folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Star Wars VII - The Force Awakens İzleyici Yorumu (Spoiler Konu)

Star Wars VII - The Force Awakens İzleyici Yorumu (Spoiler Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Görsel olarak çok iyi ama senaryo ve kurgu olarak çok dandik bir filmdi. 

Filmin adı Star Wars değilde başka birşey olsaydı oldukça güzel bir film derdim, ama bu filmin Star Wars ile alakası yok. 

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Filim mükemmeldi. Tek takıldığım ve yapımcıların gözden kaçırmış olduğu nokta wookiee bowcaster silahı kırmızı değil yeşil lazer ateşler =) 

kalan 2 filmi nasıl bekleyeceğiz :(

Cesnist tarafından 18/Ara/15 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

çok ama çok güzeldi. Kombat sahneleride anlam veremediğim güç dengesizliği vardı. Eline ilk defa ışın kılıcı alan biri nasıl sithe karşı öyle yardırabiliyor anlayamadım.

Ya böyle birkaç kişi söyleyince dikkatimi çekti. Aynen biraz abartmışlar. Ama buna bahane olarak Kızın hurdacı bir berduş olmasını düşünüyorum. Bence sorun Ren'deydi. Maskeyi çıkardıktan sonra pasifleşti gözümde ama snoke zaten bu durumu bekliyormuş gibi bir cümle etti orda; ''Kylon'u getirin, artık eğitimini tamamlama zamanı geldi.'' Dedi. Belki de içindeki aydınlıktan korktukları için onu tam olarak eğitmediler ve Ren'den emin olmanın tek yolu da Han Solo'yu öldürmesiydi. Belki de tam bir Jedi olamadan taraf değiştiremeyen Ren, güvensizlikten dolayı tam bir Sith de olamadı. Devam filminde çok daha güçlü ve kendinden emin bir Ren bekliyorum. Bence açıklaması da bu olacak. Ayrıca Finn de ölmüş olamaz. İzleyip göreceğiz.

amk senaryoyu nerden çaldın : ) tamda dedin gibi olacak eğitimini tam tamamlamamış ne karanlık tarafdan nede luke tarafından tam olarak eğitimsiz ve kafası karışık biri vardı karşımızda zaten bu aradakilerden korkacaksın ne yapacakları hiç belli olmuyor arada kalamsa han solo gidip yanında şevkat dolu yaklaşmazdı ve öyle ölmezdi.

8. film  2. film de oldugu gibi daha sert geçecek bu filmde iyiler çok fazla güçlüydü kötüler üstünlük kurmalı yoksa denge gider.

Daisy Ridley bir taraftan luke tarafından Adam Driver karanlık taraftan doruğa çıkacaktır yükseliyor da aslında anlamamız gereken bu 

PanxeR tarafından 18/Ara/15 21:59 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

çok ama çok güzeldi. Kombat sahneleride anlam veremediğim güç dengesizliği vardı. Eline ilk defa ışın kılıcı alan biri nasıl sithe karşı öyle yardırabiliyor anlayamadım.

Ya böyle birkaç kişi söyleyince dikkatimi çekti. Aynen biraz abartmışlar. Ama buna bahane olarak Kızın hurdacı bir berduş olmasını düşünüyorum. Bence sorun Ren'deydi. Maskeyi çıkardıktan sonra pasifleşti gözümde ama snoke zaten bu durumu bekliyormuş gibi bir cümle etti orda; ''Kylon'u getirin, artık eğitimini tamamlama zamanı geldi.'' Dedi. Belki de içindeki aydınlıktan korktukları için onu tam olarak eğitmediler ve Ren'den emin olmanın tek yolu da Han Solo'yu öldürmesiydi. Belki de tam bir Jedi olamadan taraf değiştiremeyen Ren, güvensizlikten dolayı tam bir Sith de olamadı. Devam filminde çok daha güçlü ve kendinden emin bir Ren bekliyorum. Bence açıklaması da bu olacak. Ayrıca Finn de ölmüş olamaz. İzleyip göreceğiz.

amk senaryoyu nerden çaldın : ) tamda dedin gibi olacak eğitimini tam tamamlamamış ne karanlık tarafdan nede luke tarafından tam olarak eğitimsiz ve kafası karışık biri vardı karşımızda zaten bu aradakilerden korkacaksın ne yapacakları hiç belli olmuyor arada kalamsa han solo gidip yanında şevkat dolu yaklaşmazdı ve öyle ölmezdi.

8. film  2. film de oldugu gibi daha sert geçecek bu filmde iyiler çok fazla güçlüydü kötüler üstünlük kurmalı yoksa denge gider.

