folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

rahmetli abdulkerim el kıbrısi hocayı çok severdim

kendisini youtube üzerinden takip ederdim

mantıksız konuştuğunu hiç duymadım
    Allah rahmet eylesin

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    hector611990 bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı
    hector611990 bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı

İslam'da tarikat yoktur.

Vardır diyen varsa bana Kur'an ayetleriyle ve Hadis-i Şerifle kanıtlasın. Başka bir kaynak kabul etmiyorum.

Hadi varsa bile tarikat dediğin din ile ilgili bir gruplaşma. Bu adamların dinin dışına çıkmaması lazım ama ekonomiden tut siyasete kadar kadrolaşmaları var. Nakşıbendi veya nurcular değil; hepsinin!.

İstedikleri kadar güler yüzlü iyi insanlar olsun, hoşsohbet olsun... Amaçları Allah ise devletin kadrolarında ne geziyorlar?

sende bana namazı neye göre kime göre kıldığını kanıtla tabi kılıyosan yada kılmasanda namazın farz olduğuna inanıyosan

Peygamber sünneti denen şeyden haberin yok galiba?

Hem Müslüman'ım diye geçiniyorsunuz hem de hemen ters birşey söyleyenlerin müslümanlığını sorguluyorsunuz "tabi inanıyorsan.." bırakın bu örümcek kafalılığı.

Araştır bakalım namazı neye göre nasıl kılındığını kim göstermiş insanlara? Karşına direkt olarak Hz. Muhammed çıkar. O bu şekilde kıldığı için biz de böyle kılıyoruz.

:) yazık

Asr-ı saadet zamanını herhalde sadece işine gelen kısmıyla araştırmışsın tarikatlar zaten peygamberin yolunu sağa sola bükülmeden dik bir şekilde devam ettirmek için vardırlar bunların başındada ilmi takva derecesinde yüksek olan insanlar vardır bu insanlar kolay kolay nefislerine yenik düşmezler ama insan tek başına nefsine yenik düşmesi kadar kolay bi durum yoktur bunun için tarikatlar vardır

Kur'an ve Hadis-i Şerif'te yazan birşey varsa getir hocam, yoksa boşuna dil dökme. Benim din konusunda onlardan başka rehberim olamaz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

rahmetli abdulkerim el kıbrısi hocayı çok severdim

kendisini youtube üzerinden takip ederdim

mantıksız konuştuğunu hiç duymadım
    Allah rahmet eylesin

aynen katılıyorum kardeş

- - -
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek

illa konu disina cikilcak :) tmm bu konuda silinebilir ;)

neden 2 türk konu disina cikmadan, veya konuyu baska yerlere cekmeden tartisamiyor anlamiyorum :) diyecek laf bulamadigindanmi yoksa konu hakkinda bisey bilmedigi icinmi. bilmeyipde kendisini bende akilliyim gibisindenmi göstermek ? herneyse :)

Parmak bassam olurmu?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı
    hector611990 bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı
    hector611990 bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı

İslam'da tarikat yoktur.

Vardır diyen varsa bana Kur'an ayetleriyle ve Hadis-i Şerifle kanıtlasın. Başka bir kaynak kabul etmiyorum.

Hadi varsa bile tarikat dediğin din ile ilgili bir gruplaşma. Bu adamların dinin dışına çıkmaması lazım ama ekonomiden tut siyasete kadar kadrolaşmaları var. Nakşıbendi veya nurcular değil; hepsinin!.

İstedikleri kadar güler yüzlü iyi insanlar olsun, hoşsohbet olsun... Amaçları Allah ise devletin kadrolarında ne geziyorlar?

sende bana namazı neye göre kime göre kıldığını kanıtla tabi kılıyosan yada kılmasanda namazın farz olduğuna inanıyosan

Peygamber sünneti denen şeyden haberin yok galiba?

Hem Müslüman'ım diye geçiniyorsunuz hem de hemen ters birşey söyleyenlerin müslümanlığını sorguluyorsunuz "tabi inanıyorsan.." bırakın bu örümcek kafalılığı.

Araştır bakalım namazı neye göre nasıl kılındığını kim göstermiş insanlara? Karşına direkt olarak Hz. Muhammed çıkar. O bu şekilde kıldığı için biz de böyle kılıyoruz.

