folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara Nasıl Bırakılır ?

Sigara Nasıl Bırakılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

İyi geceler abilerim kardeşlerim sigarayı bırakmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim eskiden box yaptım tekrar kendimi spora vermek istiyorum bayramdan sonra işe başlayacağım boxa o zaman tekrar başlayacağım

Daha önce sigarayı bırakan nasıl bıraktı ? 

Sigara bırakma hattı işe yarar mı ? Şimdilik sahurda ve iftarda tek dal içiyorum

İlginiz için teşekkür ederim

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Kendim sigara kullanıyorum hocam. Samimi bir arkadaşım niyetlendi sigara bırakma merkezimi ne öyle bir yere gitti orada ücretsiz bir ilaç verdiler bu kullandı yaklaşık 2 ay sigara içmedi tekrar başladığında normalin iki katı içmeye başladı. İstersen gidip görüş o ilaca bak yada yarın ben sorayım ona buraya yazayım araştırıp bir bak. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    x-t0xid bunu yazdı

Kendim sigara kullanıyorum hocam. Samimi bir arkadaşım niyetlendi sigara bırakma merkezimi ne öyle bir yere gitti orada ücretsiz bir ilaç verdiler bu kullandı yaklaşık 2 ay sigara içmedi tekrar başladığında normalin iki katı içmeye başladı. İstersen gidip görüş o ilaca bak yada yarın ben sorayım ona buraya yazayım araştırıp bir bak. 

Çok iyi olur hocam teşekkür ederim şuan sigarayı anneme vermemiş olsaydım diyorum ikinciyi yakmak için kıvranıyorım yurt dışından elektronik sigara siparişi verdim o bi nebzede olsa yatıştırır mı acaba sipaişi verelim 20 gün oldu şu en dandik olanlarından

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Hocam kendini motive etmeye başla bir sabah kendini iyi hissederek kaldığında daha da içme olay budur. Klişe olucak ama kafada bitirirsen, inanırsan gerisi gelir inanmazsan 2-3 gün kendine azap çektirirsin finalde tekrar başlarsın velhasıl o kadar azap çekilecek bir durum yok sen inan gerisi gelir elinde sigarayla doğmadın ya = )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acab
    acab's avatar
    Erkek

valla hacı bende katılıyorum kafada bitiyo biz 2 sene önce ramazanda arkadaşlarla iddiaya girip sigarayı bıraktık diğer arkadaşlar 2 gün sonra başladılar ama gizliden gizliye içmeye neyse ben 1 ay bıraktım sonra niye basladım dersen baya kötü şeyler yaşadım bi anlık sinirle yakıverdım sigarayı.. 

cccyyyzzz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

günde yaklaşık olarak 1 paket içiyordum.

spora yazılacağım gün bırakıcam dedim. bir önceki gün son sigaramı içip paketi çöpe attım.

birden bırak. paketin varsa da at çöpe. sabah içme.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Hocam yıllar önce tahribatta bir konuda biri bu video paylaşmıştı 

Açıp izledikten sonra bi 14 ay kadar sigarayı bıraktım 

Video da şok taktileri yok, Çok eski ama çok naif bir video 

Işıkları kapatıp, güzelce sigaramı alıp izliyorum, sigara içerken izleniyor :) 

Video bitince, diyor ki insan ne oldu :) Aslında sana bırak et demiyor 

Sigara ve sigara ile ilgili o kadar şey anlatıyor ki, iyi bir uyuşturucu yapıcısı gibi 

Her şeyini öğreniyor video bitince de hayatın da nelere etken olduğunu hiç görmediğin 

Şeyleri gördüğünü fark ediyorsun. Şahsi görüşüm tabi ki de ama, sahuru falan yaptıysan 

Kapat odanın ışığını, tak kulaklığı pc'de telde aç izle hocam, uzun ama bitirene kadar izle 

İşe yarasın yaramasın, En azından içinde güzel bilgiler var bir birimize aktarmış oluruz 

https://www.youtube.com/watch?v=B3fddB1K3lE

EricNorthman tarafından 25/Haz/16 03:23 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Benim savunduğum görüş günde x tane içiyorsan her pakette x-2 ya da x-3 kendi belirlediğin bir tutarda azaltarak sıfıra indirmek. Sonra sigara krizin gelirse, krizin tepe noktalarında 1 tane nikotin sakızı çiğnemek. Azaltarak bıraktığın için birden sigara bırakmaya nazaran daha seyrek ve daha zayıf nikotin krizi gelecektir. Onlarıda çok sıkışırsan sakız ile geçiştirirsin. Birden kesme taraftarı olmamın sebebi son içtiğin sigara hiçbir zaman içinde ukte kalmasın çünkü son sigarayı atıp x gün, x ay ya da x yıl sonra devamı bir sigara yakman çok olası. Sporda önemli çünkü daha az hareket ile nefesinin daha çabuk tükendiğini hissetmek sigaradan hayli soğutacaktır.

GusFring tarafından 25/Haz/16 03:41 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Günde iki paket içerdim hatta filtresini kırıp içerdim 

Şuan ağzıma sürmem 

İlk adedi azaltım daha sonra sigara içilen ortamdan uzaklaştım 

Dibinde paf küf sigara körükleyen olursada uyarıcan 

Onun dışında kolay değil tabi biraz insanın kendisinde bitiyo , lanet bırakılmıyo bugün istesem yakarım bitane 4 yıl aradan sonra 

Nargile içerim bağımlılık yapmıyo 2 aydır içmiyom hatta yarın bi gideyim nargileciye

Not :  yanlız azaltarak bırakmak 1 1.5 sene sürer öle bünye hemen bırakmıyo 

piiiranha9242 tarafından 25/Haz/16 03:58 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

Hocam yıllar önce tahribatta bir konuda biri bu video paylaşmıştı 

Açıp izledikten sonra bi 14 ay kadar sigarayı bıraktım 

Video da şok taktileri yok, Çok eski ama çok naif bir video 

Işıkları kapatıp, güzelce sigaramı alıp izliyorum, sigara içerken izleniyor :) 

Video bitince, diyor ki insan ne oldu :) Aslında sana bırak et demiyor 

Sigara ve sigara ile ilgili o kadar şey anlatıyor ki, iyi bir uyuşturucu yapıcısı gibi 

Her şeyini öğreniyor video bitince de hayatın da nelere etken olduğunu hiç görmediğin 

Şeyleri gördüğünü fark ediyorsun. Şahsi görüşüm tabi ki de ama, sahuru falan yaptıysan 

Kapat odanın ışığını, tak kulaklığı pc'de telde aç izle hocam, uzun ama bitirene kadar izle 

İşe yarasın yaramasın, En azından içinde güzel bilgiler var bir birimize aktarmış oluruz 

https://www.youtube.com/watch?v=B3fddB1K3lE

Hocam efsane bir videoydu ilk bir kaç gün zor olsa da bıraktım sigarayı şuan

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

İzlediğim videodan öğrendiğim şey azaltma diye birşey yok sonuçta herşey tek dal ile başladı ve azalma yolunda hep bir sonraki sigarayı beklersiniz ben mesela iftar olsa da o tek dal hakkımı içeyim diyordum videodan sonra içmeyeceğim ve sonuçlarına katlanacağım

Bu arada video boyunca sigara içildi şuan acı çekiyorum :D

Toplam Hit: 5106 Toplam Mesaj: 47
sigara