folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sodyum Karbonat Sağlığa Ne Kadar Faydalı ?

Sodyum Karbonat Sağlığa Ne Kadar Faydalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

Yani bence faydalı ayrıca vücudun ph seviyesini dengeliyor yine bunuda test ettim.

Demeyeyim demeyeyim diyorum da vucudun ph seviyesini dengeledigini nasil test ettin acaba turnusol kagidi mi yedin yoksa kendine ph metre mi batirdin?

Ayrica "vucudun" "en dengeli" phi kactir mesela var mi boyle bir sey?

İdrar testi hocam

6.8 ile 7.4 arası olması gerekir. Eğer düşük olursa asidik bir vücudunuz olur ve direnciniz düşer hastalıklara daha hızlı yakalarsınız. 

Mxmax tarafından 05/May/16 00:00 tarihinde düzenlenmiştir

trader
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    Mxmax bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

Yani bence faydalı ayrıca vücudun ph seviyesini dengeliyor yine bunuda test ettim.

Demeyeyim demeyeyim diyorum da vucudun ph seviyesini dengeledigini nasil test ettin acaba turnusol kagidi mi yedin yoksa kendine ph metre mi batirdin?

İdrar testi hocam

6.8 ile 7.4 arası olması gerekir. Eğer düşük olursa asidik bir vücudunuz olur ve direnciniz düşer hastalıklara daha hızlı yakalarsınız. 

hocam idrar testiyle sadece idrararının asidik ya da bazik olmasına bakarsın, idrar asiditesini de etkileyen bir çok faktör vardır.Normal asit baz dengesinde de genelde arteriyel kan gazından bakılır onun da 7.35 - 7.45 arasında olması gerekir ve bu da bir çok faktörden etkilenir.

Konuya gelirsek bunla ilgili hiç bir bilimsel çalışma olduğunu düşünmemekteyim. Kansere iyi gelme kısmı tamamen abartılmıştır ama diğer etkileri konusunda pek bir bilgim yok.

Bilimsel olarak kanıtlanmış, ucuz ve antioksidan olarak dışarıdan kullanabilecekleriniz ise: aspirin, e vitamini ve melatonin preperatlarıdır.

There is no life without struggle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Sodyum karbonatmı asljfgfh.

Abi o kalsiyum karbonat olmasın. Sodyum karbonat olsa duramazsın.

Hayir kardesim zaten tùkettigi miktar gùnluk bi su bardagina bir cay kasigi herseyin oldugu gibi onunda fazlasi zarar :)

Y/T !!@!! KAŞ .VS
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    Mxmax bunu yazdı

Gözle gördüğüm bir kaç faydası oldu ;

-Annemin yıllardır tırnaklarında olan mantarlar ne yaptıysak geçmemişti karbonatlı suya yatırdı elini hergun 5 dakika 1 haftada geçti.

-Boğaz ağrısına iyi geliyor kendim test ettim gerçekten işe yaradı. Gar gara

-Yüze sürünce sivilce siyah nokta vs. gözle görülür seviyede iyileştiriyor.

Onun dışında soğuk algınlığına iyi geldiğini biliyorum. 

Kardesim çok haklisin bu sòylediklerin zaten sodyum karbonatin ana faydalari ki daha bir sùrù bilmedigimiz şekillerde faydalari var 

Y/T !!@!! KAŞ .VS
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

İdrar testi hocam

hocam idrar testiyle sadece idrararının asidik ya da bazik olmasına bakarsın, idrar asiditesini de etkileyen bir çok faktör vardır.Normal asit baz dengesinde de genelde arteriyel kan gazından bakılır onun da 7.35 - 7.45 arasında olması gerekir ve bu da bir çok faktörden etkilenir.

Konuya gelirsek bunla ilgili hiç bir bilimsel çalışma olduğunu düşünmemekteyim. Kansere iyi gelme kısmı tamamen abartılmıştır ama diğer etkileri konusunda pek bir bilgim yok.

Bilimsel olarak kanıtlanmış, ucuz ve antioksidan olarak dışarıdan kullanabilecekleriniz ise: aspirin, e vitamini ve melatonin preperatlarıdır.

Kanser kısmının abartı olduguna ne kadar eminsin peki kardeşim var mı bi bilgin çùnki bunun kansere bi faydasinin oldugunu bilimsel bi sekilde haber yapip sunamazlar ki bu da ilac firmalarinin satislarinda satislarjn dùsmesine sebep olur birde gercekten kansere iyi geldigini dusunursek ilac firmalarinin girecegi krizi dùsùnemiuorum bile

Y/T !!@!! KAŞ .VS
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

karbonat felan googleda ararken https://www.facebook.com/permalink.php?id=175346669287746&story_fbid=175669809255432 bu sayfa denk geldi. 

"Kanser hastasıysanız!!!:

Eğer Kanser gibi bir hastalığınız varsa Öncelikle sakın Kemoterapi almayın Kemoterapi notumda yazılanları muhakkak okuyun!!!. Gidip dijital pH ölçer alıp idararınızı sabah akşam kontrol edip pH ı 8 in üzerine çıkarmanız ve bu seviyede en az 2 hafta tutmanız gerekir. Buna bağlı olarak karbonat içimi günde 5 - 6 çay kaşığı karbonatlı su içmeniz gerekebilir. 1 çay kaşığı karbonatlı suyu bir miktar içip yatağa yada kanepeye uzanıp 360 derece sağa sola dönerek haraket etmelisiniz . Bu haraketleri yaparken ara ara bardaktaki karbonat tüketilmelidir."

