folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder RTE Cok Tehlikeli

RTE Cok Tehlikeli

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    ne alem adamsin demekle extra bilgilerde yazdigin seylere guldum.Tayyip"e felan laf edenlere cevap vermek yazmi$sin ya.Niyetim ne kavga ne de ba$ka birsey sayin milas.istesem de edemem zaten cunku bilmem.Anlamam o i$ten

Toso kairo kratiemai den sou tilefono me nihia kai me dontia mesa mou polemo se polemo, se polemo I anagi omos na se ksanado olo ke fountonei Me trellenei me kanei kai paramilo, me telionei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    milas bunu yazdı:
    -----------------------------
    hapoel haıfa ne biliyonda konuşuyon lennnnn. Kimse gazete okumazmış radyo dinlemezmiş hemen milletin önünü tıkıyon her moktan anlıyormuş gibi sen önce ben,m soruma cevap ver ve niye kaydındaki israili
    sildin de Türkiye yazdın asıl Türk düşmanı sen ve
    göktuğ gibiler sizi gidi palavracılar var mı lan
    tayyip gibi şimdiye kadar memleketi idare eden size göre tabii ki yok çalmıyor çırpmıyor hepiniz hırsız
    olduğunuz için herkes öyle olsun istiyorsunuz,Alperen
    az bekle sana da bir iki lafım var

milas senle i$te bu yuzden tarti$ilmaz oku bu yazdiklarini sonra da verdiklerinin cevap degil, sadece iftira oldugunu anla...

Toso kairo kratiemai den sou tilefono me nihia kai me dontia mesa mou polemo se polemo, se polemo I anagi omos na se ksanado olo ke fountonei Me trellenei me kanei kai paramilo, me telionei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    milas bunu yazdı:
    HAPOEL HAIFA milasın ne olduğun kullanıcı bilgilerine bak anlarsın, ben seninkine daha evvel baktıydım İsrail ve Hayfa künyende yazıyordu, daha sonra değiştirdin.Müslüman ve Türk"ün bu isimlere tabii ki zaafı olacak, değiştirmeni dilerim.
    GÖKTUĞ neyi kanıtladın ki, bende sana neyi anlatayım
    Olan bitenler ortada değilmi, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Seçimlerde de milletin teveccühünü
    görünce ona da da itirazın olmaz herhalde?
    LOSHMILL İslamda ırkçılık yoktur.Türk Kürt Gürcü
    Arap vs. hepsi kardeştir, ayrım yapan kalleştir.
    Bozkurtların ne olduğunu da bize değii kendinize anlatın.

bak milasin ne oldugunu anlamak icin kullanici bilgilerine bak dedin.Baktim.Guldum.Sonra da baktigimi sana soyledim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    Basketbolda bir deyim vardir...Feyk.

Atacak gibi yaparsin.Ancak amacin topu ba$ka yere atmaktir...Beyninde hazirdir atmak istedigin yer ancak el hareketlerin veya vucut hareketlerin asil atmak istedigin yeri ne farkettirir ne de $uphelendirir...

ATiLMAK iSTENEN YER
    -------------------

(Hurriyetim.com dan Emin Colasan"in ko$e yazisi.Aynen alintidir...)
    Şu olanlara bakın lütfen! Kuran kursları yönetmeliği apar topar değiştirildi, devletin okulları bile Kuran kurslarına açıldı. Kurs saatleri artırıldı.

Küçücük yavruların beyinleri Kuran ezberiyle ve hiçbir kısıtlama olmadan doldurulsun diye. (Dün bu yönetmelik iptal edildi ama kafalar aynı kaldıkça hiçbir şey değişmez).

Saygı Öztürk Gözcü Gazetesi"nde yazdı. Liselerde Arapcça yazı eğitimi başlatılıyor. AKP hükümeti bu yıl sosyal bilimler liseleri kurmaya başladı. Bu okulların sayısı seneye 10 olacak. Bunlarda ‘‘Osmanlıca ve Arapça yazı’’ zorunlu ders yapıldı. Ayrıca bu okulların öğrencileri yardımcı dil dersi olarak Arapça, Farsça da alacak.

Harf devrimi 1928 yılında yapılmış, büyük coşkuyla karşılanmış ve birkaç ay içerisinde Türk milleti yeni harflerle okuyup yazmayı öğrenmişti. Eski yazının getirdiği güçlükler nedeniyle okuma yazma öğrenemeyen yüz binlerce insanımız yeni harfleri kısa sürede sökmüş ve açılan binlerce kurs sonrasında okuma yazma oranı inanılmaz biçimde artmıştı.

AKP, şimdi harf devriminin altını oymaya mı başlıyor? Yavaş yavaş, fazla ses vermeden! Liselerde eski yazı, Arapça ve Osmanlıca öğretmek neyin nesi?

İş bununla da kalmıyor. Dünkü Resmi Gazete"de bir yasa yayınlandı, Milli Eğitim Temel Kanunu"nda yapılan bir değişiklik yürürlüğe girdi. Önceki yasada bir hüküm vardı:

‘‘Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmeyen hiçbir kitap ve eğitim aracı okullarda kullanılamaz.’’

