folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ölümsüzlük Mümkün Müdür?

Ölümsüzlük Mümkün Müdür?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

Walter bishop tan öğrendiğimiz birşey varsa oda bilim elimizdeyken tanrı bizleriz ve sınırı biz çizeriz

Peki hocam etrafta bu kadar scientist ( sözde tanrı vardıda ) bir tane orjinal diş bile yapamıyorlar ne iş ?

Tezâtlıkmı, he yoksa o kadar güç var kullanmak istemiyorlar anladımmmmmmmmmmm... Tevâzu :|

Halter Biboş'a selamlar.

Bu arada sorunun cevabına gelirsek orjian bir cevap vereceğim ama tınlayan olmayacak herhalde.

İnsanlar zaten ölümsüz. Mücessemliği ölümlü, oda suret-i itibari ile ölümde zerrelerden (kuyruk sokumunu araştırabilirsiniz)bir insan yansa bile orada hayat devam ediyor ölü ateşi kampçılar bilir onun gibi.

Ayrıca toprak ve insanı bağdaştıran ortak özellikli denklemlerin hepsi çıktığında anlaşılır bir virgül altıyüz onsekiz kanununa göre izlenim yaparsan kusursuzluğa eşit görülmezliği bulabilirsin.

Bilimselliği %60'ı saçma ve parasal hiyerarşi oranı yüksek işlerdir, sadece bir birlerini poh pohluyorlar kendi kendilerine bir şey öğretip onun üstünden kendi kendilerine ödüller verip baş tacı yapıyorlar.

Ben inanmıyorum %99'una.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/07/23/kok-hucreden-retinaya-yeni-hucre-nakli

adamlar kök hücreden retina yapıyolar, dişi yapıp napıcan?

edit : Kuyruk sokumu konusunda söylediğin şey resmen saçmasapan birşey herhangi bi kanıt göstermeden bu kadar rahat konuşuyor olabilmenize şaşıyorum

Jilet_Boris tarafından 29/Tem/13 05:42 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Bence ölüm var olmaya devam edecek..  Ölümsüzlük oldugunu varsaylım o zaman insanoğlunu durduramazsın ölümsüzlük duygusu bütün duyguları sonsuzca yaşatmak ister bu da felaket..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı
    Zeytun-i bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

Walter bishop tan öğrendiğimiz birşey varsa oda bilim elimizdeyken tanrı bizleriz ve sınırı biz çizeriz

Peki hocam etrafta bu kadar scientist ( sözde tanrı vardıda ) bir tane orjinal diş bile yapamıyorlar ne iş ?

Tezâtlıkmı, he yoksa o kadar güç var kullanmak istemiyorlar anladımmmmmmmmmmm... Tevâzu :|

Halter Biboş'a selamlar.

Bu arada sorunun cevabına gelirsek orjian bir cevap vereceğim ama tınlayan olmayacak herhalde.

İnsanlar zaten ölümsüz. Mücessemliği ölümlü, oda suret-i itibari ile ölümde zerrelerden (kuyruk sokumunu araştırabilirsiniz)bir insan yansa bile orada hayat devam ediyor ölü ateşi kampçılar bilir onun gibi.

Ayrıca toprak ve insanı bağdaştıran ortak özellikli denklemlerin hepsi çıktığında anlaşılır bir virgül altıyüz onsekiz kanununa göre izlenim yaparsan kusursuzluğa eşit görülmezliği bulabilirsin.

Bilimselliği %60'ı saçma ve parasal hiyerarşi oranı yüksek işlerdir, sadece bir birlerini poh pohluyorlar kendi kendilerine bir şey öğretip onun üstünden kendi kendilerine ödüller verip baş tacı yapıyorlar.

Ben inanmıyorum %99'una.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/07/23/kok-hucreden-retinaya-yeni-hucre-nakli

adamlar kök hücreden retina yapıyolar, dişi yapıp napıcan?

edit : Kuyruk sokumu konusunda söylediğin şey resmen saçmasapan birşey herhangi bi kanıt göstermeden bu kadar rahat konuşuyor olabilmenize şaşıyorum

Acbü'z-zeneb, direk meali tefsir okur gibi okuma o manada değil araştır sadece.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Adamın mesajını bi okuyun la. Bedenin çürüyüp gitmesinden veya ölümsüzlük iksirinden filan bahsetmiyor.

Sorun bence gayet mantıklı. Benimde aklıma yattı fakat hafıza nakli o_0 !

Kafam karıştı

Evet hocam bazı arkadaşlar tam olarak konuyu hazmetmeden cevap yazmış olsun güzel şeyler paylaşılmış gün içinde ara ara okuyacam

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı

Kalp kasları yıllar geçtikçe yorulur ve ölmeye başlar.

Kalp kası cins olarak çizgili bir kastır kendini yenileyemez.

Kalp kasları öldükçe kan daha zayıf bi şekilde pompalanır vücuda dağılan kanın akışı, miktarı, dengesi bozulur.

Hal böyle olunca da vücut hücrelerin ölmeye başlar ve yaşlanırsın.

Sen Kalp kaslarındaki kaybı %0 'a indirirsen -ki az imkansız gbi- yaşlanmayı durdurursun.

Yani yaşlılığı durdurmanın beyinle değil de kalple ilgisi var.

bu bilimsel açıklaması, hastalıklar dahil değil bunun içine ama.

"Her can ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz."