Adam aşmış ve saçmalamış :))

mrkps tarafından 05/May/16 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Ailecek severek kullanıyoruz. Sodyum karbonat sayesinde büyük büyük dedem hala hayatta ve kendisi şu an 150 yaşındayken 25 yaşında gibi görünüyor. Tabi öyle al ekmeğe sür çaya şeker diye at şeklinde değil. Belli başlı gizli yöntemler var. Bu yöntemler için bill geldi dükkanın anahtarını bıraktı oralı olmadık.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Mxmax bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

İdrar testi hocam

Hocam, mobilim uzun yazamayacagim ama vucudun sagligini direncini belirleyen sey, bir milyon tane seyden etkilenen idrar phi degildir. Vucudun phi diye bir sey zaten sozkonusu degil, kanin idrarin midenin bagirsagin lenf sivisinin omurilik sivisinin hepsinin optimal phlari ayridir, bunlarin her birini duzenleyen mekanizma ayridir. Bagisiklik sistemi zaten bambaska bir dunya, idrar phinin bagisiklik sistemiyle alakasi 'yagmur yagdi su birikti inek geldi suyu icti daga kacti' serisindeki su birikintisinin altindaki tas ile dagin ustundeki cimenin alakasi kadardir.

Aldin sodyum bikarbonati, bir enfeksiyon geciriyorsun tetracyclin grubu bir antibiyotik verdiler sana, yemegin ustune huplettin bunlari, ne oldu? Antibiyotigin etkisi azaldi. Tansiyon hastasisin coraspin kullaniyorsun, etkisi azaldi. Alerjin var benical kullaniyorsun, pseudoephedrinenin etkisi artti. Kansizligin var demir verdiler demirin etkisi azaldi. Yine bir enfeksiyon kaptin ciprofloxacin verdiler bir hafta kullandin hop bobrek tasi. 

Boyle kocakari seylerini nerden buluyorsunuz bilmiyorum. Hastaysan bir sikintin varsa doktora gidersin testini yaptirir gereken seyi *eczaneden* alirsin mis gibi yasarsin. Hele ki kansere iyi geliyormus yorumlarina hicbir sey demiyorum. Bu dunyada kanser calismis olan, calisan binlerce insan gerizekali; sodyum bikarbonat adindaki basit TUZ mucize, her derde deva, kanserin cozumu.

Senden alinti yapip yazmis oldum kusura bakma.

@salvador Ya hocam gozunu seveyim. Kanser hakkinda bilgim var salla gelsin.

izzmarit tarafından 05/May/16 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

İdrar testi hocam

Hocam, mobilim uzun yazamayacagim ama vucudun sagligini direncini belirleyen sey, bir milyon tane seyden etkilenen idrar phi degildir. Vucudun phi diye bir sey zaten sozkonusu degil, kanin idrarin midenin bagirsagin lenf sivisinin omurilik sivisinin hepsinin optimal phlari ayridir, bunlarin her birini duzenleyen mekanizma ayridir. Bagisiklik sistemi zaten bambaska bir dunya, idrar phinin bagisiklik sistemiyle alakasi 'yagmur yagdi su birikti inek geldi suyu icti daga kacti' serisindeki su birikintisinin altindaki tas ile dagin ustundeki cimenin alakasi kadardir.

Aldin sodyum bikarbonati, bir enfeksiyon geciriyorsun tetracyclin grubu bir antibiyotik verdiler sana, yemegin ustune huplettin bunlari, ne oldu? Antibiyotigin etkisi azaldi. Tansiyon hastasisin coraspin kullaniyorsun, etkisi azaldi. Alerjin var benical kullaniyorsun, pseudoephedrinenin etkisi artti. Kansizligin var demir verdiler demirin etkisi azaldi. Yine bir enfeksiyon kaptin ciprofloxacin verdiler bir hafta kullandin hop bobrek tasi. 

Boyle kocakari seylerini nerden buluyorsunuz bilmiyorum. Hastaysan bir sikintin varsa doktora gidersin testini yaptirir gereken seyi *eczaneden* alirsin mis gibi yasarsin. Hele ki kansere iyi geliyormus yorumlarina hicbir sey demiyorum. Bu dunyada kanser calismis olan, calisan binlerce insan gerizekali; sodyum bikarbonat adindaki basit TUZ mucize, her derde deva, kanserin cozumu.

Bilgilendirme için teşekkürler

trader
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    Mxmax bunu yazdı

İdrar testi hocam

Hacı valla benimde senin kadar bilgim yok okuyup ögreniyorum söylentiler var öyle iyi geliyor diye benimde bilgim kısıtlı senden alırım ayrıntıları ben 

Y/T !!@!! KAŞ .VS
Toplam Hit: 9405 Toplam Mesaj: 94
faydalı kanser karbonat