folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölümden Sonrası Warmı?

Ölümden Sonrası Warmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek

şöyle düşünsek şimdi bir tren var ve haraket ediyor

en arkadan başlarsak en arkadaki vagonu ne çekiyor?

bir öndeki vagon. peki bu vagonu ne çekiyor? bunu da kendi önündeki vagon. bu böyle devam eder gider..... Peki lokomotifi kim çekiyor?

Eğer lokomotifi de çeken bir şey olursa o zaman o lokomotif, lokomotif olmaz yani herşeyin başında başı olmayan kendi kendine olan bir şey olması lazım. Yani eğer Allah'ı yaratan bir güç arıyorsak bu sefer de onu kim yarattı diye soracağız ve bu kısır döngü devam edecek.

Ya da tabure düşünün (dört bacaklı olan tabureleri) şimdi

üç bacaklı bir tabure var (yani tek bacağı eksik) ve diğer tabureden destek alıyor peki diğer taburen nerden destek alıyor? Bu soru git gide uzar eğer ön tarafta bir 4 bacaklı tabure olmazsa bu sistem göçer.

Bir de Allah'ı düşünürken gördüğünüz canlı varlıklara göre hayal etmeyin O'nu, O'nu insan oğlunun aklı tam olarak kavramaya yetmez ve siz O'nu O'nun yarattıklarına benzeterek aramaya çalışırsanız yanılırsınız. Misal, bilgisayarı bulan adamın bilgisayara benzediğini ya da bir ressamın iki boyutlu bir resme benzediğini düşünmek gibi birşey bu.

O kendi yarattıklarından farklıdır o doğmamıştır doğurulmamıştır. O hep vardı zamandan önce de vardı çünkü zamanı da yaratan O.

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1.insan oğlu şimşekten yıldırımdan korkmuştur.......onları tanrı yapmıştır......barınarak bunlardan korunmuş ve yenmştir...

2.insan oğlu aslan ı yenememiş .........aslanı tanrı yapmıştır

3.insa oğlu aslanı yenmiş fili yenememiş .......fili tanrı yapmış

4.insan oğlu ateşi görmüş.....onu tanrılaştırmışş.......

5.insan oğlu orduları yenememiş .......fravunları tanrılaştırmış

6.insan oğlu yer yüzündeki en güçlü canlının kendisi olduğunu öğrenince tanrıyı soyut bir varlık haline getirmiş....

bundan yıllar önce allah kendisini neden göstermedi ilk insanlara :)...buda mı sınavdı yapma ya şimdi o insanlar sınavdan çaktımı

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    kâl-u bela (nasıl yazıldığından tam emin değilim) da gösterdiya

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AHMUDEM
    AHMUDEM's avatar
    Erkek

arkadaşlar uzatmaya gerek yok Allah (c.c) vardır. (yok diyenlere örnek elektriği görebiliyormusunuz, ama elektirk var)

ölümden sonra hayat vermı diyene arkadaşlarda hiç süpheye düşmesinler, ölümden sonrada hayat var ama bu bizim bildiğimiz gibi bir hayatmı onu bilemeyiz. Hz.Ali tekrar dünyaya gelecek. bu kitabımızda yazıyor. (ilk mesajı gönderen arkadaşımızı kınıyorum. siz kutlal kitabımızdan bahsederken sanki roman veya masal kitabıymış gibi bahsetmişsiniz.)

şimdi insanın aklına bu tür konular takılıyor. benimde aklıma takılan bir konu da;

biz annemizin karnında ortalama 9 ay 10 gün durduk ve dünyaya gözlerimizi açtık. bu süre 9 ay 10 gün, peki ortalama 60-70 yıl yaşayıp öldüğümüzde bize sorulan sualler içerisindemi sorulacaktır. bu fani dünyada (çok kısa bir süre olarak kabul ediliyor) neler yaptın. ahirette zaman dünyadaki zaman gibi geçmiyeceği ilim adamaları tarafından açıklanmıştır.

Zincirleme olarak düşünürsek;

biz annemizin karnında 9 ay 10 gün olarak kaldık ve dünyaya gözlerimizi açtık. 60-70 yıl yaşadık ve ahirete göç ettik. peki ahiretten dünyadaki hayatımıza baktığımız zaman (ort: 60-70 yıl), dünyadaki hayatımız, anne karında geçirdiğimizi 9 ay 10 gün gibi kısa bir süre gibi gelir mi? eğer bu sorunun cevabı evetse ilk diyeeğimiz sey şu olacak;

BU KADAR KISA BİR SÜRE İÇRİSİNDE NEDEN İBADETLERİMİZİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEDİK.

acizane aklıma gelenleri sizlerle paylaşmak istedim. cümlelerimde hata olabilir. affedin.

Yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildirler.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    AHMUDEM bunu yazdı:

Hz.Ali tekrar dünyaya gelecek. bu kitabımızda yazıyor.

alıntı yaptığım yeri biraz açsana ben mi yanlış anladım yoksa sen yukardaki gibi mi dedin eğer öyle dediysen biraz açıklama yaparsan sevinirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek
    AHMUDEM bunu yazdı:

arkadaşlar uzatmaya gerek yok Allah (c.c) vardır. (yok diyenlere örnek elektriği görebiliyormusunuz, ama elektirk var)

ölümden sonra hayat vermı diyene arkadaşlarda hiç süpheye düşmesinler, ölümden sonrada hayat var ama bu bizim bildiğimiz gibi bir hayatmı onu bilemeyiz. Hz.Ali tekrar dünyaya gelecek. bu kitabımızda yazıyor. (ilk mesajı gönderen arkadaşımızı kınıyorum. siz kutlal kitabımızdan bahsederken sanki roman veya masal kitabıymış gibi bahsetmişsiniz.)

ZUHUHAHAHAHAHAHHAHAH

Ben elektiği görebiliyorum ve çoğu zaman hissettimde!!!(Yıldırım kıvılcım vs.) 

Şöyle desen cuk otururdu Ameliyat la  x  şahsın beynine baksam   orda akılı göremeyince  o şahıs akılsız

biri olmaz dime!!!!          

Şimdi  Hz.ALİ  ne  alaka

Buarada ALLAH insanı yaratmıştır fakat  hiçbirşey ALLAH ı yaratmamıştır    NİYE

Çünkü ALLAH     AHAD   dir...

-
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    Yoo örnek düzgündü senin gördüğün elektrik değil ışık ayrıca Allah'ın varlığını da ben hissedebiliyorum ama Hz Ali meselesini tam anlamadım ne demek istediğini

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    he he ölmek ve bitmek bunu kabullenemeyin :))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

PeriSaN bunu yazdı:

Yoo örnek düzgündü senin gördüğün elektrik değil ışık ayrıca Allah'ın varlığını da ben hissedebiliyorum ama Hz Ali meselesini tam anlamadım ne demek istediğini

Hz.Ali konusunda nedemek   istedi anlamadım hakkaten..

Birşeyi görebilmek için ışın saçması yada ışın çarpması lazım yani elektrik örneği yanlış bence çünkü

somut bir örnek.....

ama  akıl  duygu düşünce vs.   soyut

Bu arada kıyamete yakın gelcek  olan  Hz. İsa dıda  konuyla ne alaka......

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    doğru senin dediğin de mantıklı da Hz. Ali meselesini hâlâ ben de çözemedim

Toplam Hit: 24947 Toplam Mesaj: 113