-Ankebut / 57- AHA BU DA DİNSEL AÇIKLAMASI :D

emekli ikramiyesine bi mekanik kalp taktır :) sıkıntıdan kurtul diyon ha :D 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hastalığı, parçalanmayı, birilerinin gelip yemesini ve saymazsak ölümsüz bir arkadaş var:

Turritopsis nutricula

Onun dışında, birkaç bu tip örnek hariç (hidra, kültür ortamındaki bakteri kolonileri vb.), insanların da dahil olduğu Hayflick limit diye bir olay var, zamanla her bölünmeden sonra telomer kısalması olduğu için bir süre sonra çoğalmanın mümkün olmaması, biyolojik yaşlanma ve sonunda nalları dikmek. İnsanda bazı kanser hücrelerinin ölümsüzlük tanımına en yakın hücreler olduğunu söyleyebiliriz.

Şöyle bir görüş de var: bir insanın tüm hücreleri kanser hücresi olduğunda o insan ölümsüz olacaktır.

Teknik bir iki sıkıntı (kanser hücrelerinin genellikle doku oluşturamaması vb.) olmakla beraber, şahsi fikrimce insan ölümsüzlüğüne en benzer şey bu şekilde yakalanacak. Ha tabii bütün hücreler kanser hücresi olunca insan insan sayılacak mı tartışılır. Aynı şu "insan nereye kadar insandır" olayı.

--------konuyla doğrudan alakası olmayan tamamlayıcı etik muhabbeti---------

"Bir insanın bacağını kestik mesela, hala aynı insan mıdır? İki kolunu da kestik? Komple belden aşağısını kestik? Kalbinin yerine suni kalp koyduk? Karaciğer ve böbrekleri yerine makineye bağladık? 'Beyni duruyorsa, düşünmeye devam ediyorsa hala aynı insandır' mı dedin? Peki bilincini bir başka insana yerleştirsek? Hangisi hangi insan olur o zaman?"

Bu konudaki etik sorunların da çok kolay bir çözümü var, bkz:* Zamanında bulmuşlar sağolsunlar. 

--------bitti---------

Tabii bir diğer seçenek Transilvanya yollarına düşüp, bir vampir bulunca da "Abi nolur ısır" diye yalvarmak.

edit: Ayırdığım kısım konuyla doğrudan ilgiliymiş de ben direk başlığı okuyup daldığım için şey yapamamışım. Klonlamadakine benzer bir sıkıntı. O durumda da canlının durumunu şekillendiren aşağı yukarı yüzde 30 genetik miras, yüzde 70 çevresel faktörlerdir deyip geçebiliriz. Bahsi geçen çevresel faktörler kürk renginden agresifliğe, kulak büyüklüğünden güven duygusuna kadar birçok şey, tek yumurta ikizlerini farklı insanlar yapan her şey gibi de özetleyebiliriz bunu. Fakat hafıza/bilinç transferi dediğimiz bambaşka bir nokta. Yani eğer 'olmuş' bir yetişkin insanı alıp başkalaştıracaksak, bunu makine vasıtasıyla yapmanın yine bir ahlaksal sorunu yok, ama bireyler ya da (hehe, olmaz da, oldu diyelim) komple suni bir insan içine monte etmek suretiyle yapmak aynı hafıza ve bilince sahip iki birey olmaya devam edecekse ortamda, ürkütücü bir şey. Eskisini öldürüyorsak şahsi fikrimce sorun yok. Ruh tabii burda bu sefer tersten devreye girip 'olur mu öyle şey, asıl insan ruhu olan, hafıza ve bilinç hiçbir şey ifade etmiyor, eskisini öldürmek insan öldürmektir, yenisi asla aynı olamaz' diye bağrışmalara sebep olabilir.

Velhasıl sorunlu ve karışık mevzu. Ben mümkün olabilinceye kadar düşünmeyi ertelemeyi tercih ediyorum ki yetişebilirsem varsayımlar üzerinden değil günün koşullarına göre fikir yürütebileyim. Şu aşamada düşünerek zaten yüzlerce kez yazılmış bilim kurgu senaryolarından farklı bir şey ortaya çıkmıyor.

izzmarit tarafından 29/Tem/13 09:37 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

FireX'in sitesinde güzel bir yazı var bu konuda, bilimsel olarak ilgilenenler okusun.

http://www.bilimsehri.com/makaleler/telomer.html

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı

FireX'in sitesinde güzel bir yazı var bu konuda, bilimsel olarak ilgilenenler okusun.

http://www.bilimsehri.com/makaleler/telomer.html

Tam okumadım göz gezdirdim ama gözüme çarpan bir hata var. Meşguliyetim geçince yazayım, Firex hala TBT'yi takip ediyorsa düzeltsin. Böyle paylaşımlar yapmasını takdir ettim doğrusu, bu site hakkında bilgim yoktu. Gerçi Firex'i hep takdir ederdim zaten hahah. 

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fikrettin
    fikrettin's avatar
    Erkek

Konuyu görünce aklıma 'The Man From Earth' filmi geldi. Bu konuyla örtüşen bir hikayeye sahip. Kısaca şöyle özetleyeyim: 14 bin yıldır yaşayan bir adam olsaydı? ... Birkaç bilim-adamı bir oda içinde bu konu hakkında beyin fırtınası yapıyor. Bu tip konulara merakı olanlar mutlaka izlesinler. Efektsiz bilim-kurgu nasıl yapılır, göstermiş herifler.

http://www.imdb.com/title/tt0756683/

Peki, Zeki Müren'de bizi görecek mi?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

her nefis ölümü tadacaktır... üstüne söz söylenemez heralde :D

Toplam Hit: 10021 Toplam Mesaj: 108