Daisy Ridley bir taraftan luke tarafından Adam Driver karanlık taraftan doruğa çıkacaktır yükseliyor da aslında anlamamız gereken bu 

Ren dediğimiz daha genç ve Sith Lord falan değil kaldi eski ustalar gibi kılıç dövüşü yapacak adam kalmadı piyasada eğitimini kim verecek. Rey'de daha öncesinde mızrak kullanmada iyi olduğu için ve Ren yaralı olduğu için kazanmayı bildi.

Ban kalırsa Kylo Ren 2. filmde feci dönüş yapacak 

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Filmin basinda kyro nun  konustugu sonra oldurdugu adam kim ? Ne kadar cok  yaslanmissin dedigi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

Filmin basinda kyro nun  konustugu sonra oldurdugu adam kim ? Ne kadar cok  yaslanmissin dedigi ?

Lor San Tekka

http://starwars.wikia.com/wiki/Lor_San_Tekka

star wars episode vii'de yer alan, jedi öğretilerini yaymayı ve yeni nesillerde bu inancı canlı tutmayı görev edinmiş bir karakter. kylo ren tarafından, luke skywalker'ın yerini gösteren haritayı kendisine vermediği için katledilmiştir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

Çok film izliyorum hocam ondan heralde, abartmış durumdayım yani...

Mesela bak Kylo'nun özellikle öyle beyaz tenli ve temiz yüzlü seçildiğini düşünüyorum. Ve özellikle maskesinin çıkartıldığını düşünüyorum. İkinci filmde göreceğimiz öfkenin bir yere dayanması Lazım ve güzel kızımız rey, genç ve yakışıklı Kylo'muzun suratına derin bir Hatıra Bıraktı. Filmin yüzde 90 ı 8 e hazırlıktı bence. 

Ayrıca Jedi ustası Olması gerekmiyor hocam. Snoke bir işler çeviriyor bence. Ayrıca skywalker ortaya çıktıysa, ikinci filmde sadece bir Ren-rey kapışması izlenmeyecek. Çünkü görünen o ki Harrison Ford gibi Alex'in de emekliliği gelmiş :) bakalım neler olacak. Tarih Mayıs 2017

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Burda yazdiklarinizi okuduktan sonra filmi ben mi anlayamadim da bu kadar hayal kirikligina ugradim diye dusunurken imdb'de yorumlarin oranina baktim da neyse ki sadece ben degilmisim.
    http://www.imdb.com/title/tt2488496/reviews?filter=hate

Kanaatim bosluklari olan bok gibi bir senaryoya sahip fakat ozel efektlerin tavana vurdugu bir film olmus. Bu arada beni bu kadar kizdiran bir baska nokta da sanki komedi filmi ceviriyorlarmiscasina (bu kelimeyi biraz zor yazdim, kabul ediyorum) arada derede karakterlere espri yaptirmalari oldu.

Son olarak, herseyi miki fareye satip karanlik tarafa gecen corc lukas'in  hanesine lav yagar umarim.

d1

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Burda yazdiklarinizi okuduktan sonra filmi ben mi anlayamadim da bu kadar hayal kirikligina ugradim diye dusunurken imdb'de yorumlarin oranina baktim da neyse ki sadece ben degilmisim.
    http://www.imdb.com/title/tt2488496/reviews?filter=hate

Kanaatim bosluklari olan bok gibi bir senaryoya sahip fakat ozel efektlerin tavana vurdugu bir film olmus. Bu arada beni bu kadar kizdiran bir baska nokta da sanki komedi filmi ceviriyorlarmiscasina (bu kelimeyi biraz zor yazdim, kabul ediyorum) arada derede karakterlere espri yaptirmalari oldu.

Son olarak, herseyi miki fareye satip karanlik tarafa gecen corc lukas'in  hanesine lav yagar umarim.

d1

dünyada herkezi memnun edebilecek kokainden başka bir melet yok malesef.  oyüzden diyecek bişi yok , o komedi unsurları diğer filmlerde hiç yokmuş gibi yazmışsın starwars ciddi bir film değildir ki içinde komedi de korku da eğlencede aksiyonda bol bol bulunur. senaryo için ise milyon tane olasılıktan belki en iyisi değil fakat diğer filmleri görmeden buna laf edemeyiz , imdb de ve genel olarak en büyük beğeniyi toplayan 2. film   çıktıgı sene en çok eleştirilen film olmuş fakat değeri sonradan anlaşılmıştır.  seri tamamlanmadan senaryo hakkında konuşmak pek doğru olmaz başarılıydı çünki sürükleyiciydi başarısız dı çünki çok daha fazlasını istedik veremeyecekleri kadar veremediler de buda bize yetmedi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

a new hope'un yeniden çevrimi

jew jew abramsın amk 

Toplam Hit: 3385 Toplam Mesaj: 34
movie starwars