folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Saat Meraklilari Hava Tahmin Barometre Atomik Saat Genel Bilgi Paylasim

Saat Meraklilari Hava Tahmin Barometre Atomik Saat Genel Bilgi Paylasim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Benim aldığımin fotografi bu ama henuz elime ulasmadi kargoda sanirim gun icinde gelecektir

Goruldugu uzere cift hava durumu var birisi icerisi birisi disarisi icin dis sicklik icin bir minik kutusu daha var onu da disariya birakiyorsunu baglanti icin 3 kanal var birisini seciyorsunuz birbirleriyle haberlesiyorlar

Ustteki hava tahmini (digoo saatleri ise su abda onumuzdeki 5 gunun tahmini yapiyor) hava tahmin havadaki nem ve basinc ile kendisi yaoiyor yabi bir yerden okudugu veriyi ekrana basmiyor zaten bu saatlerin olayi bu

En alttaki ise ay durumu ayin 9. Da hilal mis

Saatin solundaki ise radio control clock diye gecen mevzu dunyanin belli noktalarinda bulunab atomic saatlerden gelen sinyal sizin saatinizi en dogru ayara getiriyor bize en yakin almanya kisa dalga 77.5 di sanirim aldigi sinyal ve 1500km capinda buda istanbul ve trakya tataflarinda calistirabildigini bir iki yerde okudum elime gecince kendim de inceleyecegim ama orada goruldugu uzere sinyal cekitormus gibi gorunuyor

Mevzu bu @EricNorthman

Elinde bu tarz saatler olan varsa foto atin arkadaslar

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Spor kol saati bakiniyorum bende f/p urunu malum fiyatlae ucup gitti. Silikon/plastik kayisli oneriniz var mi sunu aldim tas gibi cikti gibisinden tercihen analog.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    Müridler bunu yazdı

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

┬─┬ノ( º _ ºノ)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

┬─┬ノ( º _ ºノ)

bre @Torpedo_XL  , @müridler diye bir üye mi var.  ^^D`

"Radio  Control  Clock" özelliği  ilginçmiş.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    Müridler bunu yazdı

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

┬─┬ノ( º _ ºノ)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

┬─┬ノ( º _ ºノ)

bre @Torpedo_XL  , @müridler diye bir üye mi var.  ^^D`

"Radio  Control  Clock" özelliği  ilginçmiş.

Farz et ki şurada bereket tanrısı var. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

koçtaştan almıştım sene 2013. 

6 senede 3 kere pilini değiştirdim. o zaman 20 liraya mı ne almıştım. markasız bişi.

ama ne hikmetse istanbuldayken hava durumu ayın durumu ve sıcaklık - nem neredeyse tutuyordu.

hani nem %65 demiş mesela netten bakıyom 68 falan çıkıyodu.

istanbuldan ayrılınca tutmamaya başladı. şu an mesela nem %69 ama cihaz 38 gösteriyor.

bir de şu filmlerdeki radyolu alarmlı saatler çok hoşuma gidiyor.

evlenince alacam zaar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Amazon da Sony ler istediğin şekilde bekler. 🤨 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Amazon da Sony ler istediğin şekilde bekler. 🤨 

Acarmisin hocam

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Radyo frekansi gunduz cekmedi cekmeyince elle ayarladim gece tekrsr actim yattim sabah 7 de kalktim bir baktim calisiyir ama 1 saat geriye almis almanya ile.ayni olmus sonra biraktim saat 9 da baktim yine gitmis sinyal bu sefer elle 1 saat ileri aldim radyo frekansini kapattim ama hava tahmin konusunda cok iyi 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Sadece bu konu özelinde soruyorum. Geçmiş önemli değil varsayıyorum.

Şikayet edenler cevap verirse, sevinirim. 

Diktatorce bir bakis acisi degil aslinda. Bold yaparak daha rahat okuyor olabilirsin ama bold halde post etmek zorunda degilsin. Senin bold yazman da digerlerini rahatsiz etmis. Bold olmayinca sen rahatsiz oluyorsan bold olunca rahatsiz olan bircok insan varmis. Senin dediginle onlarin dedigi arasinda hicbir fark yok.

Astigmat nasil bir mecburiyet getiriyor anlamadim bende de astigmat var ama elzem bir durum varsa da bu post etmekle degil okumakla ilgili. Senin bakis acinla kendi rahatina gore yazmayi istemen ve baskasinin bu durumdan rahatsizligini gormezden gelmen de diktatorce oluyor. Ben ikisinin de diktatorlukle falan hic ilgisi olmadigini dusunuyorum (: aciklamandaki mantik yurutmeyi mantiksiz buldugum icin yazayim dedim :D

Güzel ama ben daha sonra yazdıklarımı da yeniden okuyorum. dolayısıyla kişisel bir ihtiyaç. Her astigmat da birbiriyle aynı değil, birçok alt türü var. basit olanları var. kompleks olanları var. sendeki astigmatik durum başka birindeki astigmat ile birebir aynı olmayabilir, değil mi? şimdi detaylarına girmeyelim. Önermem doğru değil mi?

