folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sodyum Karbonat Sağlığa Ne Kadar Faydalı ?

Sodyum Karbonat Sağlığa Ne Kadar Faydalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

topu sadece medikal firmalarına atmak ne kadar mantıklı? steve jobs en kral medikal firmasını satın alabilecek kadar zengindi madem herşey para neden o zaman adam kanserden öldü?

demekki o zamanın şartları teknolojisi steve jops u bile iyi edecek kadar gelişmiş değildi bu 1. ihtimal

2. ihtimal kanser oldugunu tedavi olması gereken zamandan daha geç ögrendi ve hiç bi şekilde kurtuluşu yoktu

3. ihtimal ise adamın vakti gelmiş hacı tedavisi olmayan kanser çeşitleri var ..

saygılarımla ..

Y/T !!@!! KAŞ .VS
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

inanmayın şöyle dürzülere ya. size başımdan geçen bir anımı anlatayım.

Memlekette çarşıda dolanıyorum birgün, neyse kısa boylu şişman çirkin bir ihtiyar yolumu kesti. yeğenim gözlerinin iyi görmesini ister misin diye sordu. (gözlük kullanıyorum) Bende dalgasına buyur amca hee istiyorum dedim :D ihtiyarda bak şimdi beni iyi dinle bu dediklerimi yaparsan gözlerin pırıl pırıl görecek dedi. Ha öyle mi dayı söyle hele akşam deneyeyim ben bi dedim. 19 yıldır gözlük kullanıyorum amk kime ne anlatıyorsa :D sonra karbonata limonu damlat burnundan genizlerine çek dedi :D bende oo süpermiş dayı ver elini öpüm dedim wqeıouqwe :D sonra bak dedi benim iksiri internette falan bulamazsın dene bul beni dedi. Bende dedim Allah razı olsun ihtiyar deneyip gelioyrum hemen diyip arabaya kostum hızlıca bastım gittim :DD

demem o ki abi bulaşmayın. onca doktor profesorler bosuna okumuyor. bilimden şaşmayın :)

CnkGn tarafından 07/May/16 15:29 tarihinde düzenlenmiştir

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salvador
    salvador's avatar
    Erkek
    CnkGn bunu yazdı

Memlekette çarşıda dolanıyorum birgün, neyse kısa boylu şişman çirkin bir ihtiyar yolumu kesti. yeğenim gözlerinin iyi görmesini ister misin diye sordu. (gözlük kullanıyorum) Bende dalgasına buyur amca hee istiyorum dedim :D ihtiyarda bak şimdi beni iyi dinle bu dediklerimi yaparsan gözlerin pırıl pırıl görecek dedi. Ha öyle mi dayı söyle hele akşam deneyeyim ben bi dedim. 19 yıldır gözlük kullanıyorum amk kime ne anlatıyorsa :D sonra karbonata limonu damlat burnundan genizlerine çek dedi :D bende oo süpermiş dayı ver elini öpüm dedim wqeıouqwe :D sonra bak dedi benim iksiri internette falan bulamazsın dene bul beni dedi. Bende dedim Allah razı olsun ihtiyar deneyip gelioyrum hemen diyip arabaya kostum hızlıca bastım gittim :DD

demem o ki abi bulaşmayın. onda doktor profesorler bosuna okumuyor. bilimden şaşmayın :)

bende gözlük takıyorum 4 senedir eger gözlerinin iyi görmesini istiyorsan git ameliyat ol sana zorla bişe yaptıran yok ki .

asıl böyle herşeyi saçma bulan tırrekleri de tedavülden kaldırmak lazım :)

Y/T !!@!! KAŞ .VS
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Karbonati gunde 1 cay kasigi minimum bende kullaniyorum. Mide asidim yukseldiginde. Ve aninda kesiyor reflu ve gastridimi. Bunun haricinde boy 2.01 cm kilo 132 bende hep derdim bunyem saglam ondan hasta olmuyorum. Belkide karbonatin etkisi var diyede dusunmeye baslamadim deyil.

Dipnot: Kilomdan dolayi doktor a gittim tahlil istesi. Nasil yani dedi vucutta yag vat kalp ciger temiz. Kan degerleri normalin normali. Spormu yapiyorsun dedi. Magazamda musteri kasaya gelince ayaga kalkip para alip para ustu veriyorum bu sporsa evet yapiyorun dedi. Belkide gercekten faydasi var. Ha birde cok fazla kramp girerdi bacaklarima her gece uyandirirdi beni 3 senedir bir gram kramp girmedi. Belkide cok faydasi var bu karbonatin.

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    salvador bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı

demem o ki abi bulaşmayın. onda doktor profesorler bosuna okumuyor. bilimden şaşmayın :)

bende gözlük takıyorum 4 senedir eger gözlerinin iyi görmesini istiyorsan git ameliyat ol sana zorla bişe yaptıran yok ki .

asıl böyle herşeyi saçma bulan tırrekleri de tedavülden kaldırmak lazım :)

tamam hacı sen dene ihtiyarın dediklerini :)

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Başlığa kolilerce Carl Sagan - Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı atasım geldi.

Arkadaş, hala daha facebook fenomenlerinin lafıyla 'gizli tarih, ilim, şifa' söylentisi reklamı yapan var.

Pek çoğunuz hasta değilsiniz. Ya da bir anda 'kendini daha iyi hissedenin' bir problemi yok. Çeşitli çevresel sebeplerle dönem dönem daha farklı ruh halinde olan, vücudu daha ham olan adamlar 'bunu içtim iyileştim' diyor. Halbuki onun yerine size sihirli bir draje verseydim deseydim ki bunu içtim bir anda zımba oldum muhtemelen onunla da 'iyi olacaktınız'.

En iyi test nasıl olur biliyor musunuz? Gerçekten tanısı konmuş iki kanser hastasına (şüpheye mahal vermeyecek seviyedeki hastalar daha makul) birine kemoterapi ve tıp yaklaşımıyla diğerine sadece karbonat yaklaşımıyla tedavi uygulayın. Bakalım hangisine ne olacak.

İyi gelir mi? Gelebilir. Bu olasılık elbette var. Fakat bunun bir 'bilimsel araştırma' olabilmesi içni bu deneyi birkaç yüz defa yapıp aynı sonucu alabilmen lazım. Yoksa buna rastlantı deniyor.

Aramızda laboratuvar deneyimi olan, uzmanlığı olan insanları dinlemek yerine bizim milletin kör hastalığı olan 'okumuş adama nefret' su yüzüne çıkıyor. Elitist ilan ediliyor. Aynısını daha cömert bir şekilde yapan şarlatanlara laf eden yok. Çünkü o daha 'sizden' daha halkın içinden. Daha samimi geliyor. Pozitivist yaklaşan bilim insanları elbette biraz daha soğuk olabiliyor.

Austen tarafından 07/May/16 16:03 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

@noname

Guzel hocam, mrkps linkini gormemistim onu yazdigin iyi oldu, yalniz su an baska bir meseleyle ugrasiyorum bakamadim ikisine de, bakabilince yazarim. Benim derdim internet coplugunde iki sayfa dolanip arastirma yaptigini zanneden insana o yaptigin arastirma degil bak canim kardesim diye soylediginde ama ben cok arastirdim kadinlar kulubunde bile yazmislar yaniti almakla ilgili. Annem de facebookta gordugu her seye inaniyor ona da deliriyorum. Sizi seviyorum size de deliriyorum. Modern tip varken 1270 yilinda peruda yasiyormusuzcasina maydonoz sapi sogan kabugu kaynatmayin derdiniz varsa doktora gidin istiyorum. Ondan sinirleniyorum.

Ayrica benim konuya da bekleriz efenim.

yav sen hangi doktorlara gidiyorsun bilmiyorum da, doktorlar genelde pişman eder, gitmeseydim daha çabuk iyileşirdim dedirtir insana bu devirde :/ 

edit, biz de seni seviyoruz eksik olma :)

salvador bunu yazdı
    Mylitta bunu yazdı

Aynen hocam. 1 Litre suya 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı tuz atıp burnuna çek.

Benim sinüzitim var. Okyanus suyu diye birşeye çok para verdim. Sonra öğrendim ki bu bileşiğin aynısıymış.

Ben enjektörle direk burnuma veriyorum. Diğer taraftan akana kadar bekliyorum. Kafanı geri yatırma ileride olsun çekerken.

hocam abimde senin dediğin okyanus suyundan almıştı ya şimdi sen söyleyince aklıma geldi söyleyim oda söyledigin yöntemi denesin..

Bilgi için çok teşekkür ederim :)

Şiddetle tavsiye ediyorum. Eczanelerde burun yıkama kiti diye geçiyordur muhtemelen. İçinden kendi karışımı çıkar, suyla karıştırılıp burnun bir deliğinden itelenir diğerinden geri akar. Fazla basınçla şettirmek aşırı ötesi tehlikelidir. Enjektör çok zor olsa gerek. Kendi karışımı bittiğinde su+karbonat+tuz ile aynen yola devam :) 

do_som bunu yazdı

burun açmak için otrivin var cok kullanınca koku almada hasar bırakıo ben birşeyin kokusunu alamıom şimdi :D

Kortizon mudur nedir, çoğu "ilaç" burun spreyinde mevcut, doktorlar genelde 3 günden fazla kullanmayın yazar.

İlacı bırakınca eskisinden daha kötü olur. Çalışma prensibi burun duvarlarını gerdirip nefes geçebilecek alanı artırmak. Tabi etkisi geçince eskisinden daha gevşek oluyormuş.....diyolla... :)

noname tarafından 10/May/16 23:06 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Karbonat ne? Baz

Kanımızda var mı? Var

Ne işe yarar? Asit-baz dengesini sağlar

Karbonat içince ne olur? İlk etapta midenin asitliğini azaltır

Peki mide neden asitlidir? Sindirimde görevi vardır

Başka ne görevi vardır asidin? Midenin ana savunma mekanizmalarındandır

Midenin asitliği düşünce ne olur? Reflün varsa semptomlarını azaltabilir

Peki başka ne olur? Midenin savunma sistemi bozulur

Midenin savunma sistemi bozulursa ne olur? Vücut mikroplara açık olur

Vücut mikroplara açık olursa ne olur? Hasta oluruz

Hasta olursak ne olur? Tedavi oluruz

Tedavi olmazsak ne olur? Ölür ya da sakat kalırız...

-----------------------------

bu kadar böyle dolandıra dolandıra anlatmamın nedeni, basit gördüğümüz küçük şeyler aslında bir çok şeyle ilişkili olabilir. İçtim reflüm geçti, içtim iyi hissettim. Olabilir... Fakat başka şeyler de olabilir. herşeyin fazlası zehirdir vücuda, ilaçlar dahil. bu karbonatın da fazla tüketilmesi vücutta zehir etkisi yaratabilir. bazı kronik hastalıklar hariç tüm hastalıkların tedavisi belirli bir düzen, belirli bir doz, belirli bir süre ve takip içinde gerçekleşir ve nihayete erer. kronik hastalık ilaçları ise bunlara ek hem etki hem de yan etki bakımından düzenli bir şekilde takip edilir, ilgili doz değişimi, ilaç değişimi vesaire gerekliyse yapılır. bu karbonat ya da başka herhangi bir şifa için tüketilen şey de, belli bir dozda, belli bir düzende, belli bir süre içinde ve gerekli takipler ile alınmadığından kötü etkilere neden olabilir.

hem ayrıca bu tür şeyler deneyen insanlar genelde böyle doğallık falan takıntısı olan insanlar oluyor ama içtikleri "besin olmayan" karbonat, midenin "doğal" yapısını bozuyor.

hadi reflüsü olanı anlarım (onaylarım demiyorum) bi mantık düşünmüş en azından derim ama dümdüz sırf şifa için pek mantıklı gelmedi bana...

Yazımı sonlandırırken farkettim, bu "Sodyum" Karbonat bu arada bi de ekstra tuz alımı var.(Sodyum) tansiyon hastası falansanız hiç bulaşmayın bu işe....

kofcu tarafından 10/May/16 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Bir makalede okuduğum kadarıyla, sodyum karbonat bulunan alkalin ile alakalı tüm mesele. Hücrelerde belli bir seviyede olması gereken alkalinin bu seviyenin altına düştüğü hallerde vucüdun hastalık kapma olasılıgı cok yüksek. Ayrıca yapılan deneylerde alkalin düzeyi optimum olan hücrelere kanserin -virüs- bulaşamadığı etki edemediği gibi bir durumun ortaya cıktıgı yazıyordu. Bildiginiz gibi kanserli hücre oksijensiz olarak hayatına devam edebilir ancak o hücre ki bizim hücremiz vücut acısından bir ölü hücre gibidir ve işlevi yoktur.

dipnot: Günde bir tatlı kasıgı karbonat ile 1 yarım limonu 1 su bardagına bosaltıp için. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

scholar.google.com'a girilir. Sodium bicarbonate cancer diye aratılır. Sodyum bikarbonatın kanser tedavisinde faydası olduğuna dair herhangi bir yayın bulunamaz ve bu defter kapatılır gençler.

while (1<2)
Toplam Hit: 9395 Toplam Mesaj: 94
faydalı kanser karbonat