folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Osmanlı‘Da Sex - Prof. Murat Bardakçı

Osmanlı‘Da Sex - Prof. Murat Bardakçı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _KN_
    _KN_'s avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:
    -----------------------------

konuda tartışma çıkarmak için demiyorum sadece merak ediorum bu konuda bilgisi olan war mı diye

türkler osmanlıdan beri bu zina namus wb kawramlara çok önem weren bi millet ki hala o şekilde dewam ediyo e bi erkekte en fazla 4 kadına dini nikah kıyabiliosa we zamanında haremdeki bayanların sayısıda 400 e kadar çıkabiliosa o zaman nerde kaldı yasak olan zina nerde kaldı dini kuralları

Harem kavramı bildiğim kadarıyla haremin bir ağası var ve kadın ağa olmak çok büyük bir kavram ve haremin 400 kişiye kadar çıkması sadece padişah eşlerinin kalmasından değil birçok kişilerin karılarının da orada yaşaması hatta oranın güvenliğini kırık erkekler veya erkekliği ellerinden alınmış kişiler sağlıyor.Haremde genç kızların vs vs eğitim almaları kızlığa hazırlanmaları gibi evreler var.

Diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin...

Çorlu'nun Yeni Mahallesi - ForumCorlu.com!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

konuda tartışma çıkarmak için demiyorum sadece merak ediorum bu konuda bilgisi olan war mı diye

türkler osmanlıdan beri bu zina namus wb kawramlara çok önem weren bi millet ki hala o şekilde dewam ediyo e bi erkekte en fazla 4 kadına dini nikah kıyabiliosa we zamanında haremdeki bayanların sayısıda 400 e kadar çıkabiliosa o zaman nerde kaldı yasak olan zina nerde kaldı dini kuralları

yasağı koyan kim, kim kimden hesap soruyor, kim kime ceza verdirtir kim kendisiyse, ben kimim niye buraya yazıyorum hunim nerde huni ne...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

irwa bunu yazdı:

400 e kadar hatun nasıl olur, lütfen mantık. osmanlı soy ağacını açıp bi bakarsan padişahların kaç hanımı olduğunu görürsün. her zaman 1 olmamış olabilir çünkü bir şehzadeye ihtiyaç vardır devletin bekası için. ama 3-4 ten fazla değildir. böyle sözler o insanlara yakıştırılamaz. haremde akıllı kızlar eğitime alınır. görgü kuralları, dikiş nakış, vb. bir sürü eğitim verilir. enderundan çıkan rütbeli asker ve devlet adamları haremden evlendirilir. harem padişahın 100lerce karısının bulunduğu bir oda değildir. sarayın bu bayanlara ait büyükçe bir bölümüdür.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek
    arkadaşlar açıklamışlar zaten adamın akademik kariyeri yok ama benim izlediğim programla sabit olan birşey vardır ki bu konuda oldukça takıntılıdır. Torpille prof olanlar yurt dışından alınan diplomalarla yapılan kariyerlere çok giydirir haklıdırda yeryer bir çok yardoç doç tan farkı yoktur ama yine bir arkadaşın da değindiği gibi kendi görüşünün haricinde başka bir düşünceyi pek dikkate almaz çok bilirim havası vardır ha bilirde ama başka bir görüşe tahammülsüzlük o bildiklerinide gölgelemektedir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Siz Osmanlı Padişahlarını bir daha araştırın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

kartalkethuda bunu yazdı:

irwa bunu yazdı:

400 e kadar hatun nasıl olur, lütfen mantık. osmanlı soy ağacını açıp bi bakarsan padişahların kaç hanımı olduğunu görürsün. her zaman 1 olmamış olabilir çünkü bir şehzadeye ihtiyaç vardır devletin bekası için. ama 3-4 ten fazla değildir. böyle sözler o insanlara yakıştırılamaz. haremde akıllı kızlar eğitime alınır. görgü kuralları, dikiş nakış, vb. bir sürü eğitim verilir. enderundan çıkan rütbeli asker ve devlet adamları haremden evlendirilir. harem padişahın 100lerce karısının bulunduğu bir oda değildir. sarayın bu bayanlara ait büyükçe bir bölümüdür.

hayır konuda gördüm zaten 400 e kadar oluomuş haremde die ama 10 bile olsa harem diye bi kawram war dimi yani bu dine aykırı bişe deilmi ben onu demeye çalışıyorum we öğrenmeye çalışıorum yani mantık diosunda bende zaten bu olayı anlamaya çalıştığım için soruyorum 

dewdim dewrildim geldim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    @ irwa senin için kötü :P

400 tane bile varsa hepsiyle iş görmüyor ya adam...
    Yetiştiriliyor Padişahın beğenisine sunuluyor, seçen o...
    ( Bu kısmı eleştirebilirsin bak ama tarih o günün şartlarına göre değerlendirilir muhabbetini de unutma )

Kaç tane seçiyor dersen İslamın müsaade ettiğinden fazla seçmesine ihtimal vermiyorum.
    Koskoca tahta çıkmayı reddedip, Ben Kendimi Allah Yoluna Adadım diyen Padişahı olan bir sistemde böyle bir şey olmaz.
    ( Kast ettiğim padişah yanlış hatırlamıyorsam 2. Mustafa falan olması lazım. )
    Ayrıca: KartalKethuda kabaca açıklamış, Harem direkt senin düşündüğün gibi bir yer değil. Yani Bugün Sen Gel,Ertesi Gün Seni Seçtim Gibi...Öyle bir şey yok!

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı:
    @ irwa senin için kötü :P

400 tane bile varsa hepsiyle iş görmüyor ya adam...
    Yetiştiriliyor Padişahın beğenisine sunuluyor, seçen o...
    ( Bu kısmı eleştirebilirsin bak ama tarih o günün şartlarına göre değerlendirilir muhabbetini de unutma )

Kaç tane seçiyor dersen İslamın müsaade ettiğinden fazla seçmesine ihtimal vermiyorum.
    Koskoca tahta çıkmayı reddedip, Ben Kendimi Allah Yoluna Adadım diyen Padişahı olan bir sistemde böyle bir şey olmaz.
    ( Kast ettiğim padişah yanlış hatırlamıyorsam 2. Mustafa falan olması lazım. )
    Ayrıca: KartalKethuda kabaca açıklamış, Harem direkt senin düşündüğün gibi bir yer değil. Yani Bugün Sen Gel,Ertesi Gün Seni Seçtim Gibi...Öyle bir şey yok!

öyle bir yazmıssın ki sanki padisahlar tek esliymis gibi.. git allah askına yaa... saraylara rus hatunlar getirenler benim dedem degildi herhalde :) rus hatunların cevirdigi dolapları hepimiz okuduk duyduk zamanında.. haremlerdeki yabancı uyruklu hatunlar kimin hatunuydu ki orasını "aile cay bahcesi" gibi göstermeye calısıyorsun :D

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

muhahhahaa aile çay bahçesi :D koptum sabah sabah

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

Mylitta bunu yazdı:

Şu herifin adının yanında prof ünvanını gördükçe deliriyorum.

Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 15572 Toplam Mesaj: 67