folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Polislikmi Ögretmenlikmi Yoksa 70 Binlik Mühendislikmi

Polislikmi Ögretmenlikmi Yoksa 70 Binlik Mühendislikmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Konu baslıgı gibi meslek secicem aklımda bu üçü var polislik mulakattan gectim 1 temmuz sınavım var onuda gecıcem buyuk ıhtımal polislik cepte...

Ögrt bilgisyar ogretmenligi eskisehir kocaeli gazi olabilir buralar girebilirim muh ise kendime lys de fazla guveniyom max 50 bin yaparim min 90 bin bu sıralama arasında muhendislik  cok var ama gitmek istemiyorum yılda 60 bin muh mezun oluyo suan cok ortada kaldım tecrubeli muritler varsa yardım istiyorum baska guzel bolumlerde olabilir tavsiye sayısalım...

Freedoom is not free.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Aldigim yorumlara gore ogretmenligi cikardim kafadan...

ben simdi kocaeli yada daha alti bi universitede okudum makine muh mezun oldum kafada bu var bide kendimi gelistirmem var bu mümkünmü projelerim kafamda gercege yansıtmak mumkunmu cok abartılı projelerim yok ama türkiyede olmayan projelerim var ben makine okumamın nedeni birazda bu projelerimden mezun olunca elimde param olsa bana universtede bu projeleri hayata gecircek bilgi verilirmi yada gidip profosere desem yardıma ihtiyacim var yardm edermi yoksa olum git derslerine calıs ne yapıcaksın bularımı der

Freedoom is not free.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Mühendislikte kendin bişeyler yapabilecekmisin? Yani türkiyede millet diplomaya bakıyo ortada öyle bir saçmalık var.

Yada alanında gerçekten iyi olman gerekiyor. Seçeceğin mühendislikte iyiyim diyorsan mühendislik.

Değilse polislik. Öğretmenliği napcan. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

2 yıllık at seyisliği oku

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:
    -----------------------------

Mühendislikte kendin bişeyler yapabilecekmisin? Yani türkiyede millet diplomaya bakıyo ortada öyle bir saçmalık var.

Yada alanında gerçekten iyi olman gerekiyor. Seçeceğin mühendislikte iyiyim diyorsan mühendislik.

Değilse polislik. Öğretmenliği napcan. 

-----------------------------

makine yada pc muh istiyorum kendimi gelistircegimede inaniyorum zaten lisede bilgisyar web tasarım okudum az da olsa bilgim var 3d olarak da bilgim var bıraz yaratmak birseyler meydana getirmek istiyorum hedefim gazi idi ama olmadi polislik de eskıden duyulan saygı olmadı ıcın bıraz uzak bakıyorum ogretmenlikde diyorum 4 yıl hayatın tadını cıkarırım sonra allah buyuktur diyorum kpss fln bırseyler yaparim diye dusunuyodum cok aradayım ya :S

Freedoom is not free.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

mühendislik oku devlete bağlı kalmazsın, yurt dışında falanda çalışabilirsin.

=)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

hocam hangisini istiyorsan ona gir bence iş bi şekilde bulunur

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

polislik dene hocam. bu aralar tayyip emmi sağolsun polislerin önünü açıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Öğretmensen ya açsın ya doğunun en ücra köşesinde çalışırsın. Mühendissen çok sağlam bi ünide okumadıkça, 2-3 dil bilmedikçe, tanıdık olmadıkça güzel paralar kazanamazsın. İyi paralar kazanman için çok ünlenmen/çevren vs gerekecek  o da yaş. Polissen de hükümet yanlısı olmak zorundasın, yancı olmazsan ya doğuda çalıştırırlar ya da memurluktan öteye gidemezsin. Ama biraz yancı olursan polislikte akademiden de iyi bi dereceyle çıkarsan direk komser yardımıcısı olarak mı ne başlıyodu. En kötü 1.5-2 milyar maaş veriyolar diye biliyorum 10 yıla rütbeni artırır komser/sivil polis falan bişeyler olursun ortalama 2-3 civarı maaş alıyolar. keş para. askerliğe gitmeyeceksin. Çok geç yaşlarda emekli olmayacaksın.

İllede 3ünden biri olacaksa ben siyaseti bırakır, polis olurdum. Götü devlete verirsen rahatsın bu devirde anasını satim.

Avukat/Hukukçu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    50 bine girerim ve polis olurum diyosan ham 370 yapip akademiye girsene

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Öğretmenlik zor iştir o kadar çocukla uğraşmak ayrı bir dert zaten kızsan ayrı bir dert dövsen ayrı bir dert . 

Polisliği tercih ederim ben trafikçi falan olursan sessiz sakin görevini yaparsın maaşı da iyi tabi rüşvet falan almadan doğru yoldu mesleğini yapacaksın .

Bi tek işte şark görevi var mesela tekirdağ gibi rahat bir yerdesin seni kötü bir yere gönderirler . İstanbuldaysan iyi bir yere gelirsin .

Kendin için en doğru yolu bulman dileğiyle :D

Toplam Hit: 4299 Toplam Mesaj: 58