1. ve 2. paragrafı birleştirerek sordum. ^^D'

Simdi bak soyle dusunebiliriz, bir foruma yaziyorsak niyetimiz en az bir kisiyle dusuncelerimizi paylasmaktir degil mi? Kimseciklerle paylasmak istemeseydik zaten oturup yazmazdik ya da gunlugumuze yazardik. Dolayisiyla paylasmak ve anlasilmak icin var oldugun bir ortamda insanlar yazim tarzinin yazinin iceriginin onune gececek derecede rahatsiz edici oldugunu soyluyorsa bu senin zararinadir, senin paylasma sinirlarini daraltir. Diyorsan ki okuyan okusun okumayan okumasin umrumda degil, o da bir cozum. Yazdiklarindan rahatsiz olanlar seni engelleyebilir oyle bir scriptimiz var, o da bir cozum. Ama bunlarin ikisi de senin burda ana var olma amacina ters, bu sekilde ilerlemek mantiksiz olur. 

Scripte nasıl ulaşabilirim? Şu lavuğu engellemek istiyorum. Adamın postunu görünce konuyu kapatıyorum o derece 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Sadece bu konu özelinde soruyorum. Geçmiş önemli değil varsayıyorum.

Şikayet edenler cevap verirse, sevinirim. 

Diktatorce bir bakis acisi degil aslinda. Bold yaparak daha rahat okuyor olabilirsin ama bold halde post etmek zorunda degilsin. Senin bold yazman da digerlerini rahatsiz etmis. Bold olmayinca sen rahatsiz oluyorsan bold olunca rahatsiz olan bircok insan varmis. Senin dediginle onlarin dedigi arasinda hicbir fark yok.

Astigmat nasil bir mecburiyet getiriyor anlamadim bende de astigmat var ama elzem bir durum varsa da bu post etmekle degil okumakla ilgili. Senin bakis acinla kendi rahatina gore yazmayi istemen ve baskasinin bu durumdan rahatsizligini gormezden gelmen de diktatorce oluyor. Ben ikisinin de diktatorlukle falan hic ilgisi olmadigini dusunuyorum (: aciklamandaki mantik yurutmeyi mantiksiz buldugum icin yazayim dedim :D

Güzel ama ben daha sonra yazdıklarımı da yeniden okuyorum. dolayısıyla kişisel bir ihtiyaç. Her astigmat da birbiriyle aynı değil, birçok alt türü var. basit olanları var. kompleks olanları var. sendeki astigmatik durum başka birindeki astigmat ile birebir aynı olmayabilir, değil mi? şimdi detaylarına girmeyelim. Önermem doğru değil mi?

1. ve 2. paragrafı birleştirerek sordum. ^^D'

Simdi bak soyle dusunebiliriz, bir foruma yaziyorsak niyetimiz en az bir kisiyle dusuncelerimizi paylasmaktir degil mi? Kimseciklerle paylasmak istemeseydik zaten oturup yazmazdik ya da gunlugumuze yazardik. Dolayisiyla paylasmak ve anlasilmak icin var oldugun bir ortamda insanlar yazim tarzinin yazinin iceriginin onune gececek derecede rahatsiz edici oldugunu soyluyorsa bu senin zararinadir, senin paylasma sinirlarini daraltir. Diyorsan ki okuyan okusun okumayan okumasin umrumda degil, o da bir cozum. Yazdiklarindan rahatsiz olanlar seni engelleyebilir oyle bir scriptimiz var, o da bir cozum. Ama bunlarin ikisi de senin burda ana var olma amacina ters, bu sekilde ilerlemek mantiksiz olur. 

Scripte nasıl ulaşabilirim? Şu lavuğu engellemek istiyorum. Adamın postunu görünce konuyu kapatıyorum o derece 

Yardımcı olayım. 

bak, şu konuda ; https://www.tahribat.com/forum/forum-icinde-kisi-bloklama-veya-yoksayma-ozelligi-240793 bu olayı ele almışlar. Ve şu 2 arkadaşın Profilinde Pc için çözüm var. Mobil için sıkıntı sanırım.

Arkadaşların Profilleri ve Konusu

https://www.tahribat.com/Members/YekteranBaymedir

https://www.tahribat.com/Members/pSkpt

https://www.tahribat.com/forum/tahribat-kullanici-cizme-scripti--eklentisi-213236

Kolay gelsin, tavuk. ^^F` 

Konu yine rayından çıktı ama, ona da geçmişte kullandığım Masaüstü saat markasını paylaşarak ,dahil olayım. ^^D  ; HEİFER markası yada modeli.

Bu Markadan da çok emin değilim, başka bir adı vardı sanki.  

RitmFarbRacourci tarafından 13/Nis/19 15:22 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4606 Toplam Mesaj: 50
saat masa saati kol saati.atomik saat