folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sihir Gibi Krem Önerisi: Aloevera

Sihir Gibi Krem Önerisi: Aloevera

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu aloe veranın yaprağını ilk kopartınca önce sarımtrak bir sıvı akıyor bu zehirli diyorlar ama bir kaç kişiden duydum özellikle mantar ve nasıra çok iyi geliyor diyorlar bu sarı sıvı için.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

benim sultan papağanlar var evde. mallar kavga etti birinin burnu ciddi yaralandı. 3-5 gün mikrop vs kapar diye teramisin sürdüm (antibiyotikli krem) baktım gram iyileşme yok kremle. aloe verayı bastım hemen.

yemin ederim 3 güne yokoldu yara. cidden sihir bu bitki ya 

sikim sokum hacamat vs milletin dilinden düşmüyo bunu niye kullanmıyo kimse 

https://www.trendyol.com/aromatica/organik-aloe-vera-jeli-95-organic-aloe-vera-gel-8809151139032-p-4917840?boutiqueId=61&merchantId=106303

kullandığım ürün de şu 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LevhiMahfuz
    LevhiMahfuz's avatar
    Erkek

Tüm bilgiler yazılmış zaten ama bu arkadaşın en çok ekmeğini yediğim yer çocuklar. Sürekli bir yere çarpıyorlar, yaralanıyorlar. Dolapta mutlaka bir miktar bulunduruyorum, bunu sürüpte iyi gelmeyen bir şey görmedim bugüne kadar. 

Uçamıyorsan, koş. Koşamıyorsan, yürü. Yürüyemiyorsan, sürün. Ama yerinde durma!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Bizim hanım bundan yetistiriyor önce miniminnacik idi büyüdü dahada büyüdü derken şimdi kova gibi saksıda hala büyüyor arsız birsey cam balkonda duruyor gündüz devamlı güneş görüyor 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Bir bu Aloe Vera çok ağır güneş yanigina kadar faydalı iyi bir boktur

Bir de diğer bok Centella Asiatica denen bitki , piyasada krem merhem jel olarak var marka örneği Madecassol , Madefix

10 yillik yara izini bile geçiriyor bu meret ki keşfedilme hikayesi de enteresan. Fil ler ağacına sürtünüyormuşta hızlıca iyileşiyormuş oyle bir gozlem sonrasım

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Güzel bi nemlendiricidir aynı zamanda cildiniz yağlı ise çok etkilidir

buzdolabında muhaza edip soğuk soğuk kullanırsanız çok hoşunuza gidecektir

yara iyileştirme olayını bilmiyodum ama gece yüzünüzü yıkayıp kurutun ve yüze uygulayıp yatın. Sabah yüz pırıl pırıl oluyo

yağlı ciltler için nasıl kullanılıyor hocam

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

saç derisine iyi geliyor mu acaba? kullanan var mı? saç derisindeki egzama, yağlanma, kaşıntı için kullanılır mı?

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Marketten alayım da masami süslesin. Lazım olduğunda kullanırım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Bu @yolbulucu 'yu hep okurum kendimce alacağımı alırım ondan ama adam hiç güven vermiyor ya.

Kusura bakmasın ama konuyu okudum direk aklıma bu kremi satan kişinin o oldugu geldi :))

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Evde 2 saksı kadar bulunduruyoruz. Elimiz yansa, yara olsa direkt bir tutam kesip sürüyoruz ve geçiriyor. Kendisi güzel bir bitki üstelik bedava :D 

Toplam Hit: 3980 Toplam Mesaj: 49
aloe vera