folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ölümsüzlük Mümkün Müdür?

Ölümsüzlük Mümkün Müdür?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Kaynak diye gösterdiklerinin alayı gazete, hatta bir tanesi film (!?). Cidden bu kaynaklarla ortaya argüman mı sürüyorsun? :D Buna araştırma denmez hocam malesef.

İnsan vücudunda hiç yenilenmeyen ve çok daha düşük hızlarda yenilenen hücreler de var. Yani evet her 7 yılda tüm hücrelerin yenilendiği yalan.

180 yıl yaşayacak şekilde yaratılmış konusuna girmiyorum bile. Bunun bilimsel bir dayanağı yok. Popüler safsata dediğim bu.

Son olarak literatürü belli olmayan semenderle ilgili olayda; adam semenderlerin organ yenilemesinde rol alan sistemleri ortaya koymuş ve bu ölümsüzlük için insanlara umut mu oluyor? Biz 10 sayfa ne tartıştık abi, hiç baktında okudun mu? :D

krypt tarafından 02/Ağu/13 13:31 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Kaynak diye gösterdiklerinin alayı gazete, hatta bir tanesi film (!?). Cidden bu kaynaklarla ortaya argüman mı sürüyorsun? :D Buna araştırma denmez hocam malesef.

İnsan vücudunda hiç yenilenmeyen ve çok daha düşük hızlarda yenilenen hücreler de var. Yani evet her 7 yılda tüm hücrelerin yenilendiği yalan.

180 yıl yaşayacak şekilde yaratılmış konusuna girmiyorum bile. Bunun bilimsel bir dayanağı yok. Popüler safsata dediğim bu.

Son olarak literatürü belli olmayan semenderle ilgili olayda; adam semenderlerin organ yenilemesinde rol alan sistemleri ortaya koymuş ve bu ölümsüzlük için insanlara umut mu oluyor? Biz 10 sayfa ne tartıştık abi, hiç baktında okudun mu? :D

birader ben bilim adamı değilim ki kalkıp deney ve gözlemlere katılayım..  benimki yalan seninki doğru kalabalığına dönüşmemeli.. sen bildiklerini nerden öğrendin desem sen de "makalelerden, haberlerden duydum" diceksin..şayet bilimadamıysan kendin araştırıyorsan orasını bilemem... 
    gazetelerin işi yok ta "belli konuda" bilimsel  safsata alaylı haberler mi yapıyor ? yapmıyor değil ama haberlerin kaynağı gazete değil, bilimsel araştırmanın yapıldığı kaynakça gösteriliyor.
    deney gözlem haricinde teorik ve evrim ile ilgili konu olursa hiç kimse kesin bişey söyleyemez.

tüm hücrelerin istisnasız yenilendiğini söylemedim. Vücutta kendini yenilemeyen dokular da var tabi. Beyin, gözler ve sinir sistemi kendini yenileyemiyor.
    180 yıl ortalama yani farazi bir rakamdır.. kesin 180 yılı görecekler demedim.. şayet  dokular devamlı yenilenme rejenerasyon özellik österilirse (buna her ne etken olursa) uzun süreli yaşam olabilir.. yaşlandırmayı hızlandıran, organları yetmezliğe götüren  hastalıklar (toksin vs..) her türlü etken bu süreci hızlandırır.

180 yıl meselesi  film örneğinde biyoloji professörünün verdiği büyük bir olası değerdir. filmi izlersen ne olduğunu anlarsın.
    semender örneğini ölümsüzlük için değil, organların devamlı bir yenileme içinde olması, bu özelliğin insana aktarılması mümkün olursa, canlıyı uzun süre yaşatmaya yakınlaştırır demek için yazdım. 

10 sayfa tartıştım diyorsun doğru.. bu mantıkla gidersen 100 sayfa bile boş bir tartışma sürebilir
    literatürün doğru olsa her neyse fazla uzatmanın anlamı yok..

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

gelecekte ölümsüzlük bilimsel olarak Alien filmlerinde adlandırılan Hypersleep ya da oblivionda olan delta uykusu gibi uzun süreli dondurulmuş hayatta kalma olarak gerçekleştirilebilir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

mumkundur

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

böyle şeyleri okurken ve hayal ederken çok heycanlanıyorum. dünya düzenini tamamen değiştirebilcek şeyler. http://norobilim.com/kategori/noro-futurizm/

make total destroy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    mungabunga bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

birader ben bilim adamı değilim ki kalkıp deney ve gözlemlere katılayım..  benimki yalan seninki doğru kalabalığına dönüşmemeli.. sen bildiklerini nerden öğrendin desem sen de "makalelerden, haberlerden duydum" diceksin..şayet bilimadamıysan kendin araştırıyorsan orasını bilemem... 
    gazetelerin işi yok ta "belli konuda" bilimsel  safsata alaylı haberler mi yapıyor ? yapmıyor değil ama haberlerin kaynağı gazete değil, bilimsel araştırmanın yapıldığı kaynakça gösteriliyor.
    deney gözlem haricinde teorik ve evrim ile ilgili konu olursa hiç kimse kesin bişey söyleyemez.

tüm hücrelerin istisnasız yenilendiğini söylemedim. Vücutta kendini yenilemeyen dokular da var tabi. Beyin, gözler ve sinir sistemi kendini yenileyemiyor.
    180 yıl ortalama yani farazi bir rakamdır.. kesin 180 yılı görecekler demedim.. şayet  dokular devamlı yenilenme rejenerasyon özellik österilirse (buna her ne etken olursa) uzun süreli yaşam olabilir.. yaşlandırmayı hızlandıran, organları yetmezliğe götüren  hastalıklar (toksin vs..) her türlü etken bu süreci hızlandırır.

180 yıl meselesi  film örneğinde biyoloji professörünün verdiği büyük bir olası değerdir. filmi izlersen ne olduğunu anlarsın.
    semender örneğini ölümsüzlük için değil, organların devamlı bir yenileme içinde olması, bu özelliğin insana aktarılması mümkün olursa, canlıyı uzun süre yaşatmaya yakınlaştırır demek için yazdım. 

10 sayfa tartıştım diyorsun doğru.. bu mantıkla gidersen 100 sayfa bile boş bir tartışma sürebilir
    literatürün doğru olsa her neyse fazla uzatmanın anlamı yok..

Hocam şu an boş tartışma yapan sensin. Biz gayet 10 sayfa faydalı bir tartışma sürdürdükEğer bilimle ilgili (konu demiyorum bak "bilim") yeterli bilgin yoksa, şu şöyledir diye ortaya sürmeyeceksin. Yaptığın yanlış bilgilendirmedir, etik değildir. Her şeyden önce akademik yayınların diğer yayınlardan farkını öğrenmeni tavsiye ederim.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ayağını sıcak tut başını serin, fazla düşünme derin derin.. demiş bulan kişi hocam

Toplam Hit: 10022 Toplam Mesaj: 108