folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

esnaflarla ılgılı bır dunya sey yazılmıs bılıyoruz etraftan hırdavatcısından tut telefoncusuna genelde herkes herkese ne kadar gecırebılırım derdındedır.

nalbura gıt adamına gore fıyat ceker. 

kurumsallıktan uzak olundugu surece batar esnaf , kitapcı hepsı batar. 

bır barkod sıstemı yap  tum mallara fıyat gır herkes uzerınde bılsın fıyatının ne oldugunu internette 10 lira olan cekıcı 20 tl e 50 tl olan baska bır bıcagı 60 a 65 a almaya razı ınsanlar yakınında dıye gıdıp alırsın ama gelıp sana 80 e olur sana 70 e olur degıp baska gelene 50 den verıyorsa en ala orospu evladıdır. 

bu ınsan dolandırmaktan baska bırsey degıldır koylu kurnazlıgıdır. zaten ıs yapmıyorlar sanayıde dukkan olsa herkes zaten sabıt musterılerıdır dısardan ozellıkle almazlar.

hele sanayıdekı ototamırcılerı de ayrı orospu cocuklarıdır . o yuzdendır kı servıse gıderler ya da kurumsal hale gelmıs canavar gıbı calısan yerler var tek basına dukkan sahıbı olup calısan yerlere asla arac goturmeyeceksın. 

tamırcı ornegı vereyım dolabı temızlıyordum temızlerken termostatı kırmısım ınce de bır boru 1 dolar fılan ha termostatla beraber 3 yerı aradım bırı dedı 50 tl servıs ucretı alıp ona gore bakıp parca destegı ve ıscılık alıyoruz vs vs asagı yukarı 80 120 tl arasına gelıyor bu ne dedım amk dolap zaten büro tipi dolap .gıttım kendım aldım taktım o yuzdendır kı 

bu ınsanlardan bır yarak olmaz  hep bırbırını sıkme derdınde .

pazarda ıse organık fılan degıl full zehır pestist oranları cok yuksek zehır dolu yıyecekler zaten temız olsalar malları aksamına dokmezler pazarlar les gıbı oluyor tezgahlar toplandıktan sonra. 

pazarda devamlı urun aldıgınız kısıler var ıse onlarla ıletısım kurup alabılırsınız duzgun ıs yapan ınsanlar yok degıl gayet duzgun ahlaklı ınsanlar oldugunu unutmayalım. 

@panxer ,kardesım muglada okuyor ondan da bılıyorum . kaldı ki yıllardır bodrum akyaka marmarıs selimiye gıtmedıgım yer yok kısın da gıttıgım oldu. mugla merkezde ozellıkle ogrencıyı sıkme cabası hat safada. ogrencılerın kıra kontratında 400 yazar evsahıbıne 700 800 kıra oderler.  sızın oradakılerde pazarcılar dag koyunden eglen adam degıl mugladan gelen köylü kurnazlarıdır. 

yoksa koylerde kentlesmenın gelmedıgı yerlerdekı ınsanlarımız cok temızlerdır. 

hipokondriyak tarafından 15/Şub/16 02:47 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    coLdPriNCe bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

- firmanın sattığı malın çoğusu firmanın kendi fabrikasında üretiliyor. pazardan daha ucuz olması normal olsun bi zahmet he ?

fabrikası mı ne fabrikası var marketlerin? BİM'in fabrikası mı var? Migros'un fabrikası mı var domates için? ayçiçek yağı için?

edit: imla

hocam bim gibi marketlerin ortak üretim merkezleri var. Yani X fabrikasıyla anlaşıp Y ürününü üretiyorlar ve buna bim etiketi vurup marketlerine alıyorlar.. Belki bim in bu tarz bir şeyi yok ama o marketler zincirlerinde böyle bir şey var..

Migros'a gelince, migros bir isviçre marketidir. isviçre'deki marketlerine gidersen hemen hemen her çeşit ürünün bir tane de migros muadili vardır. Mesela tuzlu fıstık mı alacaksın, orta ve üst raflarda farklı markaların fıstıkları var ona göre fiyatları daha yüksek, alt raftada migros'un fıstıkları var.. Bu da muhtemelen dediğim mantıkla yürüyor, bir yerle anlaşıp kendi ürünlerinin etiketlerini yapıştırıyorlar.  Türkiye'de migros'un ürünleri var mı yok mu bilmiyorum ama isviçre için böyle

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Konuyu baya uzattık..