Bu hüküm yardımcı ders kitap ve araçları için kaldırıldı.

Bundan sonra ilköğretim okulları ve liselerde yardımcı ders kitabı olarak okutulacak her türlü kitap, dergi ve ayrıca kaset, CD gibi eğitim araçları, devlet denetimi söz konusu olmadan öğrencilere tavsiye edilebilecek.

Bu nasıl olacak? İllerde, ilçelerde, köylerde, yurdun dört bir yanında iktidarın niyetini bilen ve baskısından çekinen milli eğitim ordusunun öğretmenlerine ‘‘tavsiyelerde’’ bulunulacak:

‘‘Çocuklara şu kitap ve dergileri okutursan, şu kasetleri dinletirsen iyi edersin...’’

Ya da, iktidardan yana olan öğretmen bunu kendi istemiyle yapacak...

Ve okullara, genç beyinlere pek çok yerde İRTİCA YAYINLARI tavsiye edilecek. Onlar okutulacak, onlar dinletilecek. Yapmayan öğretmen cezasını bulacak.

Üçüncü olayımız, dün yine Resmi Gazete"de yer aldı. Kentlerin değerli yerlerindeki okullar devlet tarafından satılacak.

Okullar kapanacak, yerlerine apartmanlar, iş merkezleri yapılacak.

Böyle bir rezillik ve utancı Türkiye şimdiye kadar yaşamamıştı.

Hükümete para lazım. Bu yüzden okullar satılıyor.

Osmanlı"nın çöküş döneminde bir Maarif Nazırı (Milli Eğitim Bakanı) ‘‘Şu okullar olmasa maarif işlerini ne güzel idare ederdik’’ demişti.

O dönem geri mi geldi?

Sevgili okuyucularım, bugün size AKP iktidarı elinde ‘‘ulusallık’’ niteliğini giderek yitiren ‘‘milli eğitim’’ utancımızdan bir kesit sundum.

Devlet binalarında Kuran kursları, liselerde Arapça, Osmanlıca, eski yazı, okullara sokulacak şeriat yayınları, yıkanacak beyinler, satılacak okul binaları...

Bu iş nereye gidiyor? İktidar neyin peşinde?

CHP nerede? Ayakta uykusunu sürdürüyor! DYP yok, MHP yok. Hepsi kendi kabuğuna çekilmiş, olup biteni seyrediyor.

Adamlar Meclis"e tek parti iktidarı olarak gelmişler, Cumhuriyet rejiminin temel ilkelerini tek tek çiğneme peşindeler...

Ve hiç kimseden, hiçbir partiden, hiçbir kuruluştan tık yok. Hepsi seyirci, hepsi izlemekle yetiniyor.

Bunlar milli eğitim alanında atılan ilk adımlar. Her şey yavaş yavaş, alıştıra alıştıra yapılıyor ve yapılacak. Bakacaklar ki tepki yok, daha ileri adımlar atacaklar.

AKP iktidarı, özellikle Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik eliyle, Cumhuriyet rejiminin temelini, LAİKLİK ilkesini çiğniyor, eğitim kaleleri tek tek düşürülüyor.

Tık yok, tık yok!

Ne acı, hepimiz adına ne utanç verici bir durum.

FEYK YONTEMi
    ------------
    EKONOMi,AVRUPA BiRLiGi...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    milas
    milas's avatar
    Erkek
    eee yani? sonra? Emin Çölaşan senin aynansa o aynaya bakan dünya güzeli olsa kendini en çirkin bir yaratık görür.
    ..................
    Sen bide bana iftiracımı diyorsun, kimlik bilgileri
    ni yalanlıyorsun,

sevecen
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    sen bana yahudi dersen kimligime bakip.Degilim ama iftira da sayilmaz.Kimligimde hirsiz ya da Turk Dusmani diye bir ibare gordun mu???

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    ben bayildim abi bu konulari tartisiriz da kisisel hakaret olmadi.$evkimi aldin kalbimden...Ne diyelim hayirlisi demekten ba$ka care var mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    milas
    milas's avatar
    Erkek
    Ben sana hiçbir zaman yahudi demedim, atma.
    Kimlki bilgini değiştiriyosun değiştirmedim diye bana iftira atıyorsun. Ben senin diğer yazılarını da okudum gerçekten güzel ama beni üzme. kodunu değiştir derken hangi samimiyetimle istediğimi anlaman lazım.

sevecen
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSYANKAR
    iSYANKAR's avatar
    Homo
    benim kastettigim necmettin erbakandı onun kadar degil bu arada niye o kadar karsısınız gorusunuz ne

ALAYINA iSYAN
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bahadiroglu
    bahadiroglu's avatar
    Erkek

akp kadar şerefsiz bir parti yok kürtocu kitapsızlar

şehitler ölmez....
Toplam Hit: 15162 Toplam Mesaj: 74