folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

Pazarcılar Kafayı Yemiş Pazardan Alışveriş Yapmayın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Aslında olması gereken şey şudur , avm lerde , migroslarda bim de tantaşta carrefourda kipa da ürünler pazara göre daha pahalı olmalı pazarda ise daha ucuz olmalı değilmi bunda bir yanlışlık yok

fakat son 2 yıldır bunun tam tersi oluyor pazarda çakmanın çakması ayakkabı 40 50 tl iken metro da adam 35 40 liraya daha iyisini satıyor.

yine teyzemle pazarda dolaşırken başımıza geldi dolaşıyoruz pazarcıya dediki teyzem bu biber migrosta 2 lira sende niye 3 lira ?  adam git ordan al o zaman dedi pişkin pişkin.

saat 19:50 kanal d haberde kadın 50 tl ye pazardan hiç birşey alamıyoruz diyor oda nesi domates fiyat 3.5 tl yazıyor yer istanbul az önce migrosta gelyorum 

domates 2 lira çeri domates 2.5 tl salkım domates 3 tl yani gerçekten pazardan daha ucuz ve daha kaliteli ürünler alışveriş merkezlerinde 

acaba diyorum biz hep pazr daha ucuz diye kendimizi alıştırdıkta pazarcılar bizi böyle mi öpmeye başladı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Pazarcının 500kg alıyorsa market 20 ton alıyor tüm şubelerine dağıtıyor. Eh 20 ton alan da daha ucuza aldığı için daha ucuza satıyor sonra noluyor küçük esnaf ölüyor olay bu 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Anlamıyorum ağa.

İphone alırlar, üstüne pazarda 3 kuruş pazarlığı yaparlar..

:) 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Her zaman çevreme derim, esnaftan hiçbir s*k almayacaksın. Almayacaksın ki acından gebersin. Belki anlar hatasını. Kimse kusura bakmasın. Adam gibi esnaflar hariç tabi.

Hiç acımıyorum bunlara. Yaşadıım şehirde cep telefonları satan bir pasaj var. İnternetle aralarında 300-400 milyon bazen daha fazla fark var. Bir tanıdık bulup gideceksin yoksa kitlerler.

Sakız bile alsan internetten alacan aga. Herifler milyon dolarlık vergi veriyorlar devlete.

SkynetX tarafından 13/Şub/16 20:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Geçen gördüğüm üzere özellikle giyim pazarı uçmuş. Atletin tanesine 6.5 lira çekiyorlar. Günlük eşofman altları 30 liradan başlıyor. Yazın t-shirt'ler herhangi bir mağazadan daha pahalı satılıyor. 10 liraya ucuz marka ürünleri bulabilirken pazarda markasız, kalitesiz ürünlere 20 lira çekiyorlar. 

Sanırım bakkal mantığına döndüler. Müşteri az bari fiyattan kurtaralım diyorlar. Yerel pek çok manav daha taze ve günlük ürünü daha ucuza satıyor. Bu sebeple aylardır meyve-sebze için pazara uğramıyorum. Özellikle olayın arka planını gördükten, nasıl çarık çürük karıştırıp eldekini kakalama derdine düştüklerini, çok çeksin diye ıslattıklarını vs. gördükten sonra o adamlardan kolay kolay alışveriş yapmam. En ön sıralara en güzel malları diziyorlar. Arkadan seçtirmeden kiloyla dolduruyorum diye çarığını dolduruyorlar. Şark kurnazlığı yürüdü gitti.

İşini kaliteli yapanlara lafım yok. Yıllardır alışveriş yaptığım işine önem veren, insana önem veren pazarcı tanıdıklarım var. Böylesine can kurban. Çakallara ne söylesek az.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Anlamıyorum ağa.

+1

Yav he he
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Anlamıyorum ağa.

+1

+2

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Anlamıyorum ağa.

+1

+2

benimde öyle salakça huylarım var doğrusu. 

+3

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Pazarda daha ucuz olur diye bir kural yok hocam , ama pazarda daha kaliteli olabilir. Market'in aldığı domates ile pazardaki pazarcı adamın el emeği göz nuru tarlasından topladığı dometes aynı olmayabilir.

Beğenmiyorsan almazsın olur biter. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

oldum olası kalabalık yerleri hiç sevmem, o pazarlara eskiden zorla götürürlerdi beni de kurtuldum :) tabi biraz da kültür meselesi..

kötü davranma olayını bilmiyorum ama fiyat konusunda öyle. Eskiden tersi bir durum vardı, o yüzden pazarlardan alışveriş yapanlar daha az harcarlar diye düşünülüyordu. Ancak gerek giyimde gerekse gıda sektöründeki marketler AVM ler aracılığı ile büyüyüp iyice zincirleşince rekabet oluşturdular kendi aralarında, çok toplu alım olduğu için çok daha ucuza imal etme şansına sahip oldular. Bu yüzden artık bu devirde mağazalar/marketler daha uygun hale geldi.

Marketlerin sebze ve meyveleri aldıkları yeri bilmiyorum, kaliteli mi ürünler cidden ya da bir prosedürü var mı bu işin.. Ama eskiden sanki pazar malı direk kendi ürünüymüş gibi bir mantıkla düşünülüyordu ve belki tamamen doğal ürün v.s. deniyordu ama şimdi bunlar ne kadar kaldı bilmiyorum.  Ama artık kimsenin ciddi ciddi kaliteye, sağlıklı şeye önem verdiğini düşünmüyorum. 3 kuruş daha fazla kazanayımın derdindeler diye düşünüyorum, tabi genelleme yapmak yanlış ama böyle olmuş bu dünya diyesi geliyor insanın ..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 6325 Toplam Mesaj: 59
pazar pazar pahalı pazarcı