarafından eleştirlemez.Sokakta ki it bile eleştiremezler.Çünkü bunları yelleyen agzı bedeni tüm fikriyati her zaman kendi şahıs çıkarları üzerini kurulmustur.Bu şahıslar sokaktaki ittin önünde bile secdeye varıcaktır.

dünyadaki bütün ırkları düşman sayan sadece kendi ırkını doğru dürüst gören bir adamın türklüğün hoşgörüsünden nasibini almamış bir adam sadece o. Belli ki Hitler özentisi ...

+ bana bebe diye hitap edersin sonra saygı maygı diye ortalığı saygısızlıkla suçlarsın millete küfür edip ban yersin sonra yine saygı dersin.   SAYGILI OL !

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

CommunisT bunu yazdı:
    Inan cok bos bir adamsin. Kendi dogrundan baska dogru yok senin icin. Yazilip cizildi, sayende mesajlar silindi. Hem ortami proveke et , hem küfürden dolayi banlan.Sonra birde yok konu surdan suraya geldi, adabiyla özelden konusabiliriz, yok seriatcisindan komunüstine v.s v.s

Ortami böyle yapan, ona bunun anasina söven senmiydin baskalarimiydi? insanlari kaliba koyup küfürü basmak cok kolay degilmi? it köpek v.s demek seni üstünmü kiliyor. Kisisel egonu internette ona buna söverek, kendinden kücük görerek tahmin etmektesin. Suana kadar bu forumdaki tüm mesajlarin bu sekilde.
    Kimsin sen ? tezlerden bahsediyorsun? ezberlemissin bir kelimeyi? ne gibi bir cevap bekliyorsun? senin tartisma uslubün, seviyen, bizim dogru düzgün cevap vermemize imkan tanidimi?

...
    yazmaya deger birsey yoksa yazmicaksin.
    oturdugun yerde susacaksin!

Ya ben anlatmıyorum yada kimse anlamak istemiyor.Tartısalım diyorum fikirlerinizi belirtin diyorum buna tez degil bilgi ile matıgın söz yahut yazı ile ifade edilmesi yerine kısaca "tez" demem kimseye batmasın.Kısaca düşüncenizi belirtin diyorum.Kimseyi siklemesem gelin buyrun adabı ile tartısalım demem.Kimseyi küçük gördügümüz yok bu bir degil iki degil ben onlarca kez farklı görüşteki insanlar ile tartımısımdır buna herkes şahit yani biz kimseyi küçük görüp hadi len çek git sen kimsin demiyoruz sadece ne söylüyorsa aynı üslubla cevap veriyoruz.Kimse kimseden hakarete küfür eyw etmesini bekleyemez.Birde konuyu provaket etmişim vah vah vah hiç gülecegim yoktu.Atın atın da bari usruplu atın göz var nizam var okumayıda biliyonuz.Adam kalkıp daha 3.mesajda "saçma" kelimesini kullanıcak sonra ben ona ooo bak evladım yapma etme diyecem siktirsin.Kimse kusura bakmasın herkes cavabını alır.Benim içinde sen boş adamısn okadar bossun ki bunu sana söylemem gerek görmiycek kadar seni takmıyorum bile o derece yani.Şimdi bunları söyle ardından kalk bana senin uslubun bize cevap verme hakkı tanıdımı de yk öyle.Kaldı ki bu konuyu ben özel olarak antikkye msnden iletip silmesini ve beni banlmasını rica ettim.Çünkü sinirliydim ve daha fazla yazarsam daha çok küfür edilcekti bu yüzden biz nerde duracagımıza iyi bilyioruz bunu bilmeyenleri yanlıs yerde arıyonuz.En basındanhersey okunursa iki kişi tartısırken hep araya 3. kişiler girdi yok o işte ben bu bilmene düşüncleri izliyom ediyom diyerek çok normal yorumlar yaptı ya geçin bunları.Bu konuyu en son provake ediceklerden biri benim.

Toplam Hit: 9174 Toplam Mesaj: 65