folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

bu müridlikde para varmı hocalar ? bu işlerde para dönüyomu tarikat üyesi kimi görsem hep son model arabalar ama giyimler tirt gösteriş olmuyormu haram degilmi günah degilmi canımız çekiyor aklımda deli sorular :/ benide alırlarmı

yok ne parasi.. fakiride zenginide geliyor benim bildigime göre. nurcu cemaati gibi degil, hani sadece zengin adamlarin pesinde degiller. 

oraya isteyen geliyor, ister ayyas, ister fakir, zengin, dinsiz. hertürlüsü geliyor. bazilari düzeliyor, bazilarina ise fayda etmiyor. degisik bisey 

Parmak bassam olurmu?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Konyali bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

bu müridlikde para varmı hocalar ? bu işlerde para dönüyomu tarikat üyesi kimi görsem hep son model arabalar ama giyimler tirt gösteriş olmuyormu haram degilmi günah degilmi canımız çekiyor aklımda deli sorular :/ benide alırlarmı

yok ne parasi.. fakiride zenginide geliyor benim bildigime göre. nurcu cemaati gibi degil, hani sadece zengin adamlarin pesinde degiller. 

oraya isteyen geliyor, ister ayyas, ister fakir, zengin, dinsiz. hertürlüsü geliyor. bazilari düzeliyor, bazilarina ise fayda etmiyor. degisik bisey 

benim anlamadığım şey bu adamlar nereye geliyor camiye mi cafe de falan mı toplanıyorlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    Konyali bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

benim anlamadığım şey bu adamlar nereye geliyor camiye mi cafe de falan mı toplanıyorlar

adiyaman - menzil köyünde camiide. bildigim kadariyla ugur boral, mehmet topal, fatih tekke vs bu tarikatin müridiymis.. 

gidiyorlar seyhi ziyaret ediyorlar, namazlarini kiliyorlar, muhabbet ediyorlar, tövbe ediyorlar yaptiklari yanlislara. yani kendilerini orda temizlenmis hissediyorlar veya tazelemiste diyebiliriz..

Parmak bassam olurmu?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Özetle: Naksibendi Tarikatını Türkiyede ve dünyada bir çok kolu vardır, bir çoğunun bir biri ile bağlantısı yoktur.

Merak ettiğin ne varsa pm ile sor anlatayım ;)

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

Hacı ankarada bulursan beraber katılak :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

acaba peygamber soyundan gelen ateist yada hristiyan varmıdır, cidden merak ediyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    rebellisch bunu yazdı

acaba peygamber soyundan gelen ateist yada hristiyan varmıdır, cidden merak ediyorum.

@edit

pardon yasak olduğunu unutmuşum.

CEO tarafından 03/Mar/13 14:32 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek
    manyaksi bunu yazdı

yuh ne sallamislar ama

Parmak bassam olurmu?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    rebellisch bunu yazdı

hiç sanmıyorum peygamber soyundan gelipde ataist olacak biri olsun :)

bu arada adıyaman dergahına gitmek isteyenler falan olursa istanbulun hemen hemen her semtinde var.

gitmek tevbe almak isteyen olursa adadolu yakasında buluşup götürebilirim, sırf deneyim için gitmek isteyenler de dahil :)

Yapmış oldukları organizasyonlar genelde toplumda dayanışmayı arttırsa da bazı çevreler tarafından, nedeni bilinmez ama hep kötü olarak algılanmaktadır.

Çok taktir ettiğim bir uygulaması da hapishanelere dini kitap, peygamber efendimizin hayatı, namaz hocası gibi kitapları ücretsiz göndermeleridir.

Yardım etmek isteyenlerden kitap ücreti toplayıp ücretsiz olarak hapishanelere gönderiyorlar..

Dini kitap gönderip kendilerine çekmeye çalışıyorlar falan diyen arkadaşlara gelince : hiçbirşey adam öldürmekten, hırsızlık yapmaktan kötü olamaz heralde.

Geçen gün hapishanenin birinden gelen mektuptaki yazanları duyunca gerçekten çoook taktirimi kazanmış bir dergahtır..

Mektupta yazan bazı cümleler şöyle : 

"Gönderdiğiniz kitaplar sayesinde kendimi buldum. Allah'a çok şükür doğru yolu geçte olsa bana gösterdi.

Buradan çıkmama daha 15 sene var, ama çıkmak nasip olurda o günleri görürsem eğer mutlaka sizleri tanımak isterim.

O günleri görürmüyüm bilmiyorum ama olurda görürsem canımla malımla herşeyimle cihad etmeye hazırım " şeklindeydi..

(Bu arada bahsettiğim topluluk adıyaman - menzil köyü'dür )

ben anlamadı şimdi köy var diyorsunuz dergah var diyorsunuz dergah ne onu anlamadım 

Toplam Hit: 8319 Toplam Mesaj: 76