folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Paralı Asker Şehit Olur Mu?

Paralı Asker Şehit Olur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:
    -----------------------------

olur tabi subaylar astsubaylar olmuormu? onlarda para alıyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

KarasuZanu bunu yazdı:

Nitrous bunu yazdı:

hayatını idame ettirmek için aldığı ücreti çok görmemek lazım.Osmanlı'da yeniçerilerde bir bakıma paralı askerlerdi.Profesyonel asker yani askerlikten başka işleri yoktu hatta evlenemiyorlardı bile.e naapsınlar açlıktan ölsünler mi..

bi ara şu dinci! ler şimdiki imamların aldığı maaşlardan dolayı günah işledikleri onların arkasında namaz kılınamayacağını söylüyorlardı.Hey Allah'ım 

İmamların para almasına bişe demiyorumda ben verdiğim verginin imama gitmesini istemiyorum. sonuçta bana hizmet etmiyor. bu yüzden paylaşımı adaletsiz yapanların günahı var imamların değil.

zuhahaha :D

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

zorunlu olan tamam da, bu işi meslek olarak yapanlar da acından ölsün mü, paralı olacak. olur tabi.bence

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

şehit kavramı komutanlarının askerlere savaştan kaçmaması ve ailelerini teselli etmesi için uydurulmuş bir kavram oldugu için cevap: hayır.

kime göre şehit, neye göre şehit?

derler ki vatan toprağını savunurken ölen herkes şehittir, hangi vatan? yukardanmı indirildi senin sınırların? öncedenmi belirlendi 3 deniz ortasındaki yer türkiye, onun batısı yunanistan vs vs diye. 1000yıl öncede orta asyaya vatan diyordun o noldu? ayrıca ''fetih'' adı altında yaptıgın saldırılarda ölenlerede şehit diyosun, oraya insan öldürüp topragını, malını mülkünü almak için gidiyorsun ölüncede şehit diyorsun? ayrıca saldırdığın yerdeki adam vatanını savunuyor haliyle, sonrada o da ölüyor, sende saldırırken ölüyorsun, e o da şehit, sende şehitsin, demekki herkes şehit, o zaman kafaya takmamak lazım.

Amphetamine Logic.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Paralı askeri ikiye ayırırız;

1. American Soldiner (İşgalci Cony'ler)

2. Tsk'nın sınır bölgesindeki profesyonel askerler

Amaç ülkesini korumaksa tabiki ihtiyaçlarının karşılanması için ödenek verilebilir.

Türkiye tarafında herhangi bir kayıbın diğer şehitlerimizden farkı yoktur. Bu bir meslek sonuçta.

Subay/astsubaylar nasıl maaş alıyorlarsa kilit noktalarda profesyonel paralı askerlerde görev yapacaklar ve daha az kayıp olur..

Gidip elin memleketinde sivilleri öldürürsen zaten bok yoluna gitmişsindir amerikalılar gibi.. Bu kavram farklı..

Karıştırılmamalı...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

peki müslüman olmayan vurulan noluyo aske*iyenin hepsinin müslüman olduğunu sanmıyorum...

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

efrasyap bunu yazdı:

bedavaya askerlik yaptın ya içine oturdu değilmi len))

yok lan aylık 20,05 lira veriyolardı :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

yediğine içtiğine say

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

sertan_06 bunu yazdı:

peki müslüman olmayan vurulan noluyo aske*iyenin hepsinin müslüman olduğunu sanmıyorum...

O da şehit oluyor diye biliyorum dinle alakası varmı yokmu tam bilmiyorum ama vatan uğruna savaşta can veren herkez şehit olur kanımca

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şehitlik dadece bedavamı oluyo?

Bütün şehit polisler niyazi polis o zaman...

öle sacmalık mı olur?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 8239 Toplam Mesaj: 56