Tüketici olarak kimin ne ürettiği benim umurumda değil. Ben fiyatına bakarım.

Aynı ürünü satarken ayakta öpen esnafın çolu çocuğu da benim umurumda değil.

Yaptıkları iş kar da değil. Aradaki 100-200+ TL lik fark kar olamaz.

Marketler seri üretim yaptıklarından dolayı fiyatları düşük. Bu durum tüketici olarak yine benim faydama. Pazarcının ürünü organik olsa birşey demem de organik de değil. Markettekinden farkı yok. Zaten her tarlada yetişen organik olmuyor.

Bu esnaflar zamanında millete fiş vermiyordular. Kırk takla atıyordular. %99 unun devlete tek kuruş faydası yok. Aksine devleti düdükleme peşinde bazıları.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Pazarda armut alıyorsun, çilek alıyorsun eve bi geliyorsun sikmiş atmışlar....

Önde iyiler arkada kötüler, bu bir klasiktir... Bugün gidin 20 yıl önceki taktikler değişmez.

Adama diyorsun biraz şurdan ver seni SİKİNİN UCUNA takmıyor sıfatına bile bakmıyor ordan ne kadar sikimsonik mamül kaldıysa kartona iteliyor..

Ben çoğunlukla söylediğim şey yapılmazsa siklemeden gidiyorum, pazarlık yapmadan mal almıyorum.. Pazarcı tayfasına iyi yüzünü göstermeye gelmiyor, direk sikilecek adam yerine koyuyorlar.

Çok da yalan söylüyorlar yok karpuz yeni geldi, yok bal gibi karpuz, yok süt mısır bla bla.... Uzun zamandır pazara gitmiyorum tiksindirdiler artık..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tahriford
    Tahriford's avatar
    Erkek

Gıda da sektör savaş bile çıksa , asla ölmeyecek , bunu bildikleri için 

Zerre kadar insanlık yok , pazarcı ya ornek Ankara Ulus Hali. . 

Gidenler bilir , insanlığın uğramadığı devşirme doludur. 

Ne yazık ki hala , Ankaranin parası orda döner...

Otomotiv , sigorta sektörlerine hic girmeyeyim .

Toplumsal çöküşün dibini yaşıyoruz ...

imza: ben
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    coLdPriNCe bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

- firmanın sattığı malın çoğusu firmanın kendi fabrikasında üretiliyor. pazardan daha ucuz olması normal olsun bi zahmet he ?

fabrikası mı ne fabrikası var marketlerin? BİM'in fabrikası mı var? Migros'un fabrikası mı var domates için? ayçiçek yağı için?

edit: imla

hocam bim gibi marketlerin ortak üretim merkezleri var. Yani X fabrikasıyla anlaşıp Y ürününü üretiyorlar ve buna bim etiketi vurup marketlerine alıyorlar.. Belki bim in bu tarz bir şeyi yok ama o marketler zincirlerinde böyle bir şey var..

Migros'a gelince, migros bir isviçre marketidir. isviçre'deki marketlerine gidersen hemen hemen her çeşit ürünün bir tane de migros muadili vardır. Mesela tuzlu fıstık mı alacaksın, orta ve üst raflarda farklı markaların fıstıkları var ona göre fiyatları daha yüksek, alt raftada migros'un fıstıkları var.. Bu da muhtemelen dediğim mantıkla yürüyor, bir yerle anlaşıp kendi ürünlerinin etiketlerini yapıştırıyorlar.  Türkiye'de migros'un ürünleri var mı yok mu bilmiyorum ama isviçre için böyle

Burada da migros markali urunler var hocam. Hatta kucuk yerel marketlerin bile kendi markasiyla urettigi/urettirdigi urunler var. Adam seker fabrikasini satin almis toz seker kup seker uretiyor. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Gelinde konya esnafını görün öküzlük almış başını yürümüş boyut atlamış

İzmirde de yaşadım oranın pazarcıları adama seç abi der kendin seçer poşedi doldurursun Konya da seçmek mümkün değil seçmek yasak adam anam babam doldurur ne gelirse bozuk çürük çaruk o yüzden büyük marketlere gider istediğim gibi seçerek alırım