:) yazık

Asr-ı saadet zamanını herhalde sadece işine gelen kısmıyla araştırmışsın tarikatlar zaten peygamberin yolunu sağa sola bükülmeden dik bir şekilde devam ettirmek için vardırlar bunların başındada ilmi takva derecesinde yüksek olan insanlar vardır bu insanlar kolay kolay nefislerine yenik düşmezler ama insan tek başına nefsine yenik düşmesi kadar kolay bi durum yoktur bunun için tarikatlar vardır

Kur'an ve Hadis-i Şerif'te yazan birşey varsa getir hocam, yoksa boşuna dil dökme. Benim din konusunda onlardan başka rehberim olamaz.

http://www.mumsema.com/tarikatlar-tarikat-cesitleri/68137-islamda-tarikat-var-midir.html

http://www.mumsema.com/tarikatlar-tarikat-cesitleri/132670-musluman-tarikat-mensubu-olmak-zorunda-midir.html

- - -
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector611990
    hector611990's avatar
    Erkek
    Konyali bunu yazdı

illa konu disina cikilcak :) tmm bu konuda silinebilir ;)

neden 2 türk konu disina cikmadan, veya konuyu baska yerlere cekmeden tartisamiyor anlamiyorum :) diyecek laf bulamadigindanmi yoksa konu hakkinda bisey bilmedigi icinmi. bilmeyipde kendisini bende akilliyim gibisindenmi göstermek ? herneyse :)

yada senin gibiler bişe dediğini zannederek zırvalasın diye

- - -
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yazılanları çizilenlei pek okumadım. Sadece kendi bildiklerimi yazıcam. 

Gaziantep Üniversitesi'nde okurken Polis Muhbiri olan bir arkadaşım vardı. Hoş bende Jandarmaya bilgi veriyordum :) Neyse bu benim oda arkadaşı 3-4 sene kadar içlerinde kaldı. Bir kaç kere menzil diye bir yere gittiler. Anlattıklarını anlatsam aklın durur. 

Siyasi olarak kürtçülükten uzaktır. Özellikle Güneydoğu'da çok güçlü ve yaygınlar. Hizbullah ve Hizbutahrir'e siyasi çizgi olarak yakındırlar ama Şiî İran Hizbullah'ından da ayrılırlar. Dini olarak ne ile nasıl ilgilendikleri beni ilgilendirmiyor açıkcası....

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek
    mettoman bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

bu müridlikde para varmı hocalar ? bu işlerde para dönüyomu tarikat üyesi kimi görsem hep son model arabalar ama giyimler tirt gösteriş olmuyormu haram degilmi günah degilmi canımız çekiyor aklımda deli sorular :/ benide alırlarmı

Hacı ankarada bulursan beraber katılak :D

en zengin tarikat bizimkisi olsun hocam :D para köööpemiz olsun şıh mıh ıh fark etmez :D

DanqerLine tarafından 03/Mar/13 21:32 tarihinde düzenlenmiştir

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=EQMetc2BiUc

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı

Yazılanları çizilenlei pek okumadım. Sadece kendi bildiklerimi yazıcam. 

Gaziantep Üniversitesi'nde okurken Polis Muhbiri olan bir arkadaşım vardı. Hoş bende Jandarmaya bilgi veriyordum :) Neyse bu benim oda arkadaşı 3-4 sene kadar içlerinde kaldı. Bir kaç kere menzil diye bir yere gittiler. Anlattıklarını anlatsam aklın durur. 

Siyasi olarak kürtçülükten uzaktır. Özellikle Güneydoğu'da çok güçlü ve yaygınlar. Hizbullah ve Hizbutahrir'e siyasi çizgi olarak yakındırlar ama Şiî İran Hizbullah'ından da ayrılırlar. Dini olarak ne ile nasıl ilgilendikleri beni ilgilendirmiyor açıkcası....

hzibullah ile hizbutahrir'le hic bir alakasi yoktur naksibendi tarikatin :) adamlar nerdeyse birbirlerine girecekler. 

naksibendi tarikati hizbullah ile hizbutahrir hic sevmez hatta.. yanlis bilgi edinmissin kardes.

Parmak bassam olurmu?
Toplam Hit: 8317 Toplam Mesaj: 76