folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Oy Pusulalarına "Esma" Yazıyoruz!

Oy Pusulalarına "Esma" Yazıyoruz!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stabilo
    stabilo's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

ahahahah ulan hiç güleceğim yoktu bide seviniyolar filan ahahahah

vanity is definitely my favorite sin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    stabilo bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı

oha ulan ohaa bu adam belediye başkanı mı olmuş birde utanmadan tekrardan adaylığını koymuş hay yaa ulan ağzım açık kaldı şu okuduklarını mahalleden 7 yaşındaki çocuğa söylesen götüyle güler ak ahahahahahaha

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

demokrasi ve chp ...

benim parti ile particilikle bir işim yok. zaten oy kullanmıyorum ama burada da gördüğüm bir şeyi belirtmekte fayda görüyorum..

bazı arkadaşlar üstüne basa basa akpliler mal diyorlar, o insanları aşağılıyorlar hakir görüyorlar, küçük görüyorlar.. cahil, parya v.s. olarak görüyorlar.. ve onların bu ülkede oy kullanma hakkının olmadığını düşünüyorlar ki bu şekil bir yöntemle o "aptal" insanların ayaklarını kaydıracaklarına inanıyorlar.. evet inanan olacaktır muhtemelen orası ayrı konu..

ancak bu görüşte olanlar, yani kendilerine zıt olan (chp tabanı özellikle ki babam da dahildir buna ama yine de doğruyu söylemek zorundayım), insanları aşağılayıp hakaret ediyorlar ve sonra demokrasi diyorlar.. madem her insanın oy kullanmasına tahammülünüz yok ise, demokrasi maddesini neden koydunuz bu anayasaya.. tabii 1948 e kadar demokrasi yoktu, önce tek parti dönemi, sonra avrupayı kandırmak için onunu yavru partisi kuruldu ama adamlar oradaki "demokrasi" oyununu gördü.. bir ilden 10 kişi seçilecekse 10 kişilik liste gidiyor ve halka seçtiriliyordu, seçse de seçmese de 10 kişi zaten seçiliyordu ve bunun adı da demokrasiydi..

ama halk gerçekten oy kullanma hakkını elde eder etmez, ismet paşanın imam hatip kursları hamlesine karşın halk bu zihniyetin iktidar gücünü aldı ve 1950 lerden itibaren artık bu zihniyet tek başına gelemedi. çünkü halkı bu şekilde hor görüp aşağılıyorsun hatta hangi kadındı ismini unuttum, insancık diyordu bir chp milletvekili (atilla yaylanın videosunda vardı isteyen görebilir şişman bir kadın) neyse 

şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki, chp bu şekilde devam ettiği müddetçe asla "doğal" yollarla iktidar olamaz. çünkü insanları hor görmekten öte bir iş yaptıkları yok. dikkat ederseniz, bugüne kadar "ekseri" olarak halk, chp nin karşısında kimi görmüşse hep ona oyunu vermiştir ve gelecekte de böyle olacak. chp bu zihniyetini değiştirmediği müddetçe, iktidar olamaz.. belki onların da istediği bu'dur.

şimdi umarım birileri çıkıp da ya "akp" şöyle böyle demesin. ben burada bir partiyi savunmuyorum. ben demokrasiye inanmıyorum (sadece toplumları kandırmak için ağızlarına bir parmak bal vermek gibi görüyorum), partileri de particiliği de savunmuyorum. sadece buradaki bazı arkadaşların bir kesmi "aptal" olarak görmesinin aslında bir zihniyetin parçası olduğunu ve onların "akıl erdiremediği" bu bakış açısı yüzünden kaybettiklerini belirtmekti..

yoksa ha akp ha chp ha mhp.. hepsi kendi çıkar mantığı üzerinden hareket ediyor.. particiliğin amacı da budur.. 

hocam haklı olmak ile birlikte CHP nin değişmesi taraftarıyım. Ben asıl merak ettiğim AKP %100 ün partisi olarak tayyip ölene kadar iktidarda kalabilirdi niye milleti birbirine düşürdü kırdırdı amacı ne ki ? yani karşıt görüş oluşturdu. Sen gel demokrasiyi yok et, zaten bok gibi zenginsin paran var hırsızlık yap , kardeşim köprü yapyorsun hava limanı vs yapıyorsun çok güzel niye Atatürk'e hakaret ediyorsun. Veya niye insanlara ortak özgürlük sağlamak yerine ( kılık kıyafet ) sadece türbanlı bacım diyip geçiyorsun. 

