folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bırakmak / Bırakmayı Denemek / Tiryakiler...

Sigarayı Bırakmak / Bırakmayı Denemek / Tiryakiler...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

7 değil 9 senedir hoca :\

Ayrıca püroda içmemiş yada içmiyo değilim ..tiksineceğimi zannetmiyorum.

Ama kararlıyım yani tek seferde bırakmak yanlısıyım ve yapabileceğime inanıyorum.

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    noel_baba bunu yazdı:
    -----------------------------

7 değil 9 senedir hoca :\

Ayrıca püroda içmemiş yada içmiyo değilim ..tiksineceğimi zannetmiyorum.

Ama kararlıyım yani tek seferde bırakmak yanlısıyım ve yapabileceğime inanıyorum.

-----------------------------

Hacı ben sana puro içmedin demiyorum . Ama şöyle bir şey var , Jewels diye bir puro var teki 1.5 ytl , şimdi sen ondan 4-5 paket alıp sigara gibi içemezsin . Onu diyorum , ama kendine inanıyorsan (ben de inandım zamanında ama olmadı , her zaman "istesem bırakırım da istemiyorum." dedim) yap . Allah yardımcın olsun . 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

Ayrıca ilgilenenlerin şu videoları izlemesini tavsiye ediyorum Tıkla/izle

Hepsini izlemeyecek olanlar sadece KAnal Türk'ün ve CNBC-e'nin  videosunu izlesin.

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    connectus_erectus
    connectus_erectus's avatar
    Erkek

2004te tek tük içmeye başladım bi paket bi hafta falan gidiyodu yine 2004ün yazında artık paket taşımaya başladım günde yarım paket bazen daha fazla içiyodum sonra tabi bu sayı arttı:D bazı günler bi paket yetmez oldu falan filan işte tam tarihini bilmiyorum ama bu son Ramazan Bayramının 3. günü akşam saat 10 da paketim bitti kardeşim de almaya gitmeyince ona kızdım bırakıyom a.q sigarayı dedim sonra o gece saat 1 gibi falan bi tane babamın paketten aldım onu içtim...

Ondan sonra yaklaşık 50 gün falan bi tane bile içmedim, ilk hafta acayip kötü oluyon sinirli oluyon bi de sen de olur mu bilmiyom ama ben de olmuştu. Bağırsak faliyetlerin biraz bozuluyo tuvalete daha az çıkmaya başlıyon o yüzden bol bol su iç. Günlük yarım saat- bir saat arası normal tempo yürüyüş çok iyi gelir. günlük bi tane de maden suyu iç yalnız o maden suyundan dolayı zarar görmemek için normal suyu da fazla iç, Dişlerini düzenli olarak fırçala daha aklıma gelirse yazarım. 3-5 gün sonra ağzındaki o iğrenç tad değişiyo sürekli sigara içmediğin için ağzındaki sigara tadı azalıyo ve bu böyle acayip bi tad yapıyo ağzında ama o kötü tad geçince süper oluyo diyebilirim. Neyse daha sonra ben 50 gün sonra bitaneden bişi olmaz diye içtim ondan sonra arkasından bi paket geldi:D fakat sonra bırakmaya kararlı olduğum için tekrar almadım nisana kadar falan arada sırada içiyodum babamdan arada otlanıyodum ama paket almıyodum. bir ay önce falan tekrar başladım ama bırakmayı düşünüyom. Bakalım belki tekrar gaza gelir bırakırım belli olmaz:D

Burda asıl mesele senin bırakmaya kesin kararlı olman ve bırakabileceğine inanman benim kendi yaptığım bırakmadan önce bir kağıda bırakmak için nedenlerimi yazdım onları canım sigara istedikçe okuydoum faydası oluyor. Bir de "sigarayı bırakmak için 1440 neden"  diye bi kitap var onu da bi yerlerden temin edip yanında taşırsan iyi oluyo canın sigara istedikçe arada 5-10 neden okuyon faydası oluyor.

