folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    laaaaan kutsalkedi ;)7 izzmarit söylemiş ama ben yinede şu varsayımdayım; çürük çarığı organik olarak kabullenildiği için TV etkisiyle o fiyatlara satıyorlar.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Abi esnaf var esnaf var kimisinin muhabbeti iyidir kimisi abi gibidir sevip sayarsın işini onla yaparsın.

Şimdi organik doğal vs olaylarına sakın girmeyin migrostakı tarım ürünleri iyi tarım ürünü yani meyve ve sebzeye ihtiyacı kadar gübre ve ilaç atılır konvalsiyonel tarımın performansını organik tarım iyiliğinde yapmaya çalışır ve oldukça iyidir , sizin o pazarda organik diye satılan domates biberler e kaç kilo ilaç gübre atılıyor biliyormusunuz ? oyüzden pazar daha doğal değil tam tersi bir kontrol mekanizması olmadıgı tarladan sofraya oldugu için çok daha şüphelidir + olarak gerçekten organik üreten adam pazarda satmaz organik tarım pazarı olur büyük şehirlerde orda satar yada sertifikasını alır markete satar.

iphone olayına gelicek olursak 3-5 liranın hesabını yapmasaydım o telefonu alamazdım doğrumuyum ? faturam fazla geliyor diye turkcell de çalistiğim halde hattımı kapattırıp yeni hat aldım daha ucuz olsun diye.

yine daha ucuz diye ttneti kapattip superonline a geçtim dünya böyle dönüyor nerde ucuz uygun ise ona geçeceksin.

1 ay önce muğlada 1.5 TL ye parmaksız eldiven aldım normal bildiğin dandik eldiven magazadan , aynı eldivene herif pazarda 7 TL istedi 1 ay önce kaybetiğimi 1.5 TL ye aldım dedim iyi 6 olsun dedi.

pazarcılık bitmiş. esnaf bitmiş 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

O eldiveni, duş bataryasını filan onlarda marketten alıyor zaten. :D Çoğunluk böyle. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

50 Liraya kazak satıyolar, markasız dandik ürünler, üzerine bi de 69.99 yazıyolar

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Esnaf düşmanları arkadaşlara anlatayım : Bir gün zamanında bize Electroworld geldi. Bayilik vermek istemişti. Kar marjlarından bahsetti. Ortalama elektronik %10'a geliyordu. Ama Envanterin yaklaşık %40'ı %200 300 karla satılıyordu.

Adam Tv almaya geliyor çıkana kadar, hdmi kablosu akıllı kumandası temizleme kiti bezi pili cartı curtu derken müşteriye nasıl kol gibi geçirdiklerini anlatarak gurur tablosu çizdi. 

Örneğin,

http://www.teknosa.com/urunler/110270951/sonorous-silver-series-1-5m-altin-uclu-hdmi-kablo

Bu ürün toptanı 9 Tl. Teknosa satışı 39 Tl.

Aslında kurumsal zincir marketler müşteriyi öyle bir kucağa almışki olayın farkında değiller. 

Gözde ürünlerde reklam amaçlı fiyatı dibine koyup müşteriyi sevindiriyor. Bağlılığını sağlıyor. Geri kalan herşeyde iteliyor. 

Hemen hemen her şehirde en gözde yerlerde dükkan açan bu adamlar kiraları ve o kadar personeli nasıl çıkaracaklar sanıyorsunuz ?

O kadar tv ve gazete reklamlarını ?

Şimdi bazıları yok efendim biz kazık yemiyoruz iyi araştırıyoruz felan diyecek. Türkiye senden benden değil, sabahtan akşama Acun seyreden insanlardan oluşuyor. Reklam kuşağı nereye yönlendiriyorsa oraya gidiyor.

Sonra efendim neymiş esnaf bizi sikiyormuş. Abi sizi herkes skiyor esnafa celalleniyorsunuz. 

Dükkanı esnafa faiş fiyatlarla kiraya veren mal sahibi masum, esnaf tükaka mı?

Dükkan kira geliri ile yedi ceddini beslemeye çalışan yatalak insanlar tanırım.

o dükkan kiracısından %25 stopaj vergisi alan devlet sizi sikmiyor esnaf sikiyor mesela.

