folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara Nasıl Bırakılır ?

Sigara Nasıl Bırakılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

İcmiyorum diyip paketi atacaksin kiracaksin. Ilk 2 3 günlük kritik sureci atlattin mi tamamdir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

sana bır sorum var sabah kalkar kalkmaz ac karnına sıgara ıcıyor musun? 

ben omrum boyunca sabah kalkar kalmaz dıslerımı fırcalayıp gargara yapmadan konusamam bıle. 

kahvaltı yaparım sıgarayıda ac karnına ıcmem hava sıcaksa aksam ıcerım 

tek basına da sıgara ıcmem mutlaka yanında kısın cay neskafe harıc herturlu kahve yazları ıse ıcetea gıbı sekerı az ıcecekle ıcerım. 

oncelıkle bırakmak ıstıyorsan beynını bırseyle eslestır . sabah sıgarasından kurtul snrasnda bırakırsın. benım 3 ay ıcmedıgım oluyor sıgarayı. ha bırde normal sıgara asla ıcemem kent swıtch mentolu patlatır oyle ıcerım. 

mıdem kaldırmıyor. 

olay aslında alıskanlık oldugu ıcın kokten bırakmak ıstıyorsan . sıgara yerıne bırsey koyman gerekıyor . 

olay pskolojık sıgara almayacaksın ıcen arkadasın varsa uzak duracaksın . ben sabahları kokusunu duydugum zaman kusuyorum aklım almıyor sabah ac karnına sıgara ıcenlerı. 

sıgara kokusu da cok berbat . 2 3 gun ıcmeyınce kıyafetlerın sıgara kokusunu alınca bıle ınsanın mıdesı kalkıyor 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fkaraboa
    fkaraboa's avatar
    Erkek

Ortalama bir insan olarak "kişisel başarı listesi"  yapsam sigarayı bırakmayı en üste yazardım. İnsanı güdüleyen bir şeyler olmalı. İçsel motivasyonun önceliği yadsınamaz fakat çevremizdekilerin bir denetim mekanizması işlevi gören varlığı ve destekleri çok önemli. Yaklaşık iki yıl oldu sigara içmeyeli ve kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

ocak ayıydı bende bir anda sigaraya ara verdim günde iki paket sigara içen birisiydim halen daha sigara uzattılar mı sigarayı bıraktım diyemiyorum ara verdim diyorum. sigarayı bıraktım demeye cesaretim yok. herhangi bir ilaç bant cart curt kullanmadım ilk bir ay çok zorlandım sonra yavaş yavaş normale döndüm halen ara ara aklıma geliyor aklıma geliyor derken alışkanlıklar akla geliyor. evet klişe belki ama sigaranın bence vucutla bağlantısı yok tamamen piskolojik bir alışkanlık. korktuğum kadar da zor olmadı, 5-6 ay oldu neredeyse baya baya alıştım. sabah çok zor kalkardım sigaraya ara verdikten sonra kuşgibi kalkıyorum, sigara içerken çektiğimnefesin ciğerlerimdeki bütün hareketlerini hissederdim ciğerler traktör gibi öterdi ve devamlı bi öksürük hali olurdu . 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

her şey sende bitiyor hocam günü geldimi günde 3 paket sigara içiyorum 18 yaşındayım okul 8 ders sabah tan okul bitene kadar 2 paket içtiğim çok oldu fakat kendini kontrol edebilecen

misal geçen dedim 3 gün sigara içmiyorsun içtim mi hayır her şey sende bitiyor bir abim öğüt vermişti dene gör

sigarayı iç izmaritini limonlu suya koy bardakta dursun 1 gün ertesi gün o suyu tadı bok gibi olsada iç demişti dene bakalım işine yaracak mı ama dediğim gibi her şey sende bitiyor

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gidem bi sigara içem bu aralar parliament aqua iyi gidiyor :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

Mora terapi ile 9 aydir sigara icmiyorum

Telegram @WVesselam
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

Şuan arkadaş ortamından ayrıldım tek içmeyen bendim eve gidince bir dal içsem nolur ?

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    Atorgani bunu yazdı

Şuan arkadaş ortamından ayrıldım tek içmeyen bendim eve gidince bir dal içsem nolur ?

Tekrar başlarsın :) içmeyeceğim bu zıkkımı diyip yanına paket falan almayacaksın. Al bi sakız kürdan kuruyemiş bunlarla oyalan. Bi süre film seyret oyun oyna oyalan yani 3 5 gün mal gibi gezersin ondan sonrası iradene kalmış. 

Bunları 6 ay sigarayı bırakmış ve arkadaş ortamında tekrar başlamış bi abin söylüyorsöylüyor. Neymiş ortamda irade elzemmiş... 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

her şey sende bitiyor hocam günü geldimi günde 3 paket sigara içiyorum 18 yaşındayım okul 8 ders sabah tan okul bitene kadar 2 paket içtiğim çok oldu fakat kendini kontrol edebilecen

misal geçen dedim 3 gün sigara içmiyorsun içtim mi hayır her şey sende bitiyor bir abim öğüt vermişti dene gör

sigarayı iç izmaritini limonlu suya koy bardakta dursun 1 gün ertesi gün o suyu tadı bok gibi olsada iç demişti dene bakalım işine yaracak mı ama dediğim gibi her şey sende bitiyor

3 paket ne demek lan. 8 saat uyusan gunde, 16dkda bir. Insan ders calisamaz, isini yapamaz.yasin daha 18 ozenme yaptigin ise.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
Toplam Hit: 5105 Toplam Mesaj: 47
sigara