folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

Osmanlı Dergahı - Naksibendi - Bilenler , Araştırmış Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek
    hector611990 bunu yazdı
    Konyali bunu yazdı

illa konu disina cikilcak :) tmm bu konuda silinebilir ;)

neden 2 türk konu disina cikmadan, veya konuyu baska yerlere cekmeden tartisamiyor anlamiyorum :) diyecek laf bulamadigindanmi yoksa konu hakkinda bisey bilmedigi icinmi. bilmeyipde kendisini bende akilliyim gibisindenmi göstermek ? herneyse :)

yada senin gibiler bişe dediğini zannederek zırvalasın diye

merak etme ben senden daha bilgiliyim bu konuda ;) hadi baska kapiya:)

Parmak bassam olurmu?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Konyali bunu yazdı
    HannibALgan bunu yazdı

Yazılanları çizilenlei pek okumadım. Sadece kendi bildiklerimi yazıcam. 

Gaziantep Üniversitesi'nde okurken Polis Muhbiri olan bir arkadaşım vardı. Hoş bende Jandarmaya bilgi veriyordum :) Neyse bu benim oda arkadaşı 3-4 sene kadar içlerinde kaldı. Bir kaç kere menzil diye bir yere gittiler. Anlattıklarını anlatsam aklın durur. 

Siyasi olarak kürtçülükten uzaktır. Özellikle Güneydoğu'da çok güçlü ve yaygınlar. Hizbullah ve Hizbutahrir'e siyasi çizgi olarak yakındırlar ama Şiî İran Hizbullah'ından da ayrılırlar. Dini olarak ne ile nasıl ilgilendikleri beni ilgilendirmiyor açıkcası....

hzibullah ile hizbutahrir'le hic bir alakasi yoktur naksibendi tarikatin :) adamlar nerdeyse birbirlerine girecekler. 

naksibendi tarikati hizbullah ile hizbutahrir hic sevmez hatta.. yanlis bilgi edinmissin kardes.

hı hı haklısın. Jandarma ve emniyet istihbarat raporlarında Hizbullah ve Hizbutahrir üyelerinin menşeileri ile ilgili menzil grubu, kıbrısi grubu vs gibi notları ibneliğine yazmışlar. Bu örgütlerden kaydı kuydu olan adamlar fii tarihinde bu tarikatların arkasında ''hasbel kader'' durmuşlar. 1990'lı yıllarda Hizbullahçılar ile menzilciler pkk bitene kadar birbirlerini destekleyeceklerini açıklamadı, ben götümden uyduruyorum...

Evet haklısın ben yanlış bilgi edinmişim özür dilerim...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Konyali bunu yazdı
    hector611990 bunu yazdı
    Konyali bunu yazdı

illa konu disina cikilcak :) tmm bu konuda silinebilir ;)

neden 2 türk konu disina cikmadan, veya konuyu baska yerlere cekmeden tartisamiyor anlamiyorum :) diyecek laf bulamadigindanmi yoksa konu hakkinda bisey bilmedigi icinmi. bilmeyipde kendisini bende akilliyim gibisindenmi göstermek ? herneyse :)

yada senin gibiler bişe dediğini zannederek zırvalasın diye

merak etme ben senden daha bilgiliyim bu konuda ;) hadi baska kapiya:)

hocam takışmayın , paylaşın.

Huerfanos tarafından 04/Mar/13 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

Anarsistherif...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

utanmıyonuz dimi müridler ? Asık

kendinize ayığ olunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    yorumlara baktım ve bende mürit olmak isterim yaş ufak sorun olur mu ki 17 yaş bunu merak ediyorum
Toplam Hit: 8321 Toplam Mesaj: 76