Şunu unutma Sigara gerçekten zararlı ve içmeye devam edersen büyük ihtimal Akciğer kanseri olacaksın (Allah cümlemizi korusun) O durumu hayel et mesela 45-50 yaşına gelmişsin 20li yaşlarda çocukların var onların sana en ihtiyacı olduğu dönemde sen onları yalnız bırakıyosun karın sen hastayken senin başında hastane köşelerinde sürünüyo. Ve aldığın her nefes sana acı veriyo... bu tür dramatize olayları düşünmen senin için faydalı olur diye düşünüyorum.

Bi de şimdi aklıma geldim bırakmadan önce kendimi şöyle bi şeye inandırmıştım hayatta başıma gelen kötü şeylerin bir çoğunun nedeni sigara, çünkü sigara içtiğimiz için beynimize daha az oksijen gidiyo ve o yüzden düzenli çalışamıyor. Yani kötü geçen bi sınav ve ya yanlış alınan bi karar hep sigaranın yüzünden ayrıca yine kanın daha az oksijenlendiği için sigara yaşam enerjinin bir çoğunu alıp götürüyor.

Bir hafta sigara içme ondan sonra git en sevdiğin yemeği bi ye ulan bu yemek bu kadar güzelmiydi demezsen ben hiç birşey bilmiyorum 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

40 senelik tiryaki babam bıraktı :)

Bigün konuşurken bırakıyom bu mereti deyip paketi önüme bıraktı..Bırakış o bırakış bi daha kullanmadı..4 yılı aşkın bir süredir kullanmıyo..Kafada bitirecen olayı..Bırakıyorum lan seni deyip bırakacan.Bir dahada aramayacan...Sigara içilen ortamlarda bulunsanda,arkadaşların sigara ikram etsede kabul etmeyecen...

Neler değişti,kilo aldı,renk olarak oldukça canlandı,göbek çıktı,erken yorulma ortadan kalktı vb...

Her Hakkım Saklıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

ben 4 seneden beri içiyorum ve 6 günlüğüne bıraktım sigarayı.sonra bi olay oldu tekrar başladım.tabi ben sigara içmezken başka şeyler içiyodum ama olsun sigara ayrı. gözümün önünde çekiyolardı "uff ne güzel duman bea" laflarıyla birlikte ama dokunmadım.

bol bol süt iç ,çikolata ye ,naneli şeker ye vs. sonradan fark ediceksinki sigara içmediğin süre içerisinde daha çok paran gidiyor.:D yine başlıcan :Dçünkü para yetmiyo abi

neyse iradene güven ve yanındaki insanları düşün ne biliyim işte kafanda bitir sigarayı

dipnot:bu mesaj sigara içerken yazılmıştır :D

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    svs
    svs's avatar
    Erkek
    lo ben 7 aydır içiyom günde 2 den az degil ama tiryaki degilim bu nasıl oluyo insanmıyım ben
    bu arada bagımlı olmadan içmeyecem artık

Hep kardeş olacak değiliz ya, yaşasın halkların sevgililiği...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    15 yaşımdan beri içiyorum. Henüz bırakmayı denemedım hatta düşünmedım bıle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw

hoca kesin izleyin bırakmaya bi adım daha yaklaşabilirsiniz... 

Zugzwang
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle bir çok neden var. Pis kokarsın, sürekli sigara için bir bütçe ayırırsın ve en önemlisi sağlık. Annem geçen ay artık çektiği ağrılara dayanamadı ve doktora gitti. Doktor sigaradan dolayı akciğerlerinde nodül olduğunu söyledi. Geçen Ptesi ameliyat oldu. Akciğerdeki o parça boğazda bi kis oluşturmuş. Boğazını kestiler. Bu en basitlerinden...

Herkez istedikten sonra bırakabilir. Önemli olan bunu gerçekten istemektir... 

.
Toplam Hit: 6339 Toplam Mesaj: 59