Sonuç olarak hem CHP hem AKP %100 ün partisi olabilecekken olamayan partiler. MHP zaten doğası gereği olamaz. 

Demokrasi gerçekten yok. Bence de bu bir aldatmaca. 

Ben tüm vatandaşların gerek dini , gerek demokratik , gerek hukuksal eşit şart ve özgürlüğe sahip olduğu bir ülke istiyorum. 

Ak Partililere niye kızgınız çünki at gözlüğü takıyorlar. Alayınca bir tayyip aşkı adam assa da kessede yanlışa yanlış demiyor. Kardeşim sen hangi partili olursa olsun yanlış yapılan birşey varsa karşısına çıkıp konuşacaksın !.

-

Senin arkadaşın etrafa molotof mu atıyor sen döveceksin.

-

Senin arkadaşın tekbir çekip sopayla bıçaklarla millete kin güdüp saldırıyorsa sende ona bunu yaptırmayacaksın. 

PanxeR tarafından 13/Mar/14 21:42 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    stabilo bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı

adam tamam espri yapıyorda orda gerçek olduğunu sananlar felan yoktur dimi beyler ? :D.d.d

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    freebiri
    freebiri's avatar
    Erkek

böyle bir açık varmışki birileri doldurmaya çalışmış.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

@Panxer 

Hocam son mesajına ithafen;

şimdi insanlar kendilerine yapılanı karşısındakine uygular.

Ben köşede saklanıp yolda giderken ensene şaplatırsam ertesi gün aynısını sen bana yaparsın. Şimdi akpartililere sürekli bağnaz yobaz deniliyor . Lakin bunu yaparak aslında chpnin, mhpnin veya başka bir grubun kendi ideolojisine körü körüne bağlanıp karşısındakinş ezmeye çalışması bir ironi oluşturmuyormu ? Yani kendi düşüncesinş tek kabul etmiş sorgulamamış benimkş doğrudur düsturuyla hareket bitiriyor olayı. İnsanoğlu her zaman bir zümreye ait olmaya çalılır olmasada sempati duyar. şimdi hırsıza hırsızda demesek o da olmaz insan doğru olmalı dürüst olmalı. Ama birde şu açıdan bakacaksın kim temiz kaldıki Türkiyedeki siyasette herkes kendi liderine bir baksın kiminki 10 numaraki rte niye seviliyor. Gözle görülür hizmet yaptığı için. Yanlılıda var bi yığın ben sert üslubunu hiç tasvip etmem özelleştirmeleride yeri geldiğinde eleştirdim savunduğumda oldu rüşvet hırızlığa hiö girmeyelim zaten. Şimdi insan düşğnüyor ses kayıtları ortaya çıktu çom güzel herşey ayan beyan ortada peki akp öncesi kaydı olmayan ortaya çıkmayan   yolsuzluklar ?

Kpss kopya skandalı ortaya çıkmasaydı kim derdi kpss de kopya var kopya ortaya çıkartıldığımda o yıkın kpssi ve öncekş bazı yıklar araştırıldı ortaya çıkan çıktı peki öncesi ?

kimse.masum ve iyiniyetli değil. çünkü herkes insan. Uzun mu oldu ne.

sistem bu. Bu sistem değşmeyecek emin ol değilmeyecek  seni yarın başbakan yapsak 2 gün sonra sende değişirsin bende değişirim.

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

akplileri sevmiyorum onların beni sevip sevmesi umrumda değil benim onları sevip sevmememin umurlarında olup olmamasıda umrumda değil

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    stabilo bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı

adam tamam espri yapıyorda orda gerçek olduğunu sananlar felan yoktur dimi beyler ? :D.d.d

abi süper ya
    hüseyin barak obama!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

kesinlikle katılıyorum ve arttırıyorum. kabataşta saldırıya uğrayan taciz edilen türbanlı bacımızında adını yazalım :(

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

kesinlikle katılıyorum ve arttırıyorum. kabataşta saldırıya uğrayan taciz edilen türbanlı bacımızında adını yazalım :(

kabataşta olan kabataşta kalır bebek :D

Toplam Hit: 9663 Toplam Mesaj: 96