folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölümden Sonrası Warmı?

Ölümden Sonrası Warmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Kimi kisilerin inancina göre yok ama cogunluk da yuce bir varliga inanmak insanin icinden gelen bir güdü..

bende sahsen müslümanim ama gereksinimlerini 4 4lük yapiorum diyemem.. Ölümden sonrasina inaniyorum hatta söyle diyorum

Yaw ölümden sonrasi olmasa bu dünyanin kahri çekilmez. Hemen intihar ederdim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeliDumrul
    DeliDumrul's avatar
    Erkek

bi tane ateistle konuşuyodum, 'bu sadece orta zeka seviyeli insanların kendini avutmak için inandıkları bi olgu dedi.' kalkıp ağzının üstüne çarpacaktım bi tane zor tuttum.

ben inanıyom ama her türlü bokuda yiom. :D

Dünya gözümde kerbeladır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Valla kardesım ben o testlere pek ınanmıyorum ama ıllede olcuyse 2 sene once yaptıgım testın sonucu 141. Bu benım cok zekı oldugumu soyluyor. Nasıl oluyorda Allahın vrlıgına ınanıyorum? Senın ateıst alt zeka sevıyesınde bır arkadas sanırım.....

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arahman
    arahman's avatar
    Erkek

ÖLÜMDEN SONRASI YOK.

Bana ölmüden sonrası olması mantıksız geliyo.

Benim düşüncem bu.

Agrasif miyim neyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aacemmi
    aacemmi's avatar
    Erkek
    seekeerkiz bunu yazdı:

öldükten sonrası gerçekten war mı? elimizde bir kitap war we orda ölümden sonrası war diyo diye herkes kendini şartlandırmış durumda ya yoksa? oraya gidip de geri gelip olduğunu haber weren birisi mi war? war da ben mi bilmiyorum?  siz ne düşünüyosunuz? ya yoksa? bu hazırlık? bu ibadet? bu şartlandırma NEDEN? YA YOKSA?

1) Kur'an hakkında bir kitap dememelisin

2) Senin şuan yaptığın şey Allah(cc) korusun seni dinden çıkaracak ölçüde büyük birşeydir

3) Ben inanmakla hiçbirşey kaybetmedim. yani yoksa hiçbirşey olmayacak peki ya varsa? varsa sen kaybettiklerini nasıl telafi edeceksin

Allah(cc) hepimizi bu tür sapmalardan korusun

Yol uzun olabilir. Önemli olan yolun neresinde olduğumuzdur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aacemmi
    aacemmi's avatar
    Erkek
    arahman bunu yazdı:

ÖLÜMDEN SONRASI YOK.

Bana ölmüden sonrası olması mantıksız geliyo.

Benim düşüncem bu.

bu senin inanç eksikliğindendir, kuranı hiç okumamandandır, ailenin seni yetiştirirken yaptığı bir hatadır

Yol uzun olabilir. Önemli olan yolun neresinde olduğumuzdur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizkurt
    yalnizkurt's avatar
    Erkek

var.................. yarabbi bu ugursuz gecenin yokmu sabahı mahserdemi bi carelerin HELAHİ

alemin çomezi bi book bilmez ki
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnarchisT
    AnarchisT's avatar
    Erkek

Ölümden sonrası varmıs yokmnus okdar onemlimi sizce.. bence deil!! benim icn bu dunyada ne yaptıgımdır... insanlar bu dunyada yaptıklari ile anılır ve kalırlar........

BY    AnarchisT

Bazen Aradıkların Sana Cok Yakındır...!! By AnarchisT
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek
    FISTIK bunu yazdı:

Ölümden sonra hayat vardır bu her defasında vurgulanmıştır! Şahsen ben inançlı bir kişiyim ve sonuna dek inanıyorum..

Ölümden sonra kıyamet günü İsrafil (A.S:9 sua üfleyecek ve kıyamet kopacaktır sonrasındada sonsuz bir zaman başlayacaktır! İnanmıyorsan bekle ve gör! Ama, ya inanmadıkların doğru ise ne yapacaksın?

bu hareketinden dolayı seni takdir ediyorum:D bunları ilkokuldan beri biliyoz

yaw agalar siz bi cami hocasına falan gidin ya kıyamet geliyo walla sizin acınızdan ıyı olur kapın bıseyler

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    lemonata bunu yazdı:

amele_2 bunu yazdı:

kardeşim elhamdülillah müslüman'ım ama böyle bi çelişkiye düştüğüm oluyo arada bir. ama cevabını ancak ölüpte kıçımıza pamuğu tıkadılarmı alırız..kasmayın kendinizi Allah, Cennet, Cehennem warmış gibi yaşayın bence...yoksa fazla bişi kaybetmezsiniz ama eğer tersini yaparsak inanmazsak bide ööle bişi hakketen warsa götümüze palar cayır cayır yanarız amele_2 ile huzura yolculuk......reklamlardan sonra dewam etçek

olm sen hakketten topsun hea......pis alkolik madem Allah var neden o kadar içiyon benle tekirdağları neyin yumoşşşşşşşş.....

hadi ben atheistim , ama doğru öbür tarafta suçu bana atçan demi, walla beni bu pis atheist kandırdı dicen........

lan zibidi Allah la arama niye giriyon lan belki ben o rakıları cehennemde daha iyi yanmak için içiyom alkol harlar hesabı..
    aramızda geçen bi konuşmayı aktarıyorum:
    amele_2 : lan niye inanmıyon
    lemonata : lan ne biliim biz maymundan geldik
    amele_2 : hay maymunlar ziksin seni anlat ozaman dünyada ilk canlı nasıl oluştu..
    lemonata : şimdi dünyaya bitane meteor düştü
    amele_2 : eeee
    lemonata : bunda protein yapıtaşları(yada ööle bişi) wardı
    amele_2 : eee
    lemonata : sonra bunlar birleşti bilmemne oldu onlar birleşti hücre oldu onlar birleşti doku oldu onlar birleşti ebeminki oldu (lan nassı birleşiyo kendikendine bunlar halaa çözemedim "ki konuşmanın üzerinden 2 aydan fazla geçti")
    amele_2 : lan olm arada geçiş formu yokmu kendi kendine balık kertenkele olurmu ???
    lemonata : olmuş a.q bilmiyom
    yane demem oki bu inanmayanların alayı fıs

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 24894 Toplam Mesaj: 113