Sadece pazarcısı değil daha bitane doğru dürüst esnaf görmedim bi ürünü alacaksan inceletirler yoksa raftan zahmet edip indirmezler yani işte bu kadarda öküzler ulan bide sakal koymuşlar 30 cm ellerinden kuran eksik olmaz müslüman yalan söylemez derler ama her türlü ticareti yaparlar hertürlü üçkağıdı yaparlar şerefsizler 

Çalışanının hakkını vermezler algida geldi buraya asgari ücretin üstüde çalıştırmak üzere bi kaçbin işçi almaya başladı 5 gün sonra konyada ne kadar fabrikatör var algidayı bastı maaşları aşağıya indirsin diye en son bi savcı ilgileniyodu bu olayla da algida maaşları düşürdü sonunda daha yazarımda boşver

godumun şehri

..Morali hep bozuk olan insan..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    Rmk bunu yazdı

keşke beğen butonu olsada beğenseydim dicemdi ama alıntı yapayım dedim ancak :/

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

pazarcıların hepsi yavsak gibi bi kanıya varılmaya calışılıyor hoş bi izlenim değil.

evet üçkağıtcısı yokmu var. karaktersizi yokmu var hatta alası var 

ama bu tek pazar için geçerli değil siz hiç pazarda çadır çekmenin zorluğunu soğukta buz gibi havada binbir yağmurun altında 1,5 liraya aldığı malı 3 liraya satan yada köyünde yetiştiripde emek verip getirip satmaya çalışan dürüst insanlara denk gelmediyseniz bu sizin ayıbınız 3 -5 çakal yüzünden geçimini ailesini cocuğunu okutmaya calışan onca zorluğa gögüs germiş insanları gözardı etmemelisiniz.

bende şimdi çıksam devlet memuruna laf etsem yaşadığım bi iki olaydan dolayı hepsi şerefsiz moduna mı bürünülecek yada suan hangi mesleği icra ediyosanız bu mesleğin piçliğini yapanlar yaptığı işin adını kötüye çıkaran karaktersizler yokmu sanıyorsunuz. 

iş pazarcıda memurda muhtarda basbakanda milletvekilinde değil, karakterde 

karakteri sağlam olan insanlarla alışveriş yapın ve insanları genellemeyin hiç hoş degil!

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Rmk bunu yazdı

pazarcıların hepsi yavsak gibi bi kanıya varılmaya calışılıyor hoş bi izlenim değil.

evet üçkağıtcısı yokmu var. karaktersizi yokmu var hatta alası var 

ama bu tek pazar için geçerli değil siz hiç pazarda çadır çekmenin zorluğunu soğukta buz gibi havada binbir yağmurun altında 1,5 liraya aldığı malı 3 liraya satan yada köyünde yetiştiripde emek verip getirip satmaya çalışan dürüst insanlara denk gelmediyseniz bu sizin ayıbınız 3 -5 çakal yüzünden geçimini ailesini cocuğunu okutmaya calışan onca zorluğa gögüs germiş insanları gözardı etmemelisiniz.

bende şimdi çıksam devlet memuruna laf etsem yaşadığım bi iki olaydan dolayı hepsi şerefsiz moduna mı bürünülecek yada suan hangi mesleği icra ediyosanız bu mesleğin piçliğini yapanlar yaptığı işin adını kötüye çıkaran karaktersizler yokmu sanıyorsunuz. 

iş pazarcıda memurda muhtarda basbakanda milletvekilinde değil, karakterde 

karakteri sağlam olan insanlarla alışveriş yapın ve insanları genellemeyin hiç hoş degil!

hacı zaten ben de yazdım.(pazarda devamlı urun aldıgınız kısıler var ıse onlarla ıletısım kurup alabılırsınız duzgun ıs yapan ınsanlar yok degıl gayet duzgun ahlaklı ınsanlar oldugunu unutmayalım.)

bu işte karakterlı ınsanlarla alakalı hale gelmıstır kucuk yerlerde pek yapamıyorlar ızmırde secersın ıstedıgın gıbı ama ıstanbul da fılan cok fazla ınsan var ama ınsanlık olmadıgı ıcın tek ılıskı gunluk kazıklamak oldugu ıcın bu tarz seyler olabılıyor. 

olay tamamen kısının karakterı ıle alakalı bır durum pazar ıcın . esnaf ıcın bu kotu senaryolar orospu evladı olanlar ıcın gecerlıdır yoksa gayet duzgun ıs yapanlar var ınsanlar da onlardan alısverıs yapıyorlar 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 6400 Toplam Mesaj: 59
pazar pazar pahalı pazarcı