folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

edit: nakşi bendi o zaman site yapıcak değil ya..  bu siteler neyin nesi hiç anlamadım adamlar neyin nesi hiç hiç anlamadım osmanlı dergahı ingilizce sohbet :D o ney la..  film gibi çekilmiş birde giysiler (kostümler) falan çok acayip günlük kullandıkları giysiler mi ki acaba?..

vay be gerçekten ilginç demekki devam ettirenler belkide sapıtanlardan (inş öyle değildir)

zone tarafından 02/Mar/13 22:14 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

bu şıhların peşinde koşanlar farkında olmasalarda şirkteler islam dinine göre -bunu söyleyen ben isem bir sorgulayın bu durumu-

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

Allah'tan başkasından yardım dilemek O'ndan başkasına aşırı yönelmek İslam'a göre şirktir küfürdür.

Her kim katı bir inat ve kör bir taassupla Kur'an ve Sünnette delili bulunmaksızın bunların peşine düşerse,

mahşerde kendisine hiçbir yardımcı bulamayacak ve yüzü koyun cehenneme atılacaktır.

Başı secdeden kalkmasa da sofrada iftar sahurdan başka olmasa da kendini müslüman zannetse de.

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

bu şıhların peşinde koşanlar farkında olmasalarda şirkteler islam dinine göre -bunu söyleyen ben isem bir sorgulayın bu durumu-

Söylemeye çalıştığım da bu , ama arkadaşlar öyle olmadığını iddia ediyor.

Anarsistherif...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

http://www.menzil.net/

http://www.radyoonbes.com

http://www.semerkand.tv/Site/canli.aspx

menzil sofileri iyidir.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

Hocam üşenmeyin google'da bir bakın İslamiyet'de müceddid kavramı vardır tarikat şeyhlerini öyle görüyor olabilir insanlar.

Allah Türktür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

hocam öncelikle tartışma çıkmasın bilgi edinmek amaçlı soruyorum demişsin ilk cevaptan sonra başlamışsın yok tarikat şöyle yok böyle değilmi diye :D 

el ayak öpme şeyhi kutsama muhabbetlerini bende doğrulamıyorum ve sapkınlık olarak görüyorum.

fakat olayın sosyolojik bir boyutu varki her insandan aynı bilinç seviyesinde olmasını bekleyemezsin adam var islama göre günahın içinde çokta bilgili değil kalkıyor iki zikre gidiyor huzur buluyor sonra işlediği günahları azaltmaya başlıyor nefs terbiyesi yapıyor.

örn. menzil tarikatı bu konudaki en büyük örnek milyonu bulan insan gidip bir gün aç kalıp şeyhin huzuruna çıkma vs. aşamalarından geçip bir duygusal yoğunluk yaşıyor ve o tecrübeyle biraz daha müslümanca yaşamaya başlıyor.

durum böyle olunca aralarından bazı tiplerde bu huzurun kaynağının islam değilde şeyhin kendisi olduğu yanılgısına düşüp ona kutsallık atfediyor ve sapkınlıklar başlıyor. Süreci böyle özetleyebilirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

hocam işte nefis ve şeytan burda devreye giriyor. bu tip kişileri bu şekilde kandırıyor ve kişi farkında olmadan yoldan çıkıyor.

bu işin usulü şudur;

önce Allah sevgisi, sonra rasulu muhammed s.a.v. sonra ehli beyt sonra peygamber soyundan gelen mürşidi kamil'ler. bu işin sıralaması budur. insan bu sizin şıh dediğiniz kişiler ki bence söylemlerinize dikkat edin ve genelleme yapmayın! peygamber efendimizin soyundan gelen kişilerdir. bizim onları görme isteğimizde adab'tandır. ortamında muhabbetinde bulunma isteğidir. ve elbet sonuçta kaşı gözü burnu vs her hangi bi yeri peygamber efendimize benzeyecektir.

@ yukarıda biri daha yazmış allah peygamber sav varken bu tip şeylere ihtiyaç duyuluyor diye. onuda şöyle açıklayım;

bi mürşidi kamil'den kendi anlatımıyla açıklalayım. bu mürşidi kamil'de es-seyyid osman hulusi efendi'dir. malatya darende'dedir. araştırabilirsiniz.

kurtuluşa erebilmek için 3 şey gerekir.

1 ilim : dini konular (sevap günah helal haram mekruh sünnet islamın şartları vs.

2 bu ilmi işlemek : yaşantımızda uygulamak

3 en önemlisi bi mürşidi kamil'in elinden tutabilmek. bi mürşidi kamil'le bağlantınız yoksa ilk ikisinin hiçbir önemi yoktur.

özet olarak bu şekilde

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

bu müridlikde para varmı hocalar ? bu işlerde para dönüyomu tarikat üyesi kimi görsem hep son model arabalar ama giyimler tirt gösteriş olmuyormu haram degilmi günah degilmi canımız çekiyor aklımda deli sorular :/ benide alırlarmı

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

bu müridlikde para varmı hocalar ? bu işlerde para dönüyomu tarikat üyesi kimi görsem hep son model arabalar ama giyimler tirt gösteriş olmuyormu haram degilmi günah degilmi canımız çekiyor aklımda deli sorular :/ benide alırlarmı

hocam evvela avatarını değiştir :)

Anarsistherif...
Toplam Hit: 8320 Toplam Mesaj: 76