Daha neler neler. Herkes taşıdığı yükün ağırlığını bilir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    valla aklıma; kropotkin, sonrasında celal şengör, akabinde simbiotik yaşam geldi. taka tuka programından f.altaylı. adam big bang öncesinden geldi, dinozorlarda kaldı. saat itibariyle kanal gece 1 haberlerine girdi. program tekrar yayını.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pazar-Market-Esnaf-Vatandaş Çelişkisi.

1-) Normalde pazardan alışveriş yapmam. Öylesine pazarda dolaşırken bu hafta da buradan alayım dedim.  Biraz üşengeçlik var tabi. 1 kg muz tarttırdım eleman sapı birleşik olanlardan 1 balya poşete koydu. Bende 5 TL verdim. 1 TL üste verecekti abi bozuk kalmamış 1 tane daha muz katsam olur mu dedi bende tamam dedim. Eve geldim ki o 1 tane ayrı olan muz yok. Orada arkada tartarken el çabukluğu ile poşeti bağladı  elime tutuşturdu. Pazarda kendin seçemiyorsun bir de bariz çarpıyorlar. Daha o pazara gider miyim? fazlasıyla parasını veririm marketten elimin değdiği gözümün beğendiğini alırım. Ne o hırsız olur ne de benim canımı sıkar.

2-) Diğer durum ise klozet su kaçırıyor. İşi ehline bırakıp yaptırayım dedim Adam 100 lira para istedi. İçimden çüş dedim. 2 conta amk dedim. Plastiğin kilosu kaç lira. Vazgeçtim tabi. İnternetten klozet özelliklerine baktım contası, lastiği bağlantı parçaları felan derken plastik aksamının set olarak satıldığını öğrendim. İnternetten set fiyatlarına baktım 30-35 tl. bir de evin yanında dükkanlara bakayım dedim. Bir de ne göreyim 15 TL yuh amk dedim. Dükkanda kutuyu açtım parçaları inceledim ben bu işi yaparım dedim. anahtar yoktu setteki somunlara uygun olacak şekilde 7.5 TL ye bir tane kurbağacık anahtar aldım. İnternetten de videolara bakarak değişimi kendim yaptım. Gram su kaçırmıyor. 77.5 TL + Kurbağacık anahtar bana kaldı. Bir de ekstra iş öğrendim.

Toplasan 2 saat uğraşmadım. Kendisi yapsa belki de yarım saat sürmeyecekti. 100 Kağıt cebe. Esnaflık bilmeyenleri zükmek üzere kurulu bir düzen. Bir de biz zanaatkarız derler.

Son zamanlarda bir dükkan dikkatimi çekiyor. Normal insanın önünden geçmediği bir yerde teknoloji dükkanı açmışlar. 3 aydır felan oradalar bu dükkanı nasıl çeviriyorlar şimdi çok net anlıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

emredersiniz

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

kendi tarlasından mahsul getiren pazarcıların olduğu pazar nereye kuruluyor? varsa gidelim, bizim gördüklerimizde hallerden satın alıyor pazarcılar. pazarın köylüler kısmı hariç tabi, bu adamlar kendi bahçesinden 3-5 kg getirip satıyor. 

migros dediğin yerdeki elmadan armuttan bir şey çıksın da bakın ne oluyor. kanın sadece damardan alınmadığını gösterirler adama.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ne desem bilemedim herkes haklı :)

onu bunu bilmem ama

istanbuldaki pazarcılardan her seferinde "  ev mi alıyon arabamı alıyon " lafını işitirim ki

bunu sadece alacağım ürünü yakından görmek istediğim için olur.

sadece bana diyorlar diye alınıyordum (!)

birçok tanışımın başına gelmiş.

ama lüks mağzalardansa böyle pazar olmasada pazar havasındaki yerleri hep sevmişimdir. huyum kurusun :)

fiyata gelince küçük esnaflar kişiye göre fiyat verdiklerinden küçük yerlerden alışveriş yapmayı sevmiyorum

birde her seferinde bu kaça? şu kaça diye sormaktan illet oluyorum. birde adım adım takip ediyorlarsa bitmiştir benim için.

Ama büyük yerlerde fiyat bellidir. fazlada olsa nedense kendimi kazıklanmış hissetmiyorum çoğu zaman.

almayı düşünmediğim şeyleride inceleyebilirim.

Şöyle bir ürün varmış diyebiliyorsun daha öğretici

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 6406 Toplam Mesaj: 59
pazar pazar pahalı pazarcı