folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sihir Gibi Krem Önerisi: Aloevera

Sihir Gibi Krem Önerisi: Aloevera

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    nposeLx bunu yazdı

Hocam, ara sıra bacaklarımda çok kaşıntı oluyor. Cilt kuruluğundan deniliyor ama emin değilim. Bunun faydası olur mu ya? Buna benzer durum için kullanıp fayda görmüş olan bir hocamız var mıdır?

#edit imla

sivrisinek ısırığını geçiriyor :D 

dene bence ya.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    nposeLx bunu yazdı

Hocam, ara sıra bacaklarımda çok kaşıntı oluyor. Cilt kuruluğundan deniliyor ama emin değilim. Bunun faydası olur mu ya? Buna benzer durum için kullanıp fayda görmüş olan bir hocamız var mıdır?

#edit imla

sivrisinek ısırığını geçiriyor :D 

dene bence ya.

3 adet söyledim hocam jelden :D baktım işe yarıyor kullanırım ki fazla olumlu yorum var. Olmadı kardeşime bırakırım :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam kıralsın sen.

Dün, ablam balık kızartırken tavayı eline yapıştırdı.

Bugün yanık kremi vs. hiçbirisi fayda vermedi acıdan kıvranıyordu.

Şansa senin yazıyı gördüm, çiçekçiden daha yavru olmasına rağmen birkaç etli dalı olan bu bitkiden alıp, koluna uyguladık.

Yarım saatte acıyı kesip attı, muhtemelen 2 gün böyle devam edersek yanığı da heme iyileştirecek.

Şöyle söyleyeyim, yanığın üzerinde yanık kremi vardı. Onu silene kadar canından can gitti.

Neyse onu sildik, daha sonra bu bitkinin jelini uygularken de canından can gitti.

Ama süreli yarım saat oldu, şimdi yanığın üzerine eliyle falan dokununca çok hafiften bi sızlama varmış, onun dışında yanma falan hepsi geçmiş.

Çok teşekkürler.

CEO tarafından 05/Eyl/23 18:09 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bizim akdeniz bölgesinde hemen hemen her bahçede veya balkon saksınında yetiştirilebilen bir bitki. Bir diğeride fesleğen(reyhan).

Aloe vera, fazla güneşi ve suyu sevmez, bakım gerektirmiyor. Yanık, yara, böcek-sinek ıssırığına gibi her boka iyi geliyor, nemlendirici olarakda kullanılıyor veya limonata içine koyup fresh bir içecekde olabiliyor, enteresan bir bitki.

Benim balkondakiler artık saksılara sığmıyor, ayda 1 kez hatırlarsam su veriyorum ama yinede ölmediler. Balkonda veya mutfak penceresi önünde rahatlıkla yetiştirebilirsiniz, geniş bir saksı ve gübre verirseniz çoşarlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayrıca arsız bir bitkidir. Suyunu verirseniz kendi kendine çoşar saksıya sığmaz. Ama su önemli. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Siz yine de her yere sürmeyin. 

Önce doktor sonra kocakarı ilacı

Not : bana da bunu evde yetiştirmeyi öğretecek varmı. Amk şeyinin minik olanlarını bi büyüyemedim,  hep ölüyor lar .

meksikada çölde yetişiyor yanılmıyorsam 10 sene evvel bir erik aşılaması yapacaktık seninle yalan oldu, belgeseli vardı bulursam atarım 

bu yıl varya 30 bilemedin 40 erik verdi . 

ölmez yaşarsak 2024 yazına şhow yapacak inşallah :D 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Evin normal çiçeklerine çok su gidiyor bu vb, rekreasyon için tam uyuyor frank yemişi, alovera ,zakkum, karabiber ağacı muhteşem bitkiler hem faydalı hem verimli ev estetiğine uygun.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Gözüm havuzdan mikrop kapmıştı içinin sıvısını basmıştık içine. 1 saate iyileşmişti 1 haftada iyileşmeyen şey.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

böyle bi konu açacağımı düşünmezdim ama, ben bu boku bilmiyodum cidden çok işime yaradı belki müridlerin de işine yarar diye anlatıyorum.

aloe vera diye bi bitki var, bu bitkinin içinde jelimsi bişey var. krem/şampuan kıvamında bişey. bunu yaraya yanığa deriye vs sürünce sihir gibi iyileşiyor. 

benim suratımda kepeğimsi dalgalar çıkıyodu, haftada bir falan bi sürüyorum bam geçiyo. mesela bi sivilce falan çıkıyo sürüyorum bam geçiyor.

kettle da bileğimi yaktım dün. (kaynayan kettle ın arkasından bişey almaya çalışırken buhar çıkan ağzına bileğim denk geldi 1 saniyeliğine. anında yandı). çok deli bi yanık değildi ama normalde 1 gün varlığını unutturmayacak bişeydi. aldım hemen sürdüm aloeverayı. yanığın 80%ine sürmüşüm, az bi kenarına sürememişim. 1 saat sonra baktım her tarafı geçmiş, o 20% lik kısım hala kırmızı.

bi yerimi kesince vs sürüyorum 100x hızda iyileşiyo.

krem olarak satılıyor. direkt bitkinin içindeki şeyi alıp paketleyip satıyolar. ya da direkt çiçekçiden bitkiyi alabilirsiniz. kesip içinden çıkarıyosunuz.

bende ki de bu : https://www.trendyol.com/aromatica/95-organic-aloe-vera-gel-mini-organik-aloe-vera-jeli-mini-p-6813969?boutiqueId=61&merchantId=106303

içindekiler kısmı baya temiz, bitki + %5 su var . 99% aloevera olanlar da satılıyo ama ben sadece bunu kullandım.

Bunun şeffaf yerini her gece yüzüme ve malum yerlerime sürerim. Evde yetiştiriyorum, guano tablet gübre veriyorum, her gün suluyorum, çavuş ve yaverlerinin rengini iki ton açıyor. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    CEO bunu yazdı

Hocam kıralsın sen.

Dün, ablam balık kızartırken tavayı eline yapıştırdı.

Bugün yanık kremi vs. hiçbirisi fayda vermedi acıdan kıvranıyordu.

Şansa senin yazıyı gördüm, çiçekçiden daha yavru olmasına rağmen birkaç etli dalı olan bu bitkiden alıp, koluna uyguladık.

Yarım saatte acıyı kesip attı, muhtemelen 2 gün böyle devam edersek yanığı da heme iyileştirecek.

Şöyle söyleyeyim, yanığın üzerinde yanık kremi vardı. Onu silene kadar canından can gitti.

Neyse onu sildik, daha sonra bu bitkinin jelini uygularken de canından can gitti.

Ama süreli yarım saat oldu, şimdi yanığın üzerine eliyle falan dokununca çok hafiften bi sızlama varmış, onun dışında yanma falan hepsi geçmiş.

Çok teşekkürler.

geçmiş olsun hocam çok sevindim işe yaramasına.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 3983 Toplam Mesaj: 49
aloe vera