folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Star Wars VII - The Force Awakens İzleyici Yorumu (Spoiler Konu)

Star Wars VII - The Force Awakens İzleyici Yorumu (Spoiler Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, 

Şu an filmin başlamasını bekliyorum. Genel sohbet olması açısından bir başlık açayım dedim. Herkese iyi seyirler.

Not: Rahat rahat anlatın, eleştirin.

Hayda. İkinci mesaj editleniyor diye aldık ama değişmiş sanırım. Neyse. Film harikaydı ya ! Benim beklentimi aştı ve geçti. Abartı veya zorlama hiç bir şey yoktu. Belki bir iki oyuncuda vardı ama hepsi yeni yüzler ve yakışmışlar. O nasıl bir kız abi ya bir insan role bu kadar mı yakışır. O kadar sade ki; Alıp bizim eve getirsen sırıtmaz. 

Konu dağılmamış, derlenip toplanarak farklı bir hikayeye başlanmış. Ben cidden çok beğendim. Kıyafet ve mekan konusunda taviz vermeden devam edilmiş. Dialoglar, son dönem bilim kurgularındaki bel altı espriler veya bozuk ağız ile dejenere olmamış. Asil ve sempatikti herşey. 

Sonuç olarak çok beğendim. Spoiler konu ama yine de çok fazla detaya girmeyeyim. Bazı gelişmeler cidden üzdü, bazıları umutlandırdı. 

Erkenden gidin, izleyin.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Reserve

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Filmi izleyipde güzel yorum yapan görmedim. Herkez gitmeyin diyor.

küfrederiz villalara kulübeden
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Cumartesi'de ben gidecem bakalım. Para için bok edilmiş bir film mi yoksa ciddi anlamda mantıklı bir konu üzerinden devam edebilen SW serisine layik bir hikayeye sahip seri mi olacak göreceğiz.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Sürpriz bi sahne var. O sahne insanın gözlerini dolduruyor. Bu olmamalıydı dedirtiyor insana....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Filmi izleyipde güzel yorum yapan görmedim. Herkez gitmeyin diyor.

Şu filme kötü diyen taş kesilir hocam. 

@coLin, aynı Duyguları ben de yaşadım hocam ama olması gereken oydu. Beklemiyordum ama bak dumur oldum. Skywalker'ın koluna olanlarda beni dumur etmişti zaten.

NaZi_ tarafından 18/Ara/15 00:43 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

filmi az önce izledim. kısa kes diyen için KESİNLİKLE İZLEYİN GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ.

iyi ve kötü yorumlarımı yapayım. ( tamamı spoiler içerir )

(-) yönleri ( kötüyü başa alayım )

-6. filmden sonra aradan 30 yıl geçmiş anladık ama luke un gidişi han solonun gidişi çocuk yapışı çoğugun jedi olup kötü tarafa geçişi vs çok ayrıntısız aslında çok lezzetli olabilecek ancak filmde pek yer verilmeyen yerler.

-yine 6. filmde ölüm yıldızını patlatıp iyiler kazanmıştı fakat bu filmde kötüler yine çok güçlü ve daha büyük bir ölüm yıldızları var biraz garip olmuş

-tüm kötüler yenilmişken bu yeni kötülerin sanki kaybetmemişler gibi birden ortaya atılmış gibiler arada kopukluk var

-serinin önceki filmlerini izlemeyenler bu filmi izlediğinde biraz boşlukta hissedebilir eskiye bağ çok olmasada bazı karakterlerin niye o kadar önemli oldugu pek vurgulanmıyor yine.

-kötü adamımız ( Adam Driver ) yani Kylo Ren ( han solo nun oğlu ) eğitimli olmasına rağmen yeterince akıllı ve güçlü değil darth vader çok daha büyük otorite sahibiydi kendisi daha çok genç ancak iyiliğe karşı kaybetmiş ve son dakikalarında iyi tarafı ağır basmış bir darth vader ı kendine örnek alarak kötü olmaya çalışıyor böyle kötü olamaz.

-Daisy Ridley nasıl birden yıllarını eğitime vermiş bir jediden daha güçlü olabiliyor ellerini bile kullanmadan zihin okuyabiliyor çok tuhaf 2 saat işkence görerek usta jedi oldu resmen.

+(lar )

+görsel olarak gerçekten oldukça iyi 

+oyuncular özellikle yenileri yeterince karizmatik 

+ yeni ışın kılıcı ve efektleri de oldukça iyi teknolojiden yararlanmışlar fakat bir çok şey fiziksel olarak modellenerek yapıldıgı için gerçekçilik hat safada.

+ eski karakterleri görmek iyi geldi han solo nun çok küçük bir rolü olduğunu sanmıştım resmen filmin %90Inda vardı :) 

filmi izleyemeyecekler için özet :  Daisy Ridley yani yeni başrol kızımız ailesi tarafından terk edilmiş bir yağmacı düşmüş gemilerden parça toplarken 3. filmdeki gibi bir droid e saklanmış bir mesajı iyilere iletmek için varını yoğunu ortaya koyuyor. bu arada kendisi sadece akıllı değil oldukça güçlüde John Boyega yani baş karakterlerimizden kötülerin tarafındaki bir askerken ilk savaşında vaz geçip kaçmaya çalışırken kendini olayların ortasında buluyor. biraz da Oscar Isaac (pilut ) ın etkisiyle iyi bir yere geldiği söylenebilir. 

Kötü taraf han solo nun oğlu luke tarafından jedi eğitimi görürken birden karanlık tarafı seçen Adam Driver ( Kylo Ren ) tarafından çakma bir darth vader edasıyla yönetiliyor sahip oldukları yeni ölüm yıldızı çok daha büyük ve güçlü bir saldırı da tüm cumhuriyeti yok edip gözlerini isyancılara dikiyorlar . ancak bizim isyancılara yeni katılan Daisy Ridley ve John Boyega tabi onlara destek olan han solo sayasinde yeni ölüm yıldızının savunma kalkanları iniyor ve büyük bir çatışmanın ardından gezegen yerle bir ediliyor bu olaylar sırasındada kylo ren in han solo nun oğlu olduğunu luke tarafından jedi eğitimi görürken bencilliği ve karamsarlığı yüzünden kötü tarafa çekildiğini luke un ise elleri ile kötü bir jedi yarattığı için kendini sakladığını ortalardan kaybolduğunu görüyoruz. luke filmin sonunda bir kaç saniye gözüktü 2. ve 3. filmde beni görün edasıyla Daisy Ridley ve John Boyega kötü taraf yani Adam Driver ile girlikleri savaşı kazandı ancak adam driver ölmedi yine göreceğiz kendisini , gezegen yok edilmeden önce kendisini baba şevkati ile durdurmaya çalışan han solo ise oğlunun hainliği ile tahtalı köyü boyladı. yani elimizde kinci yenilmiş ama ölmemiş bir kötü taraf var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

starwars

:D :D inşallah yarın bende bakıcam. :)

edit: izleyince editlenecek

BerkayCit tarafından 18/Ara/15 18:04 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

çok ama çok güzeldi. Kombat sahneleride anlam veremediğim güç dengesizliği vardı. Eline ilk defa ışın kılıcı alan biri nasıl sithe karşı öyle yardırabiliyor anlayamadım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

çok ama çok güzeldi. Kombat sahneleride anlam veremediğim güç dengesizliği vardı. Eline ilk defa ışın kılıcı alan biri nasıl sithe karşı öyle yardırabiliyor anlayamadım.

Ya böyle birkaç kişi söyleyince dikkatimi çekti. Aynen biraz abartmışlar. Ama buna bahane olarak Kızın hurdacı bir berduş olmasını düşünüyorum. Bence sorun Ren'deydi. Maskeyi çıkardıktan sonra pasifleşti gözümde ama snoke zaten bu durumu bekliyormuş gibi bir cümle etti orda; ''Kylon'u getirin, artık eğitimini tamamlama zamanı geldi.'' Dedi. Belki de içindeki aydınlıktan korktukları için onu tam olarak eğitmediler ve Ren'den emin olmanın tek yolu da Han Solo'yu öldürmesiydi. Belki de tam bir Jedi olamadan taraf değiştiremeyen Ren, güvensizlikten dolayı tam bir Sith de olamadı. Devam filminde çok daha güçlü ve kendinden emin bir Ren bekliyorum. Bence açıklaması da bu olacak. Ayrıca Finn de ölmüş olamaz. İzleyip göreceğiz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

Ya böyle birkaç kişi söyleyince dikkatimi çekti. Aynen biraz abartmışlar. Ama buna bahane olarak Kızın hurdacı bir berduş olmasını düşünüyorum. Bence sorun Ren'deydi. Maskeyi çıkardıktan sonra pasifleşti gözümde ama snoke zaten bu durumu bekliyormuş gibi bir cümle etti orda; ''Kylon'u getirin, artık eğitimini tamamlama zamanı geldi.'' Dedi. Belki de içindeki aydınlıktan korktukları için onu tam olarak eğitmediler ve Ren'den emin olmanın tek yolu da Han Solo'yu öldürmesiydi. Belki de tam bir Jedi olamadan taraf değiştiremeyen Ren, güvensizlikten dolayı tam bir Sith de olamadı. Devam filminde çok daha güçlü ve kendinden emin bir Ren bekliyorum. Bence açıklaması da bu olacak. Ayrıca Finn de ölmüş olamaz. İzleyip göreceğiz.

Aynen ben maskenin altından çıkan adamı görünce. Yoh amına koim dedim. Kesinlikle öyle bi karaktere gidecek oyuncu değildi o. Birkaç filmini izlemiştim genel de aşk ve komedi unsuru konularda oynayan biriydi.  Kötü bi karakterin altından bu adam çıkınca suratım düşmüştü.

Ya böyle kötü karakter de tom hardy'nin oynadığını düşünsenize amk. (düşünemedi) :D asdasd

Toplam Hit: 3384 Toplam Mesaj: